Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Problemă aragaz Hotpoint canon CH60GCIW

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mireionescu

mireionescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 11.12.2017
Bună seara. Am un aragaz Hotpoint canon CH60GCIW cumpărat din afară. Problema este la butonul cuptorului principal. Când aprind cuptorul, aprinzatoarele flashuiesc încontinuu până readuc poziția butonului la "0" (opresc cuptorul). Am chemat un electrician de la Depanero, dar nu știe cum se numește ceea ce trebuie înlocuit, că nu a mai lucrat cu genul acesta de aragazuri (sau aragaze, nici nu știu care-i pluralul de la "aragaz"). Poate cineva să-mi spună cum se numește ceea ce-mi trebuie mie? Eventual în engleză mi-ar fi de mare ajutor, ca să pot comanda piesa (sau "modulul???) pe saitul producătorului?
   Încerc să încarc o poză, dar nu știu sigur cum să fac. Îi mulțumesc anticipat oricui poate să mă ajute cu o lămurire în acest sens.
https://photos.app.g...ZdeZoz5ARczAjf1

#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Ai manualul ?

Attached Files



#3
mireionescu

mireionescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 11.12.2017
Da, îl am dar nu mă ajută la nimic. Depunătorul pe care l-am chemat nu cunoaște tipul ăsta de aragaz, și nici cum se numește piesa care îmi trebuie. Mi-a spus că poate să "anuleze" acel întrerupător ca să funcționeze cuptorul, și să-l aprind de la alt buton dar eu vreau să înlocuiesc piesa. N-am dat atâția bani pe el ca să fac improvizații.
Oricum, îți mulțumesc pentru răspuns.

#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Seamana cu asta : https://www.ransomsp...itch/142456.htm

Nici nu e scump si se schimba foarte usor.

Edited by keta, 01 March 2018 - 13:58.


#5
mireionescu

mireionescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 11.12.2017
Pe ăsta l-am cumpărat, problema e că este cam de 4 ori mai mic ca dimensiune decât ceea ce am văzut eu acolo. Cel din poză are dimensiunea de aproximativ 5x5cm, iar ce am cumpărat are cam 2x2cm. De aici și dilema mea. Și dacă chem iar depanatorul, trebuie să-i plătesc constatarea și deplasarea, care costă cam 250 de lei.
   Toate bune, dar dacă nu-i asta piesa care trebuie, înseamnă să arunc banii ăștia pe fereastră, și nu prea-mi convine.
   Spune-mi te rog, crezi că ar fi posibil ca "piesa mea" să fie cumva o parte din piesa din foto, să vină cumva băgată în cea mare? Sau e o aberație ce spun?
   Îți mulțumesc pentru răspuns.

#6
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Ai respectat toti pasii descrisi in manual ?

TO USE THE MAIN OVEN
1. Check that the timer is set to manual.
2. Place the oven shelves in the appropriate positions (refer to cooking charts).
3. Push in and turn the oven control knob fully anti-clockwise. Sparking will continue until the burner is lit.
5. Turn the control knob clockwise to the required setting (refer to cooking chart). There is a delay of about one
minute whilst the safety device operates before the burner comes on full.
6. To turn off, turn the control knob fully clockwise the the symbol O.

#7
mireionescu

mireionescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 11.12.2017
Da, am făcut exact cum scrie în manualul aragazului. Am cumpărat acea piesă și îl aștept pe "Depanero" să vină zilele astea (o să sune înainte). Sper să fie piesa bună, altfel habar n-am ce-o să fac.Îți mulțumesc pentru ajutor, se pare că acest tip de aragaz e foarte puțin (spre deloc) cunoscut la noi, deși sunt foarte utile cu 2 cuptoare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate