Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cartuse de cana filtranta.

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Am o cana filtranta Aquaphor Garry care merge cu cartuse B100-5 sau B100-6 - astea sunt unele mari pentru 300 l. Prin magazine insa se vand de regula cartuse mici B100-15 - astea sunt pentru 150 l si nu stiu daca sunt compatibile si cu cana mea, nu gasit nicaieri scrise dimensiunile cartuselor.
Pe la Auchan se vand si niste cartuse generice, ieftine, pe care scrie ca sunt compatibile cu majoritatea tipurilor de cani ce folosesc cartuse cilindrice.
Stie cineva daca pot folosi aceste cartuse in cana mea?

#2
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Gasesti B100-5 in Dedeman. Nu m-as zgarci la elementul filtrant, mai bine bei apa direct de la robinet ca tot aia e.

#3
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
La Romstal am vazut, ce-i drept acum un an aproximativ.

#4
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Eu de cca 8 ani beau doar apa filtrata. Nu as putea sa mai beau apa nefiltrata. Am folosit cam toate tipurile de filtre si mare diferenta nu este. De obicei cumpar filtru de la auchan cu 11 lei. Acum am luat aquaphor 3+1 gratis. Desi recomandarile zic sa schimb filtrul dupa o luna , l-am tinut si 3 luni si e ok apa mai ales daca o filtrez de 2 ori. Oricum e mult mai buna decat nefiltrata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate