Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Monitor 21:9 Portret Mode

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Am gasit acest monitor: https://altex.ro/mon...-full-hd-negru/
Observ ca are un pret decent, insa nu stiu daca cu piciorul acela il pot aseza in modul portret.
Unde as putea gasi un astfel de picior pentru acest monitor?
Exista vreun monitor pana in 2000 lei cu diagonala de min. 34inch(21:9) care sa vina in pachet cu un picior destul de inalt incat sa pot aseza pe burou monitorul in modul portret?

#2
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,092
  • Înscris: 10.04.2006
34" si full HD?

#3
Tort

Tort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 02.01.2016
Are suport fix, se regleaza doar pe diagonala. Nu merge intors in mod portret.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View Postgandrei3, on 23 februarie 2018 - 00:56, said:

Exista vreun monitor pana in 2000 lei cu diagonala de min. 34inch(21:9) care sa vina in pachet cu un picior destul de inalt incat sa pot aseza pe burou monitorul in modul portret?
Te-ai gandit, eventual, la varianta montarii lui pe un suport de TV direct in mod portret, daca ai cumva biroul langa perete?
Din cate am gasit modelul ales de tine are suport pentru montare VESA 100x100mm, si sunt sigur ca gasesti in 100-200 de lei un suport ok, poate chiar cu posibilitatea de rotire.

Edited by Hider141, 23 February 2018 - 08:41.


#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009

View PostNenea Zap, on 23 februarie 2018 - 01:23, said:

34" si full HD?
Are inaltimea cat un monitor de 27" inch wide obisnuit. Daca sta departe de monitor, un metru si ceva, e destul de bine.

#6
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
27" mi se pare prea mare pentru 1080p la office work.
Macar 2k daca nu mai mult.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Strict pentru utilizare office nu e prea putin. Poti pune 2 ferestre sau chiar 4 in paralel pe ecran, si tot poti lucra ok.
Daca vorbeam de proiectare CAD sau lucrul in Photoshop, Corel, etc. atunci era cam mare si intr-adevar 2k era minimul recomandat.

Edited by Hider141, 23 February 2018 - 10:43.


#8
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Am incercar 27FHD si nu m-a multumit... Asa ca am trecut pe 24 FHD. Si dupa aia am mai pus unul identic langa el.

#9
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008

View PostHider141, on 23 februarie 2018 - 08:38, said:

Te-ai gandit, eventual, la varianta montarii lui pe un suport de TV direct in mod portret, daca ai cumva biroul langa perete?
Din cate am gasit modelul ales de tine are suport pentru montare VESA 100x100mm, si sunt sigur ca gasesti in 100-200 de lei un suport ok, poate chiar cu posibilitatea de rotire.
Si eu sunt sigur ca voi gasi, dar nu am timp sa caut, ma gandeam ca a mai intampinat cineva poblema aceasta.
ideea este ca munca mea va fi mai mult, documente si navigare pe internet, de aceea am nevoie ca monitorul sa fie in mod portret, in plus biroul nu este lat astfel incat sa imi permit un 55 inch 4k display 16:9 care costa tot cat 34 inch 21:9 Fullhd.
Biroul are forma de trapez, nu este dreptunghic, de aceea am nevoie de un display cat mai ingust, dar in acelasi timp, mare pentru multitasking pe verticala. Nu pot da gauri in perete, asa ca am nevoie de un picior cat mai inalt.
stiu ca pot monta monitorul in modul portret pe acel picior din cutie si apoi acel picior sa il pun pe o cutie, dar nu mai are stabilitate monitorul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate