Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Sortare canale Samsung Smart TV

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Salut!

Am acest televizor samsung , dar nu stiu cum sa ii sortez canalele. Am incarcat acesttutorial, dar nu imi deschide lista care o exporta televizorul. In attach aveti canalele exportate de TV.
Attached File  Channel_list_T-KTMDEUC-1151.1.zip   15.38MB   163 downloads

#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,333
  • Înscris: 06.11.2014
Tv-ul din tutorial e din 2014, normal ca nu functioneaza. Foloseste ChanSort. Vezi ca pentru editarea grilei, tv-ul trebuie selectat pe "Altele" la operatori, nu Digi/UPC/Telekom.

Edited by iZet, 18 March 2018 - 23:06.


#3
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Merge cu programul acesta: ChanSort_10iun17
Sper să-l poți dezarhiva.

Attached Files



#4
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
+1 pentru ChanSort! https://github.com/P...anSort/releases
Eu am un Samsung din 2010, de cand am descoperit ChanSort nu mai trebuie sa refac toata sortarea cand schimba/adauga canale astia de la RDS.

Edited by katti, 18 March 2018 - 23:52.


#5
laurentiu230480

laurentiu230480

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 15.03.2018
Da-i la scanare operator Digi sau UPC si ai rezolvat problema

 katti, on 18 martie 2018 - 23:51, said:

+1 pentru ChanSort! https://github.com/P...anSort/releases
Eu am un Samsung din 2010, de cand am descoperit ChanSort nu mai trebuie sa refac toata sortarea cand schimba/adauga canale astia de la RDS.
Si cand adauga astia de la RDS canale noi? Posted ImagePosted ImagePosted Image ca au ramas la coada vacii pe partea de posturi TV

Edited by laurentiu230480, 19 March 2018 - 07:43.


#6
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Cam odată pe an. :D Adaugă sau le mai schimbă, iar TV-ul meu le găsește numai cu o scanare completă.

#7
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Apoi din Setari->Canal->Reglaj automat->Reglaj automat se schimba din modul Asteptare in Dezactivat,altfel de cate ori inchideti tv canalele se vor reseta.

#8
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,555
  • Înscris: 20.08.2014
Am reusit sa pun canalele pe vechiul meu led samsung C530 cu ajutorul acestui program, intrebarea mea e: atunci cand ei vor mai introduce programe noi se vor adauga automat la lista pe care am facut-o eu, sau va trebui sa dau rescanare? Si daca dau rescanare nu pierd ordinea pe care am pus-o? (am pus exact ordinea lor de pe receptorul HD, asa cum le-a aranjat Digi).

#9
Adrian P.

Adrian P.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,662
  • Înscris: 05.04.2006
In mod normal, daca vrei ordinea stabilita de Digi, alegi operator Digi si dai rescanare si apoi actualizare automata si nu ai nevoie de Chansort. Daca vrei alta ordine (sau daca TV-ul, fiind vechi nu stie de Digi) folosesti secventa uzuala de Chansort, astfel:
- pe TV rescanare cu optiunea "alt operator"
- salvezi canalele rezultate pe stick
- se rearanjeaza pe PC cu Chansort
- dupa aranjare, tot in Chansort, se salveaza pe PC ordinea dorita ca "lista de referinta" pentru utilizare ulterioara (sau pentru aranjarea unui alt TV)
- se salveaza canalele pe stick
- se importa in TV, fara a se bifa optiunea actualizare automata
Ulterior, cand apar programe noi, se repeta operatiunile de mai sus, incepand cu rescanare, doar ca in Chansort se utilizeaza lista de referinta anterioara pentru aranjarea initiala si se fac doar modificarile aferente noilor programe, cu salvarea unei noi liste de referinta, etc.

#10
pardina

pardina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.06.2007
Salut, am un TV Samsung 43Q60TA an 2020. Nu reusesc sa sortez canalele tv. Nici măcar să le export pe un stick.

#11
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,333
  • Înscris: 06.11.2014
Ai setat "Altele" la operator?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate