Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

De la lebedele austriece la caprele germane !

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,032
  • Înscris: 20.12.2007
https://b1.ro/stiri/...zoo-213480.html
https://www.libertat...-angora-2150976

Au trecut ceva ani de cand conationalii nostri mai colorati dadeau iama prin lebedele vieneze.
Cand credeam cu totii ca ne-am mai cizelat ca natiune...deh avem peste 10 ani de UE , iata ca alti romanasi au pus la cale un adevarat festin
cu caprele de Angora dintr-un zoo nemtesc Posted Image

Daca nu am postat pe aria corecta, rog un moderator sa mute topicul.

Edited by bog4u, 20 February 2018 - 19:50.


#2
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Precis sunt niște cerșetori romi, doar ăstora le plac animalele rare ! Ar merita pușcărie pe viață, să primească doar terci, foi de varză, coji de cartofi, tocmai să le treacă pofta de carne !!! Posted Image

#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
Ar trebui să-i pună în locul caprelor, cu eticheta "Specie din păcate pe cale de înmulţire, se hrăneşte cu portofele".

#4
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 25.02.2017

View PostViorelsolar, on 20 februarie 2018 - 20:03, said:

Precis sunt niște cerșetori romi, doar ăstora le plac animalele rare ! Ar merita pușcărie pe viață, să primească doar terci, foi de varză, coji de cartofi, tocmai să le treacă pofta de carne !!! Posted Image
daca erau rromi, fii sigur ca scriau niste cetateni romani de etnie roma.. asumati-va si nu mai aruncati gunoiul in curtea altora.. ca si mitul ala despre lebede. da, este un mit, o nascocire, pe lacul ala nu au existat niciodata lebede.documentati-va.. sau sunteti ca niste capre raioase cu coada pe sus?! mai devreme aratau la stiri niste ROMANI in Anglia care distrugeam masina unui englez..de ce nu vad un topic si despre asta?
https://stirileprotv...care-video.html

Edited by EneStelian, 20 February 2018 - 20:23.


#5
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
daca erau intr-adevar sha'uree (sharee - stargate ;) ) germania sa fie amendata si pusa la colt pentru ca ii au de atitia ani pe cap si nu au reusit sa-i integreze in societate si sa-i civilizeze .. parca asa ni se punea noua in circa, ani in urma .. ;)

ah, si sa le fie de bine, am inteles ca in grecia, la atena mai precis ar fi o "invazie" de pisici, d'alea nu au mincat sharee?

#6
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 25.02.2017
dar nu.. rromii fac tara asta de ras, cum este ceva negativ , dam vina pe rromi.  ca romanii nu au emigrat vreo 5 milioane din cauza foamei, ca nu mor in spitale cu zile , ca nu se rog ei la niste oase in speranta de a le fi mai bine,ca nu au spitale dar construiesc temple de rugaciune ,  ca nu un singur om cu mustata i au facut sclavi in propria tara, ROMANII nu fura din buzunar ci au furat o intreaga tara si au vandut totul ,ca peste 60 la suta din zona moldovei traiesc din ajutorul social,  nu.. astea sunt nimicuri.. rromii va fac de ras.... a , uitasem ce i mai important, tot din cauza rromilor , batranii, pensionarii fac C.A.R de paste si craciun ca sa poata si ei sa aibe un cozonac pe masa, si ei isi bat joc de ce ce au cladit tara asta , rromii aia cu REZIST, OILE alea care nu sunt in stare de nimic doar sa se planga si sa se complaca cu situatia data.

Edited by EneStelian, 20 February 2018 - 20:44.


#7
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,032
  • Înscris: 20.12.2007

View PostEneStelian, on 20 februarie 2018 - 20:18, said:

daca erau rromi, fii sigur ca scriau niste cetateni romani de etnie roma.. asumati-va si nu mai aruncati gunoiul in curtea altora.. ca si mitul ala despre lebede. da, este un mit, o nascocire, pe lacul ala nu au existat niciodata lebede.documentati-va.. sau sunteti ca niste capre raioase cu coada pe sus?! mai devreme aratau la stiri niste ROMANI in Anglia care distrugeam masina unui englez..de ce nu vad un topic si despre asta?
https://stirileprotv...care-video.html

Ai dreptate stimate domn.
rromii au fost si raman varful de lance al civilizatiei si bunului gust.
Ne mândrim cu ei si dezavuam orice insinuare ca ar fi vinovati de fapte reprobabile.

Si da, lebedele erau de plastic, iar coloratii s-au imbolnavit consumandu-le.
Ceva procese ?

#8
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 25.02.2017

View Postbog4u, on 20 februarie 2018 - 21:02, said:

Ai dreptate stimate domn.
rromii au fost si raman varful de lance al civilizatiei si bunului gust.
Ne mândrim cu ei si dezavuam orice insinuare ca ar fi vinovati de fapte reprobabile.

Si da, lebedele erau de plastic, iar coloratii s-au imbolnavit consumandu-le.
Ceva procese ?
vad ca ai si steagul Romaniei la avatar, da mi si mie un exemplu de ce esti tu asa mandru ca esti roman?
eu te vad ca un frustrat care crede ca viata lui de kkt se datoreaza rromilor.. ca un sfat ce ti l pot da, scoate capul din nisip si evolueaza..

''ne mandrim cu ei''? pai eu zic ca tu ar trebui sa te mandresti cu natia ta  care a ajuns o natie de sclavi.. cu violatorii tai, cu Dragnea.. nu cu rromii, lasa ne pe noi, ca nu avem nevoie sa se mandreasca niste milogi cu noi.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

Autoritățile cred că există posibilitatea ca Lilly să fi fost ucisă pentru că seamănă cu o oaie.
Doar eu am ras isteric la propozitia aia? :roflmaofast:
De parca ar face vreo dferenta la stomac.

#10
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,032
  • Înscris: 20.12.2007

View PostEneStelian, on 20 februarie 2018 - 21:06, said:

vad ca ai si steagul Romaniei la avatar, da mi si mie un exemplu de ce esti tu asa mandru ca esti roman?
eu te vad ca un frustrat care crede ca viata lui de kkt se datoreaza rromilor.. ca un sfat ce ti l pot da, scoate capul din nisip si evolueaza..

''ne mandrim cu ei''? pai eu zic ca tu ar trebui sa te mandresti cu natia ta  care a ajuns o natie de sclavi.. cu violatorii tai, cu Dragnea.. nu cu rromii, lasa ne pe noi, ca nu avem nevoie sa se mandreasca niste milogi cu noi.
Aici dezbatem fapte si idei, nu atacam persoane, iar frustrat se pare ca este altcineva.

Da sunt mandru ca avem multi romani de calitate pe care-ar trebui sa-i respectam si sa-i apreciem mult mai mult decat o fecem , nu individual, ci ca natiune.

De ce dracu nu vedem stiri cu greci, sarbi unguri sau rusi care jefuiesc lacurile sau gradinile zoo  de foame ?
Sincer, nu ma deranjeaza cand vad ca au furat nu stiu ce bijuterie sau tablou,
hoti de clasa au toate popoarele, insa gainariile astea de 2 bani sunt sub orice critica.

#11
EneStelian

EneStelian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 25.02.2017

View Postbog4u, on 20 februarie 2018 - 21:20, said:

Aici dezbatem fapte si idei, nu atacam persoane, iar frustrat se pare ca este altcineva.

Da sunt mandru ca avem multi romani de calitate pe care-ar trebui sa-i respectam si sa-i apreciem mult mai mult decat o fecem , nu individual, ci ca natiune.

De ce dracu nu vedem stiri cu greci, sarbi unguri sau rusi care jefuiesc lacurile sau gradinile zoo  de foame ?
Sincer, nu ma deranjeaza cand vad ca au furat nu stiu ce bijuterie sau tablou,
hoti de clasa au toate popoarele, insa gainariile astea de 2 bani sunt sub orice critica.
asa este.. pe tine nu te deranjeaza ca fura cineva sa se imbogateasca, te deranjeaza ca fura unul de foame, ca sa manance..din cauza celor ca tine merge tara asta asa.

#12
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Nu stiu daca am inteles bine.
     Astia au taiat carpa si i-au luat copitele?

#13
petrutnet

petrutnet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.12.2007
Dacă erau rromi, ar fi o surpriză!
Dacă erau ț-i-g-a-n-i, era de așteptat.


Pentru milițienii corectitudinii politice:
ȚIGÁN, -Ă, ț-igani, -e, s. m., adj. I. S. m. 1. Persoană care face parte dintr-o populație originară din nord-vestul Indiei, care a migrat începând din sec. V în Persia, Asia Mediteraneeană și în Imperiul Bizantin, în sec. X-XVI în sud-estul și centrul Europei și în nordul Africii, în sec. XV în vestul Europei (în special în Peninsula Iberică), iar în sec. XIX și în cele două Americi și care vorbesc o limbă indo-europeană.

Edited by petrutnet, 20 February 2018 - 22:17.


#14
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Sa mai zica cineva ca romanii nu au gusturi fine ! Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate