Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Poligoane de tragere cu arme reale

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#1
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Exista la noi in tara poligoane de tragere unde sa te poti delecta tragand cu diverse arme de foc reale destinate persoanelor civile neincadrate in sisteme militare ? Nu am prins armata obligatorie si as vrea sa vad cum e sa tragi cu arme de foc reale. Pe YT mi se par foarte interesante demonstratiile cu diverse "jucarii" in special cele americane par foarte evoluate...

#2
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014
Eu am fost de cateva ori la http://www.shootingrange.ro/ dar am tras numai cu pistoale. Nu stiu daca au si alte tipuri de arme.

#3
aditomadii

aditomadii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 26.01.2008
https://arsenalpark....cu-arme-de-foc/

#4
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Ar mai fi si UTI pe sos oltenitei.

#5
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016

View PostSoulstream, on 14 februarie 2018 - 11:57, said:

Eu am fost de cateva ori la http://www.shootingrange.ro/ dar am tras numai cu pistoale. Nu stiu daca au si alte tipuri de arme.

View PostdreaQ, on 14 februarie 2018 - 12:04, said:

Ar mai fi si UTI pe sos oltenitei.


Vedeti ca exista România si mai incolo de Afumati. Omul e din Cluj Napoca.

#6
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View PostSoulstream, on 14 februarie 2018 - 11:57, said:

Eu am fost de cateva ori la http://www.shootingrange.ro/ dar am tras numai cu pistoale. Nu stiu daca au si alte tipuri de arme.
Nu, nu......am vrut sa zic gen AKM, M16 ( foc automat ) , pusti cu luneta.....chestii mai tari Posted Image .
Ce imi spui tu par mai soft asa....

#7
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,063
  • Înscris: 30.07.2006

View PostOpelAstra2002, on 14 februarie 2018 - 12:12, said:

Nu, nu......am vrut sa zic gen AKM, M16 ( foc automat ) , pusti cu luneta.....chestii mai tari Posted Image .
Ce imi spui tu par mai soft asa....

Inroleaza-te.

#8
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Parlament si senat

#9
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Ai chiar la tine in oras:
http://www.poligondetircluj.ro/ Sa te tina buzunarul ca ieftin nu este. Oricum este o experienta misto, mai naspa este pentru buget, daca te prinde microbul....
Cu arme automate nu poti trage la noi in tara, cel mai aproape ar fi in Rep Moldova la poligonul Dinamo  din Chisinau. Cu AKM si alte arme lungi la noi poti trage, dar numai semi-auto.

Edited by baribalu, 14 February 2018 - 12:36.


#10
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View PostAfrikaner76, on 14 februarie 2018 - 12:06, said:



Vedeti ca exista România si mai incolo de Afumati. Omul e din Cluj Napoca.
Pai nu a zis unde vrea a intrebat de poligoane. Daca intreb de aquapark si sunt din rosiori nu mi-l propui si pe ala de la mamaia? :D

#11
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postmarius.bunu, on 14 februarie 2018 - 12:13, said:

Inroleaza-te.
in curand n-o sa mai fie nevoie, ca il inroleaza ei din oficiu... :D

#12
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016

View PostOpelAstra2002, on 14 februarie 2018 - 12:12, said:

Nu, nu......am vrut sa zic gen AKM, M16 ( foc automat ) , pusti cu luneta.....chestii mai tari Posted Image .
Ce imi spui tu par mai soft asa....

Auzi, incearca mai intai asa soft, cu pistolul si dupa aia treci la mitraliere Gatling si rachete de croazieră.
Serios, unii se k..k.. pe ei numai cat aud pocnetul. Am vazut ditamai namile care după prima rafală au aruncat arma si s-au bagat in transee, Vezi cum e cu pistolul, cum il simti, cum te afectează reculul, tensiunea, zgomotul, mirosul, etc...

#13
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006

View PostdreaQ, on 14 februarie 2018 - 12:04, said:

Ar mai fi si UTI pe sos oltenitei.
UTI este inchis de cand a fost incidentul cu boul ala de la impuscat pe instructor, daca o exista lumea ailata ii doresc chinuri vesnice idiotului. Si nici nu sunt sanse sa se deschida curand, UTI vrea sa vanda locatia.

#14
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

View Postaditomadii, on 14 februarie 2018 - 12:03, said:


Am fost recent, au doar doua pistoale CZ 9mm si un AR-15 .22LR. Cu AR-15 nu simti nimic cand tragi, cartusele sunt atat de mici incat auzi ca tragi ( si aia slabut ) dar nu simti mai nimic altceva.

#15
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
22Lr este calibru pentru tir sportiv si ...altele nu detaliez ca nu e bine...Posted Image  Pe vremuri, in liceu te duceau sa tragi cu Geco in 22Lr la PTAP. Pentru senzatii tari tragi cu Brenekke in cal 12. 308 cu pusca cu luneta sau 338.

Edited by baribalu, 14 February 2018 - 12:48.


#16
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
În Austria armele fiind la liber există poligoane cu grămada, am fost cu un prieten care are o puşcă cu lunetă şi un pistol Glock de 9mm şi am tras 2 cutii de câte 60 de gloanţe, până ne ţiuiau urechile. Lângă noi era o babă cu un revolver cu ţeavă lungă, ziceai că a aterizat din Police Academy. Făcea o gălăgie arma aia... noroc că antifoanele sunt obligatorii.

View PostAfrikaner76, on 14 februarie 2018 - 12:35, said:


Auzi, incearca mai intai asa soft, cu pistolul si dupa aia treci la mitraliere Gatling si rachete de croazieră.
Serios, unii se k..k.. pe ei numai cat aud pocnetul. Am vazut ditamai namile care după prima rafală au aruncat arma si s-au bagat in transee, Vezi cum e cu pistolul, cum il simti, cum te afectează reculul, tensiunea, zgomotul, mirosul, etc...
Pe vremuri la infanterie am tras cu toate armele posibile, până la cea de pe TAB de 12,5mm. La început te sperii, apoi devine rutină.

#17
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,927
  • Înscris: 25.06.2007

View PostAfrikaner76, on 14 februarie 2018 - 12:35, said:

Auzi, incearca mai intai asa soft, cu pistolul si dupa aia treci la mitraliere Gatling si rachete de croazieră.
Am tras cu mitraliera M1919 (a tras si baiatul meu, avand 13 ani jumate) si pot spune in cunostinta de cauza ca e joaca de copii pe langa trasul cu pistolul Desert Eagle de calibrul 0.50

View Postmihaicozac, on 14 februarie 2018 - 12:54, said:

şi un pistol Glock de 9mm şi am tras 2 cutii de câte 60 de gloanţe,
Cartusele de 9mm sunt la cutii de 50, nu de 60 bucati.

#18
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Ca sa poti inchiria o arma si sa stragi in poligon ai nevoie de permis port arma? Ma incanta ideea sa trag cu o arma. Nu am pus in viata mea mana pe un pistol adevarat si ar fi o experienta interesanta :D.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate