Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Huawei P20 Lite

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1682 replies to this topic

#307
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Nuprea se intelege asa bine din poze, probabil in realitate se vede sau se simte altfel.
Eu am pus folie si husa la toate.
Nu e ca sunt asa de incantat, ba chiar am gasit multe bug-uri la soft si nici ecranul nu e ca la Samsung, insa le-am luat cu 19 euro bucata.
Fata de 169 euro bucata cat ar fi fost modelul echivalent de la Samsung, inmultit cu 4 iese o diferenta foarte mare.

Edited by Kroghy, 24 May 2018 - 16:56.


#308
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007

View PostXerjoff, on 24 mai 2018 - 16:44, said:

Eh, uite ca unui amic cu P10 lite i s-au dezlipit marginile acelea... cam dupa 8-9 luni de la achizitionare. Nu cred ca il mai poate schimba pe baza garantiei. Si n-ar fi singurul, am inteles ca ar mai fi destui cu aceeasi problema.

@Kroghy Chiar intr-atat de incantat esti de acest telefon? De banii aia, toti pusi laolalta, iti puteai lua un iPhone X care e cu mult peste ceea ce ofera gama Huawei, in genere.
Nu stiu cum arata sau se simpt colturile acelea live dar din poze se vad mai degraba ca fiind un fel de julituri ca si cum telefonu sa frecat mult de ceva mai dur .. abraziv in locurile alea nu pare sa se fi dezlipit ceva de acolo. Personal folosesc mereu huse la toate telefoanele cat mai slim dar ai o priza mai buna a telefonului nu este asa alunecos Posted Image .

Edited by baiatu_x, 24 May 2018 - 18:36.


#309
Xerjoff

Xerjoff

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2018
Nope, uite-te mai atent. Dai luminozitatea mai mare la tel/PC/tableta daca tot nu se vede bine. Nu s-a frecat de nimic dur telefonul, nu s-a julit sau ceva, pur si simplu s-a trezit ca i se dezlipeste marginea aceea, asa, din senin. Initial intr-o singura parte, apoi dupa ceva vreme si la celalalt colt.

Attached Files



#310
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Pana la urma e o chinezarie, nu poti cere calitate de Samsung.
Sa vedem cum evolueaza in timp, eu nu am pretentii mari si la patru exemplare cate am in familie pot sa fac o evaluare rezonabila.
Pana acum la soft e praf, buguri si lipsuri mari fata de Samsung insa la carcasa sta bine si la materiale dar si la asamblare.

Edited by Kroghy, 24 May 2018 - 19:25.


#311
quarq1

quarq1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 04.04.2012

View PostKroghy, on 24 mai 2018 - 19:23, said:

Pana la urma e o chinezarie, nu poti cere calitate de Samsung.
Sa vedem cum evolueaza in timp, eu nu am pretentii mari si la patru exemplare cate am in familie pot sa fac o evaluare rezonabila.
Pana acum la soft e praf, buguri si lipsuri mari fata de Samsung insa la carcasa sta bine si la materiale dar si la asamblare.
Nu mai comparați sula cu prefectura, p20 lite este un telefon midle range, comparați-l cu unul similar Samsung (A5, J5) și o sa vedeți diferența. Eu nu știu la ce va așteptați voi de la un telefon pana la urma.
Personal am avut toatã gama midle de la huawei și pot spune ca sunt telefoane ok, iar P20 lite este chiar reușit. ���

#312
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Am mai observat un bug. Aplicatia de baterie nu inregistreaza corect orele de la ultima incarcare si procentul de incarcare nu e deloc precis.

Exemple:
Ieri seara l-am scos de la incarcat la ora 9. Dimineata la ora 12 spunea ca pe baterie de 3 ore in loc de 15 ore.
Acum vad ca spune ca pe baterie de 3 ore desi l-am scos de la incarcat de mai bine de 6 ore.
Cand intra in stand-by uita sa contorizeze timpul, uita si de starea bateriei, apoi cand e activ incepe sa scada bateria ca nebunul.

Edited by Kroghy, 24 May 2018 - 20:43.


#313
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008

View PostKroghy, on 24 mai 2018 - 19:23, said:

... insa la carcasa sta bine
Asta-i tot ce conteaza. Noi sa fim sanatosi!  Posted Image

View PostKroghy, on 24 mai 2018 - 16:51, said:

... le-am luat cu 19 euro bucata.
Fata de 169 euro bucata cat ar fi fost modelul echivalent de la Samsung, inmultit cu 4 iese o diferenta foarte mare.
600 ioroi. Luna asta poti sa nici nu te mai duci la serviciu, deja ai castigat un mediu pe economie!

#314
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007

View PostKroghy, on 24 mai 2018 - 20:40, said:

Am mai observat un bug. Aplicatia de baterie nu inregistreaza corect orele de la ultima incarcare si procentul de incarcare nu e deloc precis.

Exemple:
Ieri seara l-am scos de la incarcat la ora 9. Dimineata la ora 12 spunea ca pe baterie de 3 ore in loc de 15 ore.
Acum vad ca spune ca pe baterie de 3 ore desi l-am scos de la incarcat de mai bine de 6 ore.
Cand intra in stand-by uita sa contorizeze timpul, uita si de starea bateriei, apoi cand e activ incepe sa scada bateria ca nebunul.
Tu chiar ai probleme cu softul ala..... daca tot ai un telefon de rezerva dece nu il trimiti la garatie sa fie resoftat ?

#315
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Nu e nici o problema la un anumit exemplar ci asa sunt toate Huawei.
Aceleasi probleme sunt la toate cele 4 telefoane deci nu are ce resoftare sa faca, pur si simplu asa sunt Huawei, pline de bug-uri.
La cateva zile mai descoper un bug spre deosebire de Samsung unde dupa aproape 10 modele nu am gasit niciodata nici un bug.
Azi dimineata dupa 12 ore de standby era la 100%.
Acum a inceput sa scada, cu 2% pe ora.
14 ore = 98%, clar nu e normal, e consum prea mic, si apoi incepe sa scada foarte repede.

Attached Files


Edited by Kroghy, 25 May 2018 - 07:16.


#316
santinel

santinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 04.06.2010
Atata timp cat cei care am cumparat telefoanele la liber nu avem acele buguri nu ma pot gandi decat la faptul ca totul se datoreaza modificarilor facute de vodafone in sistemul de operare.... Altefl e imposibil ca tu sa ai aceleasi bugiri pe toate 4 telefoanele iar noi ceilalti nu...

#317
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu cred ca ceilalti nu le observa bugurile pentru ca sunt obisnuiti.
Sunt buguri mici care nu afecteaza functionalitatea si se observa numai daca esti foarte atent si daca ai fost obisnuit cu un Android perfect cum e cel de la Samsung.

Edited by Kroghy, 25 May 2018 - 09:35.


#318
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Dar nu esti draguti sa dai si tu 2-3 exemple de bug uri?
La samsung tocmai asta este problema,softul,ei stau bine pe hardware insa la software au probleme mari.


#319
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Bug-uri pana acum (detalii pe paginile anterioare):
- luminozitate
- actualizare vreme
- embleme
- nivel baterie
Nu sunt bug-uri esentiale dar cu siguranta in timp voi observa si alte bug-uri
Plus ca sunt cam multe raportat la faptul ca dupa zeci de telefoane Samsung nu am gasit niciodata nici un bug.

Edited by Kroghy, 25 May 2018 - 10:23.


#320
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007
La bugul cu luminozitatea ti-am aratat ca nu apare la toti cel putin la mine nu apare am facut un clip (am reprodus exact pasii indicati de tine), meteo a fost vreo 2 zile cand intradevar nu se actualiza dar acum merge(posibil sa fi fost de la serverul AccWeather ), nivelul bateriei o sa-l incarc azi la 100% si il folosesc cateva ore si postez sa vezi ca merge bine, partea cu emblemele ai aratat poze intradevar la asta nu stiu ce sa zic...eventual schimba tema vezi daca mai are bugul Posted Image momentan esti singurul care il are....... eventual daca mai exista un posesor de P20 Lite luat de la vodafone sa confirme daca are acele buguri si atunci e clar ca e de la modificarile lor... Cat despre Samsung zic un singur BUG al marcii respective "Battery Drain" a fost de la galaxy S2 si gasesti posesori care se plang si la S7.

Edited by baiatu_x, 25 May 2018 - 11:18.


#321
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View Postbaiatu_x, on 25 mai 2018 - 11:18, said:

partea cu emblemele
In ultimul timp nu a mai aparut, posibil sa fi fost reparat la update-ul de saptamana trecuta.

#322
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007
incearca aplicatia EMUI Themes Factory for Huawei o gasesti pe magazin play are cateva teme frumoase.... poate odata cu schimbarea iconitelor nu mai apare bugul :)

#323
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
@kroghy,niciunul din bug-urile amintite de tine nu se reproduce la telefonul fiicei mele, era cel cu vremea dar si-a revenit.Este luat tot de al vodafone, dar nebranduit.

#324
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu am instalat tastatura Gboard de la Google, e mult mai buna fata de cea default. O recomand.
https://play.google.....latin&hl=en_US

Edited by Kroghy, 25 May 2018 - 12:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate