Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

sfat antifurt

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Neolix

Neolix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.05.2005
Ma intreb ce inseamna atunci oprire foarte scurta daca oprire scurta este sub 3 minute :).
Totusi vroiam niste recomandari concrete de antifurturi, sunt multe oferte si nu stiu care ar fi cel mai bun.

#20
Elen-Viorel-69

Elen-Viorel-69

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.06.2017
Bună ziua! Dar un cip care poate fi urmărit cu gps și care să fie ascuns în ghidon, furcă, pedală, etc., unde se găsește de cumpărat?

#21
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,029
  • Înscris: 06.09.2008
Să zicem ca-ti dispare, și ai noroc că merge gpsu, nu e la beci fara semnal, ori la sute de km departare..
Ce faci cu locatia ? Posted Image

Ca si cum iei gps la masina iar apoi o lasi cu cheia in contact si usa deschisa... fiindca GPS !! Posted Image
Preventie FTW !

Edited by sirgoofy, 03 July 2018 - 10:25.


#22
Elen-Viorel-69

Elen-Viorel-69

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.06.2017

View Postsirgoofy, on 03 iulie 2018 - 10:09, said:

Să zicem ca-ti dispare, și ai noroc că merge gpsu, nu e la beci fara semnal, ori la sute de km departare..
Ce faci cu locatia ?
Te apuci de rupt uși ? Posted Image

Ca si cum iei gps la masina iar apoi o lasi cu cheia in contact si usa deschisa... fiindca GPS !! Posted Image
Preventie FTW !
Nu mă înțelege greșit! În afară de sistemele tradiționale de siguranță(lanț cu lacăt sau șufă ori block), pe care le folosești permanent, în situația când ești pe fază și vezi că ți-a șutit bicla și nu poți să-l ajungi pe moment, dar în 2, 3 minute îi ei urma. Nu vorbim de filme de cawboy, dar să știi că eu chiar îi rup ușa și binențeles cred că înțelegi urmarea!

#23
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Luat-va bicle ieftine care sa nu bata la ochi Posted Image Depinde si unde o lasi, eu stau intr-un bloc unde lumea isi lasa bicicletele in scara dezlegate. Daca o lasi intr-o zona aglomerata, e greu de crezut ca o sa se apuce cineva sa iti demonteze bicla, tine de psihologie.

Dar daca vorbim de o bicla de figuri de 1000+ de euro, ti-o fura si cu cel mai al dracu' sistem antifurt, sau de sub tine la semafor cu duba (stiu cazuri). Alea scumpe se fura la comanda, stiu de la politisti. Lectia nr1 tot de la politisti: nu trebuie sa atragi atentia cu nimic, fie ca e masina (obiecte lasate in interior) sau bicicleta (carboane, figuri). Daca ai o bicla scumpa de figuri, n-o lasi afara, asta e lectia. Sistemele astea moderne clip-on la roti/sa nu sunt facute pentru lumea a treia, cum e Romania. Mie mi-a taiat un nene la service la decathlon un cablu din ala de "securitate" cu o scula care costa 40 de ron tot in decathlon.

Edited by burkina, 08 July 2018 - 22:49.


#24
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,029
  • Înscris: 06.09.2008
Sunt si antifurturi pe care nu le taie nici un cleste...

#25
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005
Eu zic sa iei asa ceva
https://fr.masterloc...it-50s/8030EURD
Se gaseste in Hornbach
Plus un lacat cat de bun iti permiti. Ideal ar fi un Abus Granit sau echivalentul de la Abloy!


#26
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Pare serios Posted Image

Echivalentul pentru bicla e asta: https://www.decathlo...id_8316303.html


Asta e cel mai hardcore lol https://www.decathlo...id_8385907.html

Nu te mai complici cu lanturi de vapor si arata cool. La bani tot acolo iesi, sau mai bine, vs lacat + lant

Attached Files


Edited by burkina, 11 July 2018 - 11:22.


#27
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Vedeti ca au in Kaufland niste antifurturi smechere. E unul cu 60 de ron (un brand de al lor K classic, adica chestii de calitate) copie fidela dupa antifurtul ala Abus Granit, adica e din bucati de otel articulate. Face toti banii daca ma-ntrebati pe mine.

Edited by burkina, 13 July 2018 - 11:54.


#28
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Hmm, l-am vazut si eu si ma gandeam sa imi iau ... dar nu am putut sa ma pronunt dpdv calitativ (cica are 20mm grosime, dar nu stiu daca se refera la otel sau otel+plastic).

Attached Files

  • Attached File  kk.jpg   48.62K   27 downloads


#29
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Eu zic ca e teapan. E copie fidela (rip-off chiar) dupa Abus Granit.  E de otel, iar otelul are un ceva plastic/vopsea moale-cauciucata peste ca sa nu zgarie cadrul, foarte misto facut, e greu, finisat bine. Nu stiu daca e la fel de solid ca un Abus (ma refer la butuc), ca de ala n-am vazut live, adica n am pus mana pe el. Eu mi am luat un trip computer cu 25 de ron  (15 functii) din Kauf azi (unul asemanator in Decathlon e 100 de ron), l-am instalat, merge uns. Plus ulei de lant  spray (11 ron vs 19 in deca) si o solutie speciala de curatat bicla.

Edited by burkina, 13 July 2018 - 16:09.


#30
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Mi-am luat antifurtul din kaufland ... ca tot imi cautam ceva "budget" Posted Image

#31
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
sa ne zici cand iti fura bicla Posted Image

#32
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009
Un test

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/enttNeCPJyM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://s12emagst.akamaized.net/products/15357/15356043/images/res_e23b76f90f21427fd9fc53635028bc03_450x450_ihu4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Acest antifurt este ok raport pret/calitate: https://www.emag.ro/...l/pd/DTT94JBBM/

Edited by xmanyacs77, 26 October 2018 - 05:13.


#34
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,029
  • Înscris: 06.09.2008
Csf, pana nu o patesti crezi ca un rahat de cablu iti protejeaza bicicleta.. asa eram si eu in tinerete Posted Image
Subtire sau gros nu conteaza, toate-s praf.

View Posthoneymik, on 16 iulie 2018 - 07:43, said:

Mi-am luat antifurtul din kaufland ... ca tot imi cautam ceva "budget"
Rezista pana la prima tentativa (clip minutul 9:45), apoi spargi bugetul pe alta bicicleta si alt antifurt...

Ulock  Posted Image

Edited by sirgoofy, 26 October 2018 - 10:05.


#35
motherboard

motherboard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.03.2011
Eu zic ca o solutie buna este sa protejezi bicicleta cu antifurt + alarma. Indiferent de modelul/tipul antifurtului, cand o zgaltaie putin hotul si incepe sa urle alarma... e de efect!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate