Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Neafisare contact la apelare

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Buna ziua,

Am un Sony Xperia XZ, Android 8.0.0 si intampin urmatoarea problema:

Cand sunt apelat de anumite numere de telefon sau cand apelez aceste numere, pe ecranul telefonului este afisat doar numarul de telefon nu si numele persoanei astfel cum acesta este inregistrat in agenda.

Daca telefonul este conectat prin Bluetooth la masina, pe display-ul masinii imi arata numele si numarul de telefon al celui care ma apeleaza / il apelez dar pe ecranul telefonului doar numarul respectivului contact.

Intampin aceasta problema de aproximativ 2 saptamani si nu am gasit o rezolvare pana acum, sper sa ma puteti ajuta.

Multumesc,
Laurentiu

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
La Agenda Telefonica ai setat de unde sa citeasca numele (Contactele)? La mine (Android 5), I-am setat de unde sa-mi vada contactele (SIM) si la restul imi face abstractie (gmail si telefon). Uneori, aleator, imi afiseaza doar numarul de telefon si trebuie sa mai setez inca o data de unde sa-mi afiseze contactele.

#3
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Da, setarea nu a fost modificata, am verificat dar problema nu este rezolvata.

Merci

#4
ducutu

ducutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.03.2005
Asa patesti cand ai acelasi numar de telefon asociat la nume/contacte diferite. Verifica asta intai.

Edited by ducutu, 26 February 2018 - 12:27.


#5
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009

 ducutu, on 26 februarie 2018 - 12:26, said:

Asa patesti cand ai acelasi numar de telefon asociat la nume/contacte diferite. Verifica asta intai.

Exista si o metoda automata prin care as putea face asta?

Este imposibil ca toate numerele afisate doar cu numar sa fie setate pentru mai multe contacte. Sunt prea multe ca sa fie o eroare de salvare din partea mea.

#6
ducutu

ducutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.03.2005
1. tastezi primele cifre din numarul(numerele) cu probleme in dialer pana apar sugestiile si verifici acolo
2. in google contacts (web) exista undeva optiunea de a verifica dublurile din contacte, bineinteles la contactele din cloud. Eu asa le pastrez.

#7
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Tocmai am verificat in Google si nu este cazul de contacte dublate.

Alta solutie?

LE: de exemlu, daca vreau sa sun pe cineva, caut numarul persoanei ca si pana acum, si cand dau apelare apare doar numarul contactului respectiv.

Edited by SirLaurentiu, 26 February 2018 - 12:44.


#8
ducutu

ducutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.03.2005
Esti sigur ca ai absolut toate contactele din telefon si pe contul de google verificat? Ex: contacte de pe sim, din alte conturi de google, hotmail, etc.
Verifica si in dialer.

#9
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Am un singur cont Google care sincronizeaza toate contactele, deci da sunt sigur.

In dialer? Ce reprezinta acesta? In afisajul unde pot scrie numarul sau numele cuiva astfel incat sa vad contactul? Daca da, am verificat un numar cu "probleme" si nu identifica contactul din agenda.

Edited by SirLaurentiu, 26 February 2018 - 12:50.


#10
ducutu

ducutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.03.2005
Dialer este cel unde formezi numerele de telefon in vederea apelarii.
Mai poti incerca cu diverse aplicatii din Google Play. Personal asta banuiesc ca este problema.

Edited by ducutu, 26 February 2018 - 13:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate