Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

E-Boda Smart Time 200

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Daniel1993Mrk

Daniel1993Mrk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2016
De curand mi-am achizitionat un E-Boda Smart Time 200, am intrat pe siteul E-Boda pentru o versiune mai noua de firmware pentru produs. Am descarcat firmware-ul am instalat driverele si am urmarit pasii descrisi in tutorialul de update pentru ceas. Totul a decurs foret bine, dar din pacate dupa update-ul facut  touchscreen nu mai functioneaza. Sunt de pare ca firmware-ul nu este compatibil cu dispozitivul. Voi ce parere aveti si cum as putea aborda aceasta problema?

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Dar de ce i-ai facut update ? Credeai ca devine apple ?

Trimite-le un mail sau contacteaza-i telefonic.

Edited by TruculMagic, 24 February 2018 - 19:48.


#3
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Ai mai intrebat odata, parca ?
Sau altcineva cu aceeasi problema ?
Oriucm, solutia este GA-RAN-TZI-E.

#4
Daniel1993Mrk

Daniel1993Mrk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2016
Nu, nu am mai intrebat in alta parte. Acum e prima data. O sa il duc si la garantie dar pana atunci poate se gaseste un baiat destept sa ne ajute pe toti ce intampina acesta problema printro rezolvare software sau printrun backup facut de el de pe un dispozitiv functional 100%. Si nu incerc sal fac apple "TruculMagic" pur si simplu am avut incredere oarba in cei de la e-boda cu noul lor  "firmware". De si este in sectiunea download la acest produl, firmware-ul nu e compatibil.

Edited by Daniel1993Mrk, 24 February 2018 - 20:05.


#5
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Pe pagina de download ai mai multe versiuni de firmware. Încearcă-le pe toate.

Poti pune si firmware-ul pt. E-Boda Smart Time 300 pe el, insa acela are ecranul intors. Are meniul si fetele ceasului schimbate daca asta te intereseaza.

#6
Daniel1993Mrk

Daniel1993Mrk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2016
Multumesc pentru sfat. Sincer iti spun, am incercat toate firmware-urile de pe site si nici unul nu a fost ce imi trebuia.Posted Image

#7
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Din cate imi amintesc intr-o arhiva erau 2 firmware-uri iar unul dintre ele avea culorile inversate (ala e pentru alt model).

Trebuie sa stergi memoria inainte sa scrii firmware-ul (format) (daca nu e bifat deja in setarile aplicatiei).


#8
Daniel1993Mrk

Daniel1993Mrk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2016
Am incercat ce mi-ai spus, in zadar, tot degeaba. Cred ca firmware-le care sunt pe site, nu sunt compatibile cu dispozitivul, banuiesc ca au fost puse gresit si nu e ce trebuie.

Edited by Daniel1993Mrk, 24 February 2018 - 21:27.


#9
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Nici cel pentru E-boda smart time 300 nu functioneaza?
Ai selectat in aplicatie locatia catre celalalt firmware descarcat? Poate ai dat flash la acelasi firmware incompatibil si de aceea apare la fel de fiecare data. Trebuie sa mearga 100% cu o versiune de firmware de pe site-ul oficial.



#10
Daniel1993Mrk

Daniel1993Mrk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2016
Am incercat cu toate, credema si nu au mers. Mi sau instalat dar cu acelar rezultat, toch-ul nefunctiolal. Toate au fost diferite.

#11
deus_pax

deus_pax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.01.2007

 Daniel1993Mrk, on 24 februarie 2018 - 23:11, said:

Am incercat cu toate, credema si nu au mers. Mi sau instalat dar cu acelar rezultat, toch-ul nefunctiolal. Toate au fost diferite.

Se gasesc backup-uri cu zecile

Edited by deus_pax, 25 February 2018 - 07:23.


#12
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Nu functioneaza deloc touch screen-ul sau doar e inversat?

#13
Daniel1993Mrk

Daniel1993Mrk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2016
Nu mai functioneaza touch screen-ul de loc, dupa update-ul facut de pe site-ul lor. Se deschide, ii merge butonul de Home/power dar touch screen-ul nu. Ma oftic, cum pot ei sa puna un firmware necompatibil pe pagina lor. Am incercat cu firmware de la alte dispozitive DZ09 si nu am reusit sal aduc pelinia de plutire, tot aceasi problema, merg instalate firmware-le fara probleme, se deschid dar touch screen-ul ramane tot nefunctional.Posted Image

Edited by Daniel1993Mrk, 25 February 2018 - 12:19.


#14
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Eu zic sa nu mai incerci alte firmware, poate te trezesti cu garantie anulata si atunci chiar poti sa-l arunci la gunoi.
Poate acest firmware pus de ei are un bug, negasit la testare, si care va fi corectat curind - daca le aduci la cunostinta acest lucru.
Deci, pune firmware oficial si apeleaza la garantie cit mai repede.

#15
Daniel1993Mrk

Daniel1993Mrk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.06.2016
Cred ca in cusul saptamanii o sa il duc la garantie, Ori cum le-am dat mail despre problema asta si am subliniat-o si in review-uri-le dispozitivului de pe site-ul lor. sa vedem daca maine primesc vrun raspuns de la ei si vreo modalitate de a aborda problema aceasta.

#16
Catalin23s

Catalin23s

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.07.2017

 Daniel1993Mrk, on 24 februarie 2018 - 19:40, said:

De curand mi-am achizitionat un E-Boda Smart Time 200, am intrat pe siteul E-Boda pentru o versiune mai noua de firmware pentru produs. Am descarcat firmware-ul am instalat driverele si am urmarit pasii descrisi in tutorialul de update pentru ceas. Totul a decurs foret bine, dar din pacate dupa update-ul facut  touchscreen nu mai functioneaza. Sunt de pare ca firmware-ul nu este compatibil cu dispozitivul. Voi ce parere aveti si cum as putea aborda aceasta problema?
Salut ! Stiu ca este cam tarziu dar numai ce am patit si eu acelasi lucru. Rezolvare : Selecteaza Smart Time 210 Negru in loc de Smart Time 200 si instaleaza firmware-ul din fabrica . Cheers ! Posted Image

Attached Files


Edited by Catalin23s, 10 December 2018 - 17:09.


#17
AlecuMadalin32

AlecuMadalin32

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.06.2019
Am facut backup la firmware lui original

https://drive.google...qpWQtpn_vh/view

#18
AlecuMadalin32

AlecuMadalin32

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.06.2019

 AlecuMadalin32, on 09 iunie 2019 - 14:39, said:

Am facut backup la firmware lui original

https://drive.google...qpWQtpn_vh/view


Edit:  
Link Nou:  https://mega.nz/#!LO...fwiK4HDiBZNNYi8

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate