Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

SRL vS Pfa

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Burial

Burial

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.02.2016
Imi cer scuze daca are legatura intr-o oarecare masura cu topicul anterior despre SRL, in care mi s-a raspuns in mare parte, dar acesta este alt subiect la care nu gasesc raspunsuri pe internet si apelez tot la ajutorul vostru. Am aflat tot ce imi trebuie pentru SRL, dar acum am alta dilema deoarece am citit ca e o optiune si PFA-ul..de unde si intrebarea, as putea face dropshipping doar cu pfa, fara sa fiu nevoit sa platesc un contabil luna de luna care sa-mi faca facturile si hartiile necesare, prin pfa putand sa le fac chiar eu . Daca e nerecomandat PFA, de ce e nerecomandat ?

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Pai si pe PFA va trebui sa faci facturi ca doar n-o sa cumpere nimeni numai pe vorbe goale... In rest.. n-ai decat sa faci comert si pe PFA, alegand impozitarea in sistem real (contabilitate) sau pe norme de venit (un venit stabilit din burta de ANAF).

Edited by rosix, 25 February 2018 - 13:45.


#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostBurial, on 25 februarie 2018 - 13:21, said:

cu pfa, fara sa fiu nevoit sa platesc un contabil
Dar stii fiscalitate si contabilitate in partida simpla? Sigur ca poti tine tu la PFA dar daca nu stii tot ai nevoie de un profesionit.

Diferenta e data de taxe si impozite.

Edited by neagu_laurentiu, 25 February 2018 - 13:58.


#4
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
pt PFA iti trebuie calificare sau experienta profesională necesara pentru a desfăşura activităţi economice pentru care se solicită autorizaţia;

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Nu pentru orice activitate. Scrie si in lege, doar pentru unele.

Edited by neagu_laurentiu, 25 February 2018 - 14:03.


#6
Burial

Burial

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.02.2016
Multumesc de raspunsuri !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate