Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Martor la tribunal in proces penal.

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Buna seara,

Maine sunt chemat ca martor la tribunal intr-un proces penal pentru tentativa de omor, chiar daca sunt citat ca martor tot am o mica teama fiindca nu am mai fost niciodata chemat la asa ceva.

In primul rand voi spune ca imi sustin declaratia pe care am dat-o la politie cand sa intamplat incidentul, apoi voi fi audiat din nou sau ce se va intamplat? Multumesc frumos.

#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,537
  • Înscris: 16.03.2007
Introducere: https://forum.softpe...tativa-de-omor/

Sew, tata, ce s-a mai intamplat in tot acest timp? Nicio actiune, te-ai facut baiat cuminte? Ca imi aduc aminte de operatiunile cu betivul si telefonul, cu patronul, cu cainele.. vino si tu cu material nou, sa delectezi fanii.

Edited by laffin, 15 February 2018 - 00:15.


#3
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View Postlaffin, on 15 februarie 2018 - 00:09, said:

Introducere: https://forum.softpe...tativa-de-omor/

Sew, tata, ce s-a mai intamplat in tot acest timp? Nicio actiune, te-ai facut baiat cuminte? Ca imi aduc aminte de operatiunile cu betivul si telefonul, cu patronul, cu cainele.. vino si tu cu material nou, sa delectezi fanii.
Sa vina altii cu actiuni noi. Nu mai vreau sa aud de asa ceva!

#4
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postlaffin, on 15 februarie 2018 - 00:09, said:

Mersi de link

#5
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View Postlaffin, on 15 februarie 2018 - 00:09, said:

Introducere: https://forum.softpe...tativa-de-omor/

Sew, tata, ce s-a mai intamplat in tot acest timp? Nicio actiune, te-ai facut baiat cuminte? Ca imi aduc aminte de operatiunile cu betivul si telefonul, cu patronul, cu cainele.. vino si tu cu material nou, sa delectezi fanii.
Am uitat sa specific acolo, victima a fost si la Acces Direct, maine dupa ce ies de la tribunal, voi cauta materialul pe YouTube.

#6
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
mie unu' mi-ar place ca tovarasu tau sa ia fo' 10 ani ! ...
bafta la proces !

Edited by realduc, 15 February 2018 - 00:21.


#7
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Cred ca imi aduc aminte cazul, era ceva filmare facuta noaptea langa o masina undeva in partea superioara a ecranului spre dreapta. Daca nu ma inseala memoria faptuitorul sau victima sau chiar ambii era copii de hot local.
Ai avut parte de un procuror milos rau.
La ce povesti se gasesc in linkul de mai sus, parca tot cauti poarta de la penitenciar.

#8
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View Postromangx, on 15 februarie 2018 - 00:33, said:

Cred ca imi aduc aminte cazul, era ceva filmare facuta noaptea langa o masina undeva in partea superioara a ecranului spre dreapta. Daca nu ma inseala memoria faptuitorul sau victima sau chiar ambii era copii de hot local.
Ai avut parte de un procuror milos rau.
La ce povesti se gasesc in linkul de mai sus, parca tot cauti poarta de la penitenciar.
Nici chiar asa, doar nu vroiai sa fac puscarie degeaba?

#9
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostSew, on 14 februarie 2018 - 23:52, said:

Buna seara,

Maine sunt chemat ca martor la tribunal intr-un proces penal pentru tentativa de omor, chiar daca sunt citat ca martor tot am o mica teama fiindca nu am mai fost niciodata chemat la asa ceva.

In primul rand voi spune ca imi sustin declaratia pe care am dat-o la politie cand sa intamplat incidentul, apoi voi fi audiat din nou sau ce se va intamplat? Multumesc frumos.

Raspunzi intrebarilor procurorului de caz, ale avocatului apararii si ale instantei daca vei fi solicitat. Atat.

Dar daca vrei sa traiesti chestii interesante, eu zic sa nu te duci. Posted Image

View PostSew, on 15 februarie 2018 - 00:34, said:

Nici chiar asa, doar nu vroiai sa fac puscarie degeaba?
Nu, dar daca nu vrei sa faci puscarie, nu te mai invarti prin medii infractionale. Altfel tot vei fi pus in situatia sa incalci legea la un moment dat.

Edited by neur0, 15 February 2018 - 00:35.


#10
flyinsane

flyinsane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 31.08.2009
Dupa ce se va striga cauza, instanta va identifica martorii prezenti (trebuie sa ai buletinul la tine), apoi va cere tuturor martorilor sa iasa din sala, urmand sa ii cheme apoi pe fiecare, pe rand. Vei depune juramantul, apoi o sa iti ceara sa spui tot ce stii, dupa care o sa iti adreseze intrebari mai intai judecatorul, apoi procurorul, inculpatul/ avocatul, tot prin intermediul judecatorului (nu iti pot adresa intrebari direct; judecatorul poate sa si respinga unele intrebari).

#11
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postromangx, on 15 februarie 2018 - 00:33, said:

Cred ca imi aduc aminte cazul, era ceva filmare facuta noaptea langa o masina undeva in partea superioara a ecranului spre dreapta. Daca nu ma inseala memoria faptuitorul sau victima sau chiar ambii era copii de hot local.
Ai avut parte de un procuror milos rau.
La ce povesti se gasesc in linkul de mai sus, parca tot cauti poarta de la penitenciar.
Nu avea de ce il acuza procurorul, chiar si complicitatea la tentativa de omor ar fi fost o acuzatie fortata. Dar eu l-as fi speriat putin ca sa ii intre mintile in cap si sa-si caute alti prieteni.

#12
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018

View PostSew, on 15 februarie 2018 - 00:34, said:

Nici chiar asa, doar nu vroiai sa fac puscarie degeaba?
Nu imi mai aduc aminte exact faza, insa parca din filmari parea ca ceilalti prieteni ai agresorului erau acolo in cazul in care prietenul lor nu il rapune pe celalalt, cum se face de obicei... la un "omor" intotdeauna se aduc ajutoare ca sa se asigure ca intimideaza partea opusa si sa o faca sa nu raspunda la atacuri si sa se lase batut ca altfel sar toti cu picioarele pe capul lui.
Pacat ca nu gasesc filmarea acum.

#13
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postflyinsane, on 15 februarie 2018 - 00:37, said:

Dupa ce se va striga cauza, instanta va identifica martorii prezenti (trebuie sa ai buletinul la tine), apoi va cere tuturor martorilor sa iasa din sala, urmand sa ii cheme apoi pe fiecare, pe rand. Vei depune juramantul, apoi o sa iti ceara sa spui tot ce stii, dupa care o sa iti adreseze intrebari mai intai judecatorul, apoi procurorul, inculpatul/ avocatul, tot prin intermediul judecatorului (nu iti pot adresa intrebari direct; judecatorul poate sa si respinga unele intrebari).
Calitatea de martor nu implica ca va fi si audiat maine.

#14
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Intr-o tara precum US vizitati toti celule...

#15
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View Postflyinsane, on 15 februarie 2018 - 00:37, said:

Dupa ce se va striga cauza, instanta va identifica martorii prezenti (trebuie sa ai buletinul la tine), apoi va cere tuturor martorilor sa iasa din sala, urmand sa ii cheme apoi pe fiecare, pe rand. Vei depune juramantul, apoi o sa iti ceara sa spui tot ce stii, dupa care o sa iti adreseze intrebari mai intai judecatorul, apoi procurorul, inculpatul/ avocatul, tot prin intermediul judecatorului (nu iti pot adresa intrebari direct; judecatorul poate sa si respinga unele intrebari).
Voi spune ca imi mentim declaratia care am dat-o la politie atunci. Si apoi sa ma pregatesc de intrebari, sigur vor fi si multe intrebari capcana.

#16
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View Postromangx, on 15 februarie 2018 - 00:38, said:

...Pacat ca nu gasesc filmarea acum.
stai linistit ! ... procurorul o are ! ...
tot datorita filmarii poti scapa de puscarie, in absenta acesteia erai complice ! ...

Edited by realduc, 15 February 2018 - 00:42.


#17
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postromangx, on 15 februarie 2018 - 00:38, said:

Nu imi mai aduc aminte exact faza, insa parca din filmari parea ca ceilalti prieteni ai agresorului erau acolo in cazul in care prietenul lor nu il rapune pe celalalt, cum se face de obicei... la un "omor" intotdeauna se aduc ajutoare ca sa se asigure ca intimideaza partea opusa si sa o faca sa nu raspunda la atacuri si sa se lase batut ca altfel sar toti cu picioarele pe capul lui.
Pacat ca nu gasesc filmarea acum.
Aici deja ma gandesc ca un grup planuia sa comita o infractiune. Si nu vreau sa cred ca este un procuror atat de iresponsabil incat sa neglijeze asta. Poate era alta speta?

View Postromangx, on 15 februarie 2018 - 00:40, said:

Intr-o tara precum US vizitati toti celule...
Glumesti, nu?

#18
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

View Postrealduc, on 15 februarie 2018 - 00:42, said:


stai linistit ! ... procurorul o are ! ...
tot datorita filmarii poti scapa de puscarie, in absenta acesteia erai complice ! ...
Partea cealalta ma refer la victima, a dat o anumita declaratie la politie, apoi a aparut la televizor spunand detalii despre ancheta si sustinand o altfel de declaratie. Bineinteles ca la TV poti spune orice.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate