Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Am fost inselat pe ebay

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004

Quote

Nu se poate lasa feedback negativ cumparatorilor

n-am mai folosit ebay de ceva timp dar eu am avut odata ca si cumparator un feedback negativ de la un german cu ceva ani in urma. s-a rezolvat  la suport. poate au schimbat regulile de atunci, nu zic nu. dar inainte se putea.

#74
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postanz, on 23 martie 2018 - 08:28, said:

Am vazut la regulament si securitate ca se poate face plangere pe acest site: https://www.ic3.gov/default.aspx

Ești absurd, pe cuvânt. Ce treabă are FBI-ul cu ceasurile tale?
Te duci la prima secție de poliție care-ți iese în cale, dai o declarație și aia e tot. Nu te înțeleg, de-asta bănuiesc că nu spui tot adevărul. Eviți să te duci la poliție dintr-un motiv sau altul. Sau ești troll. Alt motiv nu găsesc pentru aberațiile pe care le debitezi.

View Postanz, on 23 martie 2018 - 08:28, said:

Inca o intrebare, daca contactez PayPal oare ei pot face ceva in situatia asta?

Nimic. Tu nu îți dai seama cât de absurd e? E ca și cum aș avea o problemă, ți-am împrumutat ție bani în mână și nu mi-i mai dai înapoi, dar m-aș duce să-i cer ălora de la Paypal. Tu ce crezi că ar putea face? Ar putea face fix ce ar face și dacă i-aș cere la BRD sau ING. Nimic, pentru că nu sunt implicați deloc în toată treaba asta.

Nici eBay, nici Paypal, nici Poșta, FBI, Casa Albă, KGB, MI4, nu te pot ajuta. Doar poliția din România. Te duci, dai o declarație, ei transmit datele problemei francezilor și văd ce se poate face. Asta-i tot.

Edited by SmurfK, 23 March 2018 - 10:29.


#75
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 17.11.2013

View Postsmoke, on 23 martie 2018 - 10:17, said:

n-am mai folosit ebay de ceva timp dar eu am avut odata ca si cumparator un feedback negativ de la un german cu ceva ani in urma. s-a rezolvat  la suport. poate au schimbat regulile de atunci, nu zic nu. dar inainte se putea.
Nu se mai poate lasa feedback negativ cumparatorilor de cativa ani.

#76
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
@ ANZ.

Lumea ti-a explicat foarte clar. O sa o mai fac si eu o data:
- Tu NU ai vandut prin ebay. Ai vandut in mod privat, persoana catre persoana. Ebay nu are absolut nici un fel de obligatie fata de o intelegere facuta intre 2 oameni separat de platforma lor.
- Paypal nu are nici o legatura cu vanzarea ta. N-ai platit, n-ai incasat prin Paypal. Iarasi nu vad rostul pentru care sa-i contactezi.
- Daca ai trimis prin posta, inseamna ca ai datele individului. Ai trimis la un nume, la o adresa. Asta inseamna ca singura ta cale de-a avansa in vreun fel este o plangere la politie pe datele individului. Atat! Sansele sunt oricum infime - individul poate sa spuna ca i-ai trimis cado` sau ca nu a primit nimic - iar tu nu poti dovedi nimic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate