Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Emailuri de la topic-urile pe care le urmaresc

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
De ceva vreme, probabil 3-4 luni, au inceput sa se rareasca email-urile pe care le primeam pentru ca sunt abonat la diverse topice. La inceput aproape insesizabil, apoi pe masura ce ne apropiem de data curenta, din ce in ce mai putine topicuri mi-au trimis notificari. Pare complet aleator: cateodata primesc notificari de la cate un topic, dar in cele mai multe cazuri nu. In prezent abia daca mai am 3-4 mesaje pe zi. Urmaresc cel putin 20 topice de care sunt interesat si as vrea sa continui a primi notificari/rezumate zilnice, in fct de cum am subscris.

S-au aglomerat iar serverele si ne dezaboneaza pe toti? A mai fost ceva "de genul" acum doi ani, prin decembrie.

#2
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Vezi daca mai ai selectata optiunea "urmareste si tu acest subiect", deoarece se intampla deja de vreun an sa se autodeselecteze aparent fara niciun motiv valabil. :)

#3
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,102
  • Înscris: 29.01.2016

View Postaddysoftware, on 19 martie 2018 - 14:14, said:

De ceva vreme, probabil 3-4 luni, au inceput sa se rareasca email-urile pe care le primeam pentru ca sunt abonat la diverse topice. La inceput aproape insesizabil, apoi pe masura ce ne apropiem de data curenta, din ce in ce mai putine topicuri mi-au trimis notificari. Pare complet aleator: cateodata primesc notificari de la cate un topic, dar in cele mai multe cazuri nu. In prezent abia daca mai am 3-4 mesaje pe zi. Urmaresc cel putin 20 topice de care sunt interesat si as vrea sa continui a primi notificari/rezumate zilnice, in fct de cum am subscris.

S-au aglomerat iar serverele si ne dezaboneaza pe toti? A mai fost ceva "de genul" acum doi ani, prin decembrie.
Ceva asemanator patesc si eu. Dar, am zis ca poate nu sunt eu atent...
Sunt topicuri pe care le urmaresc, si, desi raspund 4-5-10 persoane in ziua respectiva, sau cu 1-2 zile in urma, imi vine notificare doar cand raspunde ultimul sau aleatoriu.

#4
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Ati sesizat la.moderatori ce zic acestia?

#5
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

View Postpoadol, on 19 martie 2018 - 15:13, said:

Vezi daca mai ai selectata optiunea "urmareste si tu acest subiect", deoarece se intampla deja de vreun an sa se autodeselecteze aparent fara niciun motiv valabil. Posted Image
sunt in continuare abonat la subiecte; e drept, unele mai vechi au disparut, am remarcat tendinta asta mai demult; dar majoritatea sunt pe lista (followed), insa nu (prea) mai imi vin emailuri. Pot presupune doar ca pur si simplu serverele nu mai fac fata.

View PostMagicwisewolf, on 19 martie 2018 - 15:30, said:

Ceva asemanator patesc si eu. Dar, am zis ca poate nu sunt eu atent...
Sunt topicuri pe care le urmaresc, si, desi raspund 4-5-10 persoane in ziua respectiva, sau cu 1-2 zile in urma, imi vine notificare doar cand raspunde ultimul sau aleatoriu.
Ar trebui sa vina doar cand raspunde primul, e o setare specifica pentru limitarea numarului de mailuri ptr un singur topic.
proble ma e ca nu mai vin deloc.. sau aleatoriu, cum spui

View Postrodanny, on 19 martie 2018 - 15:58, said:

Ati sesizat la.moderatori ce zic acestia?
nop...nimc

#6
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postrodanny, on 19 martie 2018 - 15:58, said:

Ati sesizat la.moderatori ce zic acestia?
N-avem noi treaba cu asa ceva.
Crezi ca umblam la abonamente sau stam noi sa dam mailuri ?  


@ Initiator, ai verificat daca n-au ajuns cumva in Spam ?

#7
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Nu ajung in spam. Dac'ar ajunge, ar ajunge toate.
Si da, ma uit cateodata si in spam, sa vad daca intamplator mai se duce acolo vreun email legitim. Nu e nimic acolo de la SPedia, niciodata n-a intrat in spam. Ma uit rar in ultimul timp, mai rar de o data pe luna. Chiar fac treaba buna in ultimii ani filtrele de la gmail, nu mai baga in spam orice mesaj de la necunoscuti cum mai facea pe vremuri de traiam mereu cu spaima ca pierd mesaje..

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,028
  • Înscris: 07.11.2006
Nu cred ca-i cazul de panica generalizata.
Daca vrei cu dinadinsul sa urmaresti temele preferate,accesezi manual continutul dorit.Mai faci putina miscare cu aceasta ocazie.
Nu-i nici injositor si nici degradant.
Chiar se considera asa de important acest lucru inca NEAPARAT trebuie sesizati moderatorii?Si sa le spunem ce,ca ni s-au diminuat jucarelele si trebuie musai sa aratam cu degetul acest lucru?

#9
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Panica? nu, in nici un caz. De ce ar fi motiv de panica?
Chiar asa fac, accesez manual.
Dar aceasta facilitate era utila si ajuta pe toata lumea implicata in multiple discutii sa tina cont de toate, chiar dupa saptamani sau luni de pauza la o discutie. Este necesar, uneori.
Daca tot exista o functie, de ce sa nu fie ...functionala?
Daca intrerupatorul de la baie ar functiona... aleatoriu, o data face contact si de 4-6 ori nu, ce am face? Il scoatem si atingem firele, ca merge si asa?

#10
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004

View Postadisz, on 20 martie 2018 - 11:26, said:

Nu cred ca-i cazul de panica generalizata.
Daca vrei cu dinadinsul sa urmaresti temele preferate,accesezi manual continutul dorit.Mai faci putina miscare cu aceasta ocazie.
Nu-i nici injositor si nici degradant.
Chiar se considera asa de important acest lucru inca NEAPARAT trebuie sesizati moderatorii?Si sa le spunem ce,ca ni s-au diminuat jucarelele si trebuie musai sa aratam cu degetul acest lucru?
Unele persoane sunt abinate la peste 10 discutii....mi se pare nelalocul ei acesta afirmatie.... Cei care postam mai avem si servici scoala etc..... Unii ne rypem din putinul timp liber sa ajutam pe altii...dezbatem diverse probleme...si cel mai important aducem trafic forumului.....iar acesta afiseaza in draci reclame... Oarecum nornal pt ca sunt principala sursa de venit.... Dar daca noi nu stim ca s-a comentat ceva la topic....nu intram....asteptand sa apara comentariu nou....concluzia....va va scadea traficul... Asadar toti avem nevoie unii de altii....

#11
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005

View Postrodanny, on 19 martie 2018 - 15:58, said:

Ati sesizat la.moderatori ce zic acestia?
Si moderatorii cu ce pot sa ajute ?

presupun ca topicul odata devenit inactiv nu mai trimite notificari cand este inviat.

Edited by MarianG, 20 March 2018 - 12:29.


#12
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Fiiind moderatori au acces la mailurile adminilor...acestia la randul lor sesizeaza problema la tehnic la programatori... Corect?

#13
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005

View Postrodanny, on 20 martie 2018 - 12:13, said:

Dar daca noi nu stim ca s-a comentat ceva la topic....nu intram....asteptand sa apara comentariu nou....concluzia....va va scadea traficul... Asadar toti avem nevoie unii de altii....
dar urmarim daca se rezolva o problema

View Postrodanny, on 20 martie 2018 - 12:28, said:

Fiiind moderatori au acces la mailurile adminilor...acestia la randul lor sesizeaza problema la tehnic la programatori... Corect?
Nu!
Moderatorii modereaza continut, si nu sunt angajati ai companiei.

#14
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Si eu primesc zeci de e-mail-uri nedorite, de la topicurile unde am lăsat comentarii pe forum softpedia. Asta e deja SPAM! PS Acum ceva timp, un moderator mi-a dat ban pe IP-ul de acasa si tot primeam e-mail-uri de la forumul softpedia. Cum e posibil asa ceva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate