Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric
 Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime
 La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 

Huawei P20 Lite

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1682 replies to this topic

#775
ionutvasile85

ionutvasile85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.02.2017
Eu tind sa cred ca este gorilla glass

#776
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Normal, toate telefoanele decente au gorilla glass, nu mai suntem in 2012....

#777
ionutvasile85

ionutvasile85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.02.2017
Și ce tip de gorilla este

#778
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
NU ARE GORILLA GLASS. Este aluminosilicat glass(ceva de genul gorilla) , s-a spus de "n" ori.

#779
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Gorilla glass, aluminosilicat, same shit, important e ca nu se zgarie, nici pe hameiu precedent nu am avut folie si dupa 3 ani, zero zgarieturi, nu va mai faceti atatea griji...eu nici carcasa nu i-as pune, e prea frumos asa...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OKyCGv7rMBs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#780
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Si apoi vinde telefonul ca nou, foarte putin folosit.

Ce vroiam sa zic? Sunt destule video pe youtube cu inlocuit ecran spart la p20 lite, are nevoie doar de o singura cazatura si gata carcasa si telefonul, asa ca husa.
La telefonul vechi sunt la a doua husa, am spart 2 huse, daca nu cumparam alt telefon trebuia sa cumpar alta husa, 2 huse zgariate, sparte, telefonul arata ca nou ca a fost tinut in husa. O sa ii dau jos husa si o sa il vand pe olx.

P20 lite nu este telefon facut sa tina la apa, praf sau vreo cazatura, este un telefon dragut si cam atat.

#781
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Da stai numai langa piscina b0ss? Ori langa santier de iti faci atatea griji cu prafu ala...

#782
stefy1992

stefy1992

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2018

View PostxmariuS75, on 02 decembrie 2018 - 17:03, said:

NU ARE GORILLA GLASS. Este aluminosilicat glass(ceva de genul gorilla) , s-a spus de "n" ori.
Clar nu are Gorilla Glass. Si acea margine mie unul mi se parea ca este din plastic cum este la p9 lite 2017.. Nu se simtea ca p10 lite.

#783
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Exista un workaround pentru gcam si P20 Lite ? Pe xda vad ca subiectul a cam ramas abandonat.

#784
xddionut

xddionut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.12.2018
Care e problema, mi se muta pictogramele mai sus, nu mai merge rotirea automata in joc, si nici nu mai dispare bara aia cu sageata, cercu cu patratu, si nici bara de unelte de sus nu o mai pot deschide cand sunt in joc, cum pot rezolva

Attached Files



#785
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 18.07.2018
Am si eu acest P20 Lite de 1 zi. Da, are WiFi ac si NFC. L-am luat de la eMag la 1.000 lei - nou si sigilat.
Arata foarte bine, chiar daca arata ca iPhone X sau iPhone 8 sau iPhone 7.
Bateria tine depizind de modul in care folosesti telefonul.
Dimensiunea ecranului nu mi se pare asa de mare. Luminozitatea e setata la 30%.
E destul de perfomant. Reducerea de pret e chiar bine venita. Da, 1.700 lei era prea mult.
Telefonul e unul de mijloc. Al meu e negru, dar e frumos si pe albastru.
Are si USB-C, plus incarcare rapida. Doua moduri de preset cu mod economic.

Attached Files


Edited by GT_Xpress, 14 December 2018 - 17:41.


#786
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Imi recomandati un cablu de cca. 2m compatibil cu un incarcator auto Huawei AP38 Fast Charge ?

#787
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 18.07.2018

View PostMembruAnonim, on 14 decembrie 2018 - 23:55, said:

Imi recomandati un cablu de cca. 2m compatibil cu un incarcator auto Huawei AP38 Fast Charge ?
Cablu USB-C de la magazin online sau din localitate. Cauta pe Brand GSM pe internet, ar trebui sa gasesti.

Salutare. Daca cumpar cover , chiar si transparent, pentru acest telefon, NFC-ul va mai putea fi folosit la plati?
Intreb ca nu cumva sa nu cumpar degeaba. Stiu ca nu e scump. Am deja la el husa, dar poate un cover pe spate pus sa fie o protectie in plus.

#788
Fanee95

Fanee95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.12.2018
Am și eu o problema cu afișarea notificărilor în ecra ul de blocare. Am întrat în setări am activat funcția dar nimic tot cu conținut ascuns îmi apare.


#789
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 18.07.2018

View PostFanee95, on 15 decembrie 2018 - 09:52, said:

Am și eu o problema cu afișarea notificărilor în ecra ul de blocare. Am întrat în setări am activat funcția dar nimic tot cu conținut ascuns îmi apare.
Mai incearca inca odata sa umbli in setari, poate reusesti. La mine sunt probleme, apare notificari chiar si cu ecran blocat.
Daca tot nu reusesti, da-i un reset general... poate se rezolva.

#790
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Ai deblocare faciala activa? Daca da, dezactiveaz-o.

#791
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 18.07.2018
Da, ia incearca: dezactiveaza deblocare faciala.

Edited by GT_Xpress, 15 December 2018 - 10:45.


#792
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostGT_Xpress, on 15 decembrie 2018 - 09:21, said:

Cablu USB-C de la magazin online sau din localitate. Cauta pe Brand GSM pe internet, ar trebui sa gasesti.

Salutare. Daca cumpar cover , chiar si transparent, pentru acest telefon, NFC-ul va mai putea fi folosit la plati?
Intreb ca nu cumva sa nu cumpar degeaba. Stiu ca nu e scump. Am deja la el husa, dar poate un cover pe spate pus sa fie o protectie in plus.

Ma asteptam la recomandarea unui producator :) Sa zicem, Anker PowerLine+ https://www.anker.co...067125/A8168091

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate