Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

despre tinder

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016
Cine folosește Tinder și-mi poate răspunde la o întrebare?
Cum fac ca să încep o discuție c-o fată? Am primit notificări "Cineva te place", am dat ba super-like, ba like dar zona cu mesaje a rămas goală. Am înțeles de la o amică, că trebuie să primești like chiar după ce ai dat, nu după notificare, dar nu sunt sigur.

#2
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Pai da ca inca nu te-ai potrivit cu vreuna. Tu vrei doar din alea de 19 ani cu tzatze mari si tie iti dau like doar milfuri de peste 40 de ani la care tu nu le dai like ca tu vrei piele tare.

Acum pe bune... Trebuie sa va dati amandoi like. Tu nu vezi cine ti-a dat si nici ele nu vad ca tu personal le-ai dat. Doar cand o sa nimeresti una care ti-a dat si ea like o sa vezi ca o sa iti apara in partea cu mesaje.
Sa ii trimiti poza gol ca asa merge. Primul tu ca esti baiat.

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wn1VHM5kv2o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Hahahahaha, in 2013 vara-mea mi-a recomandat Tinder. Ea se marita acum in 30 iunie, eu sufletul.Posted Image In 2013 aveam Nokia Asha 302, acum am Lumia 640, deci tot nema Tinder. Posted Image

Dar imi povestea ca aplicatia iti arata cat de aproape de tine locuiesc fete cu pasiuni comune si apropiate. Oricum, cred ca e o prostie, chiar si aici pe forum a fost dezaprobata. Un fost amic al meu mare gagicar s-a inscris si pe matrimoniale, dar nu de acolo isi ia cuceririle.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Unii isi fac si cont aiurea, mare mi-a fost uimirea cand am gasit femei casatorite cunoscute...

#6
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Depinde ce vrei... In Ro inca sunt multe care vor sa se marite pe Tinder, cum dai de una asa o iei la fuga Posted Image .
E ok de pierdut vremea la discutii, cafele si nu numai. Sunt destule  care stiu ce e ala tinder. Acum depinde si cum esti tu ca barbat....

@Truculmagic. Chiar crezi ca aiurea? Eu am dubii, am gasit si eu mai multe cunostinte acolo, despre doua stiam inainte sa le vad pe tinder...

Edited by Seteh, 12 February 2018 - 01:54.


#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am gasit si o profesoara mai in varsta... aia ce cauta acolo ? Pe badoo la fel... , la status era pus ceva gen: pentru prietenie , nu pentru a cunoaste lume noua sau experienta... Nu stiu exact statusurile alea deoarece nu folosesc, am intrat de 2 ori de curiozitate.
Tinderul stiam ca nu e pentru casatorie, prietenie... ar fi culmea sa te casatoresti cu una ce foloseste tinder :)))))

Edited by TruculMagic, 12 February 2018 - 02:02.


#8
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Acum nu stiu ce inseamna mai in varsta la tine :) . Eu am peste 35. Nici nu selectez sub 27 de ani pe tinder, nu are rost, ori vor bembeuri ori vor print pe cal alb. Intre 30 si 45 e treaba cea mai buna, ai de ales si sunt putine intrebari. Si da, am selectat si eu odata pana la 99 de ani si am vazut ca sunt destule peste 50 de ani.
Acum poate mai depinde si de oras, in Bucuresti e lume. Poate intr-un oras mai mic e mai naspa...

#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am avut 2 mari crush-uri in viata asta, una a ales gagiu cu BMW si alta gagiu cu Nubira pe GPL. Posted Image

View PostTruculMagic, on 12 februarie 2018 - 02:01, said:

Tinderul stiam ca nu e pentru casatorie, prietenie... ar fi culmea sa te casatoresti cu una ce foloseste tinder Posted Image))))
Daca nu e pentru casatorie, inseamna ca recomandarea vara-mii este gresita, desi ea lucreaza in asistenta sociala.

#10
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,890
  • Înscris: 21.04.2011
E pentru ce vrei tu sa fie, sunt oameni si oameni.
Doar alege mai bine ca inainte, ca daca alea s-au dus dupa aia cu masini, cam proaste gusturi ai.

View PostTruculMagic, on 12 februarie 2018 - 02:01, said:

ar fi culmea sa te casatoresti cu una ce foloseste tinder Posted Image))))
De ce?

#11
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
N-am apucat sa studiez tinder-ul, desi sunt curios, dar din cate am inteles de la un amic, totul este pe bani, mai putin sa-ti faci profilul ?

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postdannyetlv, on 12 februarie 2018 - 00:59, said:

Cine folosește Tinder și-mi poate răspunde la o Ăźntrebare?
Cum fac ca să Ăźncep o discuție c-o fată? Am primit notificări "Cineva te place", am dat ba super-like, ba like dar zona cu mesaje a rămas goală. Am Ăźnțeles de la o amică, că trebuie să primești like chiar după ce ai dat, nu după notificare, dar nu sunt sigur.

Ca sa poti discuta trebuie sa-i dai like, si sa-ti dea si ea tie. Tinder ti-i arata pe aia care ti-au dat like amestecati cu restul, nu stii care cum e.
Ti-o fi dat like o grasa iar tu i-ai dat unlike, deci nu e match.

Plus ca oricum sunt spammeri, trimit notificari deampulea.

View Postcatalina1, on 12 februarie 2018 - 02:35, said:

De ce?
http://www.collegiat...271da3b9b9.html

Edited by don_dannielo, 12 February 2018 - 07:10.


#13
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postcatalina1, on 12 februarie 2018 - 02:35, said:

De ce?

Tinderul e cu alt scop, daca vrei sa socializezi intri pe facebook, daca vrei sa ... socializezi , intri pe Tinder. Nu iti pot explica altfel ca imi dai ban Posted Image Ca unele persoane mai cred si in basme, e partea 2-a.

Edited by TruculMagic, 12 February 2018 - 07:41.


#14
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,487
  • Înscris: 18.06.2007
Nu am intrat pe tinder, dar e chiar așa greu să ieși Ăźntr-un pub și să vezi cu cine ai "pasiune comune"?!

Poate tot de asta:
https://m.stirilepro...icle_id=3773051

Edited by bobalex18, 12 February 2018 - 07:53.


#15
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postdalu364, on 12 februarie 2018 - 06:58, said:

N-am apucat sa studiez tinder-ul, desi sunt curios, dar din cate am inteles de la un amic, totul este pe bani, mai putin sa-ti faci profilul ?
Nope! Ai moca 50 de like-uri si un SUPERLIKE/zi.

Edited by baliosss, 12 February 2018 - 08:29.


#16
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View PostTruculMagic, on 12 februarie 2018 - 02:01, said:

Nu stiu exact statusurile alea deoarece nu folosesc, am intrat de 2 ori de curiozitate.
Hai, lasa! Stim ca de fapt tu nici nu ai intrat dar ti-a povestit un prieten. Posted Image

#17
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,890
  • Înscris: 21.04.2011

View PostTruculMagic, on 12 februarie 2018 - 07:40, said:

Tinderul e cu alt scop, daca vrei sa socializezi intri pe facebook, daca vrei sa ... socializezi , intri pe Tinder. Nu iti pot explica altfel ca imi dai ban Posted Image Ca unele persoane mai cred si in basme, e partea 2-a.
Pai nu vrei sa socializezi, vrei sa cunosti pe cineva.

#18
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006
ce-mi place cum se mai ascunde lumea dupa deget si o da in naivitati :)

tinder din punctul de vedere al barbatilor e o aplicatie unde gasesti de f....t daca ai noroc
tinder din punctul de vedere al fetelor e o aplicatie ca facebook, instagram, twitter, etc...adica intra doar sa fie admirate
tinder din punctul de vedere al FEMEILOR e o aplicatie unde gasesti(dupa preferinte) partener de sex/ de cafea/ posibil viitor concubin


ps: tinder a fost creat pentru a gasi de f....t persoane din apropierea ta. acum, ca e folosit pentru altceva...nu mai e interesul creatorului

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate