Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Idei pentru un sejur romantic?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
drndcg

drndcg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 11.07.2014
Buna ziua, sunt in pana de idei si am nevoie de ajutorul vostru:)
  Vreau sa petrec cu sotia si baiatul 4 zile romantice ( facem in mai 5 ani de casatorie ) si nu prea am idee unde.
  Ma refer la o zona la maxim 300 km de Bucuresti. Aveam in vedere complexul Cheile Gradistei ( am fost o singura data doar la restaurant ) sau cabanele Cascada Brezoi din complexul Valahia.
  Ma puteti ajuta cu ceva recomandari ptr cele doua SAU daca ati avea alte idei mai bune? Cu bugetul doresc sa ma incadrez in ceva de bun simt, maxim 200 lei pe noapte as da. Aveam in minte 1 500 lei pt tot sejurul.
  Multesc anticipat!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E simplu, de ce-l luaţi la mişto?
Caută o locaţie care oferă facilităţi pentru copii (loc de joacă, personal dedicat etc.); lasă copilul acolo, sub supravegherea personalului (aşa scapi de toate grijile), după care ia soţia în braţe şi... oferă-i romantism. Sau, în funcţie de specificul locului, organizează episodul 1 al romantismului (plajă, poiană înverzită).

Dar să ştii că o relaţie se întreţine şi cu ceva fonduri, nu doar cu 200 lei/noapte. Cam 200 lei investeşti în una de la rubrica Anunţuri pentru o oră.
E totuşi vorba de soţia ta, de relaţia voastră, nu te zgârci.
La 300 de km de Bucureşti nu văd nimic ofertant; Cheile Grădiştei este o locaţie mult prea bătută de unii-alţii. Caută ceva izolat, sau intim. Îţi pot face o recomandare, dacă vrei trimite-mi un mesaj privat aici, dar e vorba de Maramureş.

Edited by PSC, 26 February 2018 - 15:43.


#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

 PSC, on 26 februarie 2018 - 15:42, said:

E simplu, de ce-l luaţi la mişto?
Caută o locaţie care oferă facilităţi pentru copii (loc de joacă, personal dedicat etc.); lasă copilul acolo, sub supravegherea personalului (aşa scapi de toate grijile), după care ia soţia în braţe şi... oferă-i romantism. Sau, în funcţie de specificul locului, organizează episodul 1 al romantismului (plajă, poiană înverzită).
Pe bune ? Unde naiba ai vazut tu romantism cu copil dupa tine. Chiar daca il lasi nu stiu unde pentru 2 ore in grija cuiva, crede-ma ca nevasta-ta tot la ce face ala mic o sa ii fie gandul si o sa ti se ia de orice romantism. Am mai incercat eu cu nevasta-mea si ala mic dupa noi si la final am ajuns la concluzia ca a fost cea mai gresita alegere, chiar daca aveau si loc de joaca si cineva sa aiba grija de el...degeaba.
Si in plina iarna unde naibii visezi tu plaja si poiana inverzita in Romania ?

Edited by tehnics, 26 February 2018 - 15:46.


#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Numai cazarea costa intre 800~1.000 lei la care se adauga benzina + alte cheltuieli neprevazute pe care un om cu scaun la cap le ia in calcul si ... s-a depasit bugetul

#5
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Ti as sugera la Sinaia vreo 2-3 hoteluri romantice, da nu se incadreaza nici in buget nici in ideea de mers cu copilul.

#6
drndcg

drndcg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 11.07.2014
Ideea e simpla...vreau sa plec miercuri seara si sa revin duminica seara.
  Cu copilul vad daca vine sau ramane acasa...pot fi romantic si cu el, e copilul nostru si il pretuim, nu e o piedica in viata noastra, dimpotriva.
  Cu bugetul poate am fost zgarcit, ideea e ca ma uitasem pe la hadar chalet unde cazarea e 700 lei pe noapte si nu vroiam sa dau atat iar sotia mea este si modesta si economista si nu ii plac chestiile scumpe!
  Am zis 300-350 km pt ca in 4 zile de stat nu vreau doua sa fie pe drum...
  Dar va multumesc pana acum!

#7
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Scapa de cel mic. Nu definitiv, doar cat sunteti plecati(vecini, parinti, prieteni, la scoala, in parc, etc)... il recuperati dupa ce va intoarceti.
Urci una bucata sotie in masina fara sa-i zici destinatia....sau ii zici una la plesneala. Bagajele i le faci tu...si fara sa te vada...doar strictul necesar...
Faci lucrul asta in mijlocul sapatamanii. Nu in weekend, nu de vreo zi libera. De luni pana vineri oricand iti pica bine.
Cauti o pensiune mai retrasa, fara multe camere...multe camere automat inseamna si grup mare de oaspeti...grup mare de oaspeti automat galagie...galagie s-a dus romantismul, ramane reumatismul
Daca e angajata, trebuie sa o descurci de liber fara sa afle. Vorbesti cu sefii ei, medical...te descurci tu.
Succes!

#8
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

 drndcg, on 26 februarie 2018 - 16:14, said:

Ideea e simpla...vreau sa plec miercuri seara si sa revin duminica seara.
  Cu copilul vad daca vine sau ramane acasa...pot fi romantic si cu el, e copilul nostru si il pretuim, nu e o piedica in viata noastra, dimpotriva.
  Cu bugetul poate am fost zgarcit, ideea e ca ma uitasem pe la hadar chalet unde cazarea e 700 lei pe noapte si nu vroiam sa dau atat iar sotia mea este si modesta si economista si nu ii plac chestiile scumpe!
  Am zis 300-350 km pt ca in 4 zile de stat nu vreau doua sa fie pe drum...
  Dar va multumesc pana acum!
Mai intai vezi cum va fi vremea in perioada asta...
Totusi legat de romantism, nu stiu ce sa zic. Eu stiam ca romantism, seara romantica, love escape se intampla in intimitate, intr-un cuplu, intre un barbat si o femeie...nu si copilul. Nu a zis nimeni ca a-ti iubi copilul e ceva aiurea, dar uneori cuplurile tinere simt si nevoia de a fi doar ei doi si nimeni altcineva.
Altfel la naiba, ala nu mai e romantic sub nici o forma, e doar un city break....

Apropo, cati ani are copilul ?

Edited by tehnics, 26 February 2018 - 16:24.


#9
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
Complex La Tunuri - Vila Economat Sinaia
Ioana Hotel Sinaia (ceva mai scump)
Radsor - http://radsor.ro/ Rasnov

#10
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

 yonut_a, on 26 februarie 2018 - 16:30, said:

Complex La Tunuri - Vila Economat Sinaia
Ioana Hotel Sinaia (ceva mai scump)
Radsor - http://radsor.ro/ Rasnov
Eu recomand Vila La Monitori, tot Sinaia.

#11
Neila

Neila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 25.02.2018
Eu zic să nu luați copilul cu voi, pur și simplu e mai romantic fără.
Eu ca hotel recomand Hotel Central Park Sighișoara

#12
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
OK, ideea s-a inteles, haideti sa incercam sa-l ajutam fara sa-l mai "criticam" atat !

Initiator, nu ne-ai spus cand ar fi acea iesire.  Presupun ca-n mai, dar este o luna "dubioasa" dpdv meteorologic, cu potentiale mari diferente intre inceput si sfarsit, chestie care poate schimba datele problemei.

Dintre variantele tale as merge pe-a doua.  
In bugetul tau (dar ti-ar trebui vreme mai "de vara") m-as mai gandi la hotelul plutitor de pe Bicaz (dar vorbim de vreo 400 km).  Nu mai stiu cum ii zice, dar il gasesti usor cu Google.
Ar mai fi, tot "de vara", Hotel Luliaka in Ruse (il gasesti tot pe Google).  Stiu, nu e-n Romania (copilului cred ca-i trebuie pasaport, daca nu are deja probabil ca nici nu merita sa-i faci doar pt asta), dar e in distanta si-n buget.
Ca si conditii, ambele hoteluri sunt "obisnuite", sa nu te astepti la altceva, ies in evidenta pt amplasare.

Mai deosebit si in distanta ar fi Complex Harmonie din Predeal (casutele din copac), dar cam iese din buget, si e cam greu sa prinzi camera libera.

#13
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Vezi ca Iaki are pachete foarte misto.
Noi am fost saptamana trecuta. Cu aproape 900 de lei ai 3 nopti si a patra gratuita.

Mi-a placut la nebunie iarna la mare, nu am mai fost niciodata pana saptamana trecuta.

Edited by December, 26 February 2018 - 18:34.


#14
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

 December, on 26 februarie 2018 - 18:11, said:

Vezi ca Iaki are pachete foarte misto.
Noi am fost saptamana trecuta. Cu aproape 900 de lei ai 3 nopti si a patra gratuita.

Mi-a placut la nebunie iarna la mare, nu am mai fost niciodata pana saptamana trecuta.

corect, la mare e cel mai misto. plus ca, in perioada asta, sunt si preturi mici. va sugerez sa mergeti cu trenul. circula foarte bine spre constanta.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 tehnics, on 26 februarie 2018 - 15:44, said:

Chiar daca il lasi nu stiu unde pentru 2 ore in grija cuiva, crede-ma ca nevasta-ta tot la ce face ala mic o sa ii fie gandul si o sa ti se ia de orice romantism.
Şi dacă-l lasă la bunici, dacă va dori, nevasta tot la copil se va gândi.
Mă rog, nu ar fi primul caz în care să se aleagă praful de romantism din cauza grijii pentru copil.

#16
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

 PSC, on 27 februarie 2018 - 12:47, said:

Şi dacă-l lasă la bunici, dacă va dori, nevasta tot la copil se va gândi.
Mă rog, nu ar fi primul caz în care să se aleagă praful de romantism din cauza grijii pentru copil.
E o diferenta sa stii copilul tau acasa, langa bunici si sa aiba un strain grija de copilul tau 2-3 ore...

#17
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012
@PensiuneaDacicaPiatraRosie

Cred ca locul asta este perfect. Este retras, intre munti, departe de civilizatie si semnal la telefon, peisaje frumoase, Wi-FI super, cazare foarte generoasa, iar pentru copil tin minte ca aveau caini si pisici, trambulina, badminton, playstation, etc. Sunt 400km pana acolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate