Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Andrei Gheorghe a trecut in eternitate

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
https://www.mixcloud...0032018-pro-fm/ Matinal PRO FM

https://www.mixcloud...rilla-20032018/  Matinal Guerrilla

Edited by cut3ryan, 21 March 2018 - 11:02.


#110
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

Povestea cu radioul a început în Constanţa. Cum te-ai angajat? Nu aveam de muncă, nu aveam bani. Muream de foame. Doi ani nu am făcut nimic altceva în afară de activism politic, din banii pe care îi pusesem deoparte. Căram totul de acasă la sediul PNL, maşină de scris, stilouri, orice, nu conta. Mergeam la toate mitingurile, în toate comunele, luam parte la toate bătăile, doar că la un moment dat, pur şi simplu nu mai aveam din ce să trăiesc. Toţi aveau un job şi partidul venea pe locul doi, eu făceam doar asta. Am reuşit să fac asta doi ani. Mi s-a părut că activismul politic a fost pentru mine extrem de important. Mi se părea că fac ceva important. Am încercat să mă angajez inclusiv ca metodist la o Casă de Cultură din comuna Cumpăna, habar nu aveam ce presupunea, era un job de unde luai un salariu. Nici azi nu sunt departe de asta. Noi, ăştia vechii, dacă ne zgârii puţin, descoperi nişte tipi care cred că dacă ies la pensie, primesc un ceas. Aşa eram şi atunci, credeam că, după ce terminăm şcoala, se termină viaţa şi ieşim la pensie. Aveam un loc de muncă. Şi atunci au dat ăştia de la Radio Constanţa anunţ, căutau redactor radio. Habar nu aveam ce înseamnă, dar m-am dus.
Citeste mai mult: adev.ro/p5uyno


#111
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,696
  • Înscris: 13.06.2004
Off-topic: Prelipeceanu (sau cum l-o chema) e un bou. Cred că el l-a sabotat şi pe Dragoş Pătraru (după o declaraţie de-a acestuia).

#112
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View PostPurpura, on 20 martie 2018 - 20:48, said:

Marijuana.
Oricum, nu foarte multi oameni mor la 56 de ani de infarct. De aici suspiciunea.
Si asta a murit tot asa... cica tigarile...
https://ro.wikipedia...wiki/Ralu_Filip

#113
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View Postutopium, on 21 martie 2018 - 09:56, said:

Se folosesc si marijuana si marihuana, chiar si in engleza (vezi https://en.wikipedia...Marijuana_(word) : "Marijuana, or marihuana, is a name for ...").
.

Am invatat ceva nou.

#114
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,636
  • Înscris: 30.10.2003
Mie mi s-a parut un nesimtit si l-am ignorat cu desavarsire. Asta era acum 20 de ani.
Sigur in tot timpul asta mi-as fi schimat parerea, dar chiar am evitat sa-l aud/ sa-l vad la TV.

#115
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postgumball3000, on 20 martie 2018 - 10:44, said:

......
Dumnezeu sa-l ierte pe el, dar si pe cei care nu au fost in stare sa-i remarce adevaratele calitati!
Un om deosebit, un adevarat om de radio...din pacate raman din ce in ce mai putin oameni deosebiti, nu mai rasare nimeni din "multime" se pare....am un gust amar cand vad ca oameni care mi-au bucurat serile din tinerete  se duc asa reede...mare pacat

#116
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Un moment amuzant din matinalul lui. : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i5c4TrD0I_g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#117
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 25.02.2007
Sa-i fie tarana usoara !

Mi-am amintit de el acum cand cu olandezul sinucis.
De ce ? Pai intr-o emisiune la radio spunea odata ca ar vrea sa moara in accident de masina mergand cu 200km/h. Adica sa nu traga, sa nu sufere, sa pac si gata.
Din pacate, a avut o moarte care cred ca l-a enervat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate