Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Electroneum

  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#37
Scorputzu

Scorputzu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018
Aproximativ toate monedele se pot tranzictiona doar prim bitcoin, insa bitcoin il cumperi cu dolari/euro. Mkscorpion eu am bagat 1500 de euro acum cand a scazut de 0.000003 bitcoin(+ ce am minat ce valoreaza 500 de euro la pretul de acum). Ripple va creste si el doar ca vei avea un profit mai mic. Ripple se va accepta mai un pic in Starbucks-uri, cel putin in America dupa cate stiu. ETN are o echipa puternica in spate, mai ales pe parte de marketing ( seful inclusiv ocupanduse)

Blauhand. Monero a creat ETN sunt in spate parteneri.

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbladhaund, on 30 martie 2018 - 18:39, said:

Eu ma tem ca tu nu. Posted Image

--------

Bine, hai ca-ti dau eu doua pizza pe ei si apoi schimb cei 23 pe un exchange crypto-fiat. Si dupa aceea iti mai dau 2 pizza. Deal? Posted Image

1.Pai eu am cumparat dolari pe Yobit. Si cu dolari am cumparat alte monede. Nu etn, pt ca etn nu se tranzactioneaza pe yobit ori binance.
2. De ce iti este teama sa spui ca cei 23 de btc valoareaza dolari? :) Mai exact undeva pe la 157.000 dolari.

Orice om care are btc va spune echivalentul lui in dolari la valoarea din acea zi.

#39
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010

View Postalx42, on 04 martie 2018 - 10:57, said:

teapa e bitconnect, caritas, pensia privata etc
Ar fi de râs dacă n-ar fi de plâns cum adaugi tu pensia privată alături de niște înșelătorii, spunând în același timp că o altă înșelătorie e o oportunitate adevărată.

Ce-ar fi să munciți pentru bani și ce economisiți să investiți în instrumente cu risc mic și costuri cât mai mici, în loc să încercați să vă îmbogățiți peste noapte.

Edited by yndy, 31 March 2018 - 14:28.


#40
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Motivul pt care s-a dus in jos Electroneum.Si nu stiu daca mai revine.Am vazut totusi ca este listat si pe Kukoin.
Nu cred ca va mai avea vreo cryptomoneda succesul(si decaderea) bitcoinului.Un lucru e insa sigur...speculatorii vor profita maxim de trendul asta cu monedele pentru a face profit.
Cea mai buna metoda de profit ramane cumpararea unui nr mare la precomanda.La 1c/buc iti poti lua cateva zeci de mii fara sa spargi pusculita.Mai departe este o chestie de noroc si de inspiratie.
Mie imi place mai mult forexul dar recunosc ca m-am implicat si aici.

Attached Files


Edited by ionut_blue, 31 March 2018 - 20:13.


#41
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
bitcuaine cu 20000 de dolari pe darab, ai luat?

Edited by mediasick, 31 March 2018 - 20:29.


#42
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Din pacate nu am Btc.Au luat altii mai vizonari Posted Image

#43
Scorputzu

Scorputzu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018
Ramane de vazut. Eu cred ca este o revolutie. Sa poti avea cumva banii undeva fara ca cineva sa ti pape pentru ca vezi doamne tu ai bani si cumva trebuie sa ne dai si noua din ei ca ai prea multi ( ma refer la impozitul pe avere)

#44
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
Poti fi un pic mai explicit? Am o suma de eur in brd... crezi ca cineva mi o va lua? Zici ca e mai bine sa iei coins ca nu ti le fura nimeni? Poate nu ti le fura, insa valoarea lor poate scadea in trei zile cu 50 la suta, ceea ce nu se petrece cu banii mei de la brd. Stii cum zic?

#45
Scorputzu

Scorputzu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018
Si banii din banca le scad valoarea in functie de euro/dolar, doar ca la un nivel nesemnificativ. Asa vor ajunge si unele monezi la un pret constant. 1 euro = 0.00018 btc si 1 euro = 4.66 lei. Acum cativa ani 1 euro era 3.8 lei si ceva parca si cand a aparut bitcoin 1 euro = 18-20 btc. Monedele nu au o guvernare in spate. Daca ai un milion si ceva de euro in banca, sare statul pe tine sa-ti ia impozit pe ei. Daca ai pe Stick 170 de bitcoin, nu-ti zice nici dracu ceva. Mai un pic si sosesre momentul cand companiile mari vor accepta monezi ( amazon). Mai un pic supermarket-urile vor accepta monezi ( walmart). Cand se va ajunge la faza aceasta, ele vor exploda toate. De aceea e recomandat (sfat) sa ai cat mai multe monezi ieftine pe wallet ( nu orice moneda, ci una care are in spate strong team). Ca tot vorbim de cine ce echipa are in spate, bitcoin nu se stie ce are in spate si a costat 20k$, facand referire ca s-a avut incredere in el fara sa se stie ce e in spate.

Edited by Scorputzu, 31 March 2018 - 21:50.


#46
apudCMI

apudCMI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.08.2017
Nu cred ca poti face comert la scara mondiala folosind o entitate la care variaza pretul asa de mult. Si despre care nu stie nimeni nimic ...

Edited by apudCMI, 01 April 2018 - 05:30.


#47
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postionut_blue, on 31 martie 2018 - 20:09, said:

Motivul pt care s-a dus in jos Electroneum.Si nu stiu daca mai revine.Am vazut totusi ca este listat si pe Kukoin.
Zilnic aproape toate portofelele sunt in maintanance cateva minute. Nu inseamna nimic.

View PostScorputzu, on 31 martie 2018 - 21:49, said:

Cand se va ajunge la faza aceasta, ele vor exploda toate.
Toate cele folosite. Nu si cele nefolosite.

View PostScorputzu, on 31 martie 2018 - 21:49, said:

( nu orice moneda, ci una care are in spate strong team).
Depinde strong in ce. Daca e strong doar in marketing, mai bine te mai gandesti.

#48
Scorputzu

Scorputzu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018
Blaudhaund. Eu vorbesc de team in general. Citeste despre programatorii din spatele ETN. Cine sunt, unde au lucrat si cati s-au batut pt ei. Dupa vorbim. Cea mai folosita este BTC, dar lumea o sa vrea multe altele.

#49
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostScorputzu, on 01 aprilie 2018 - 16:12, said:

Citeste despre programatorii din spatele ETN. Cine sunt, unde au lucrat si cati s-au batut pt ei.
Vroiai sa zici oamenii din marketing. Programatorii au fost atat de buni incat au copiat codul de la Monero cu tot cu "bugul 202612". Si habar nu aveau pana nu le-a spus un programator din comunitate. Pe care CEO-ul, om istet de marketing, s-a apucat sa-l denigreze. Si apoi mai rau au stricat incercand sa repare. Si nici in ziua de azi nu au un portofel grafic de desktop - ci doar in linie de comanda. "Designed for mass adoption". Posted Image

Edited by bladhaund, 01 April 2018 - 16:34.


#50
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011

View Postbladhaund, on 01 aprilie 2018 - 15:55, said:

Zilnic aproape toate portofelele sunt in maintanance cateva minute. Nu inseamna nimic.

N-ai fost atent.Mai uita-te o data.Cam de cand e situatia asta?

#51
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postionut_blue, on 01 aprilie 2018 - 17:57, said:

N-ai fost atent.Mai uita-te o data.Cam de cand e situatia asta?
De cand nu sunt capabili sa rezolve bug-ul cu blocul din Monero. Dar iti repet ca tot nu inseamna nimic, sunt blocate portofele cu lunile din cauza unor bug-uri si nu are prea mare influenta.

#52
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,068
  • Înscris: 22.06.2004
acum: $0.020015 USD in scadere cu 2.47%

#53
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
din ianuarie si pana azi, pretul a scazut de la 0.2 la 0.02 dolari/darab

https://www.coingeck...electroneum/usd

adiq, cei care au luat in ianuarie bitzi de 1000 USD, acum pot vinde aceiasi bitzi pe 100 USD

nu-i bine?!

#54
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Incepe Etn sa urce.Daca minati pe mobil, am inteles ca dupa ultimele update-uri randamentul e mult mai mare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate