Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

telefon aprox 400 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Exista ... depinde cum e personalizat. Comanda online si faci retur daca nu corespune. Vezi pe topicul deducat xiaomi . Stiu ca se pot seta text mare si tadtatura marr dar icoanele nu cred ca se maresc.

#20
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

 Sommerby, on 13 martie 2018 - 22:09, said:

2x 5A.
Din ceva video Reviewuri am observat cum că Xiaomi 5A are butoane fizice pe stânga in loc de partea dreapta? Sau mi s-a părut?
Dat fiind faptul că persoana e in vârstă (am spus in postarea inițială) Mulțumesc.
Am mai citit putin despre modelele 5A si 4A pe topic...pentru cei ce au modelele......este nevoie de înregistrare in contul xiaomi, deschiderea contului se plătește??? Nici prin gând nu îmi trece să atașez card. Posibil să nu fi înțelese eu, dar...
Mulțumesc


#21
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Nu se plateste

Iti poti face cont xiaomi si are cam aceeasi cum are contul de icloud de la apple. Daca resetezi telefonul, nu il poti folosi pana nu bagi parola. Este o metoda buna de securitate

#22
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Gata. 5A a fost alesul.
Mâine îl iau la pregătit (am zis că e pentru cineva în vârstă).
Mulțumesc pentru recomandări


#23
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
pana acum sunt un pic dezamagit.
Plusuri:
-Fluenta
-aplicatie proprie de curatenie junk, etc..
Minusuri mari:
-cel mai important: butoanele fizice de home, back si recent sunt ILIZIBILE pe fondul negru al telefonului-Nu are banda de navigare pe ecran cu aceste butoane esentiale in utilizarea unui telefon
-nu exista shortcut de APPS (nici alta varianta) sa poti aduce shortcut-uri, altele decat cele care le pune el la instalare.
-camera face poze jalnice (13 mp e minciuna)-nu are stabilizator, nimic- doua telefoane lumia 640 (8mp) si un nokia (3mp) ies poze mult mai clare in aceeasi locatie decat cu aceasta pseudo-camera.

#24
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Cred ca poti face foldere in acest fel http://en.miui.com/t...-31908-1-1.html

Pt butoane poti testa o aplicatie soft keys https://play.google....soft keys&hl=en

#25
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

 159, on 19 martie 2018 - 17:41, said:

Cred ca poti face foldere in acest fel http://en.miui.com/t...-31908-1-1.html

Quote

This page cannot be displayed
Oricum nu vreau sa fac folder. Vorbeam de shortcut pe display cu aplicatiile!


 159, on 19 martie 2018 - 17:41, said:

Pt butoane poti testa o aplicatie soft keys https://play.google....soft keys&hl=en
Am testat deja asta:
https://play.google....n.simplecontrol
o porcarie cu reclame la greu, care dispare la restart, nu e permanenta, trebuie mereu re-deschisa.

Edited by Sommerby, 19 March 2018 - 21:01.


#26
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Link corect http://en.miui.com/t...-31908-1-1.html

#27
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010
Nu e vorba despre a pune shortcut-urile deja existente pe display in foldere, ci de a aduce NOI shortcut-uri ale altor aplicații pe ecran! Nu există butonul care la interogare îti arată TOATE aplicațiile instalate (alegi una pe care să o pui pe ecran).
Am testat toate aplicațiile de bara de navigare, care mai de care mai petarde, TOATE NU POT RĂMÂNE SETATE să rămână pe ecran no matter what!! Trebuiesc lansate de fiecare dată, dacă le expediezi din Recent.
Nu am mai întâlnit așa ceva la un telefon. Chinezul tot chinez!
Sa nu fie iluminare tastele fizice de navigare, iar pa culoarea neagră să fie extrem de mici si ILIZIBILE!! Bătaie de joc!
Si fac folie de ecran pentru acest model care este mată pe partea butoanelor de navigare!!!!

Edited by Sommerby, 20 March 2018 - 06:36.


#28
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Instalează alt Launcher, recomandat Nova, și ai scăpat de problema cu aplicațiile. Butoanele nu sunt luminate pentru că e un telefon low-cost. Mai bine ai întreba pe aria Xiaomi tot ce nu știi in loc sa scrii aici

#29
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

 Sommerby, on 18 martie 2018 - 16:08, said:

pana acum sunt un pic dezamagit.
Plusuri:
-Fluenta
-aplicatie proprie de curatenie junk, etc..
Minusuri mari:
-cel mai important: butoanele fizice de home, back si recent sunt ILIZIBILE pe fondul negru al telefonului-Nu are banda de navigare pe ecran cu aceste butoane esentiale in utilizarea unui telefon
-nu exista shortcut de APPS (nici alta varianta) sa poti aduce shortcut-uri, altele decat cele care le pune el la instalare.
-camera face poze jalnice (13 mp e minciuna)-nu are stabilizator, nimic- doua telefoane lumia 640 (8mp) si un nokia (3mp) ies poze mult mai clare in aceeasi locatie decat cu aceasta pseudo-camera.
Majoritatea smartphone-urilor sub 200 de euro cu OS Android, ofera in general performante dezamagitoare. Mai ales cele facute de firmele chinezesti.

#30
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Mai bine luai Redmi 4A , ala are si butoanele iluminate si era si mai ieftin .

#31
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Redmi 4A nu are butoane iluminate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate