Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

The Outsider(2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Jared Fuckin`Leto in rolul principal. Vad ca are 6.4 pe IMDB dar ma cam confuzeaza nota mica Metacritic. Sa faca baiatul asta un fim asa de prost?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QNNcl2mEHzQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.imdb.com/title/tt2011311/

#2
xwildmanx

xwildmanx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 12.05.2009
destul de prost . am rezistat 20 min

#3
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Asa pare si din trailer. Ce dracu l o fi apucat ? Numai la asta nu ma asteptam de la Jared Leto.

#4
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
Mie mi-a placut. Bataie, sabii, filmul clasic de actiune american. Mult mai realist decat John Wick. Si actorii japonezi, joaca foarte bine. Si un plus pentru tatuajele Yakuza.

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Acum am terminat de vizionat. Mie mi-a placut .

#6
Gpoint

Gpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 21.04.2009
Vazut . Placut. O perspectiva destul de buna din partea japonezilor pentru gaijin-ii americani. Mai ales ca actiunea se petrece in anii '50. Daca priviti din prisma filmelor americane, filmul este prost. Pentru japonezi, traditionalismul , indiferent ca este politetea , kabuki, sau yakuza, reprezinta mai mult decat materialismul american.

Edited by Gpoint, 14 March 2018 - 21:15.


#7
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
Cam dezlanata actiunea, prea multe "taceri intelepte" si ptiviri ce spun multe. Iar atmosfera "japoneza" prea artificiala. Comparat cu "Ultimul samurai" e slabut.
Iar finalul e prea mult inderptat spre ridicol, nu cred ca Yakuza a visat vreodata sa aiba la varf un gai-jin, oricat de intrat in atmosfera ar fi asta.

#8
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Pentru un film cu mafie nu are substanta, nu a reusit sa ma convinga. E prea soft. Scenele de actiune cam rare, bate vantul. Personajele nu sunt conturate suficient, fara personalitate parca.
In comparatie cu Eastern Promises de exemplu, e mult sub.
O comparatie intre jocul lui Viggo Mortensen acolo si Jared Leto aici nu-si are rostul. Pare un flick facut la repezeala si dupa cum s-a terminat urmeaza sigur partea a doua. Nici filmele cu mafioti nu mai sunt ce-au fost eheee...

#9
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
unde l-ati vizionat?

#10
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Netflix.

#11
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Probabil lipsa de spectaculos lasa impresia de fad . Este drept ca sunt doua scene spectaculoase in tot filmul si alea neclare ( scena cu impuscatul de la docuri si cea din final cu taiatul gatului cu sabia) . Cam trase de par , este adevarat , insa filmul nu-i plictisitor . Cam ninja americanul asta ...asa , venit din stele , nu convinge ca mare asasin dar tot mi-a placut filmul per total .

#12
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
Slab. Foarte slab . Subiectul putea fi pus intr-o postura mult mai buna decat ascensiunea unui gaijin ca si sef in yakuza .
Mai pomenea cineva mai sus , sabii , batai , actiune clasic american .....nimic din toate astea .

#13
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Si povestea e foarte plauzibila. Urmeaza film japonez cu ascensiunea unui ninja in Cosa Nostra.

#14
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Merge vazut o data, de nota 6 mai mult pentru simt artistic, peisaje si culori.

E o poveste cam rupta de realitate. Presupun ca au vrut sa scoata ceva in gen The Godfather, dar au intarziat vreo 40 de ani.

Jared Leto face un rol foarte confuz.

#15
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Mi-a placut
A fost ok filmu
Si melodia  de final a fost foarte linistitoare...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate