Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Care diferenta dintre CD si key?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
tonn

tonn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 22.02.2016
Salut, un băiat mi-a propus să cumpăr FIFA 18 pe CD original, dar am văzut că există și origin key.
Dacă iau FIFA pe CD are aceleași beneficii? (gen gameface, FUT draft etc.), nu înțeleg...
Să îmi explice cineva mai băbește =)).
Mulțumesc.

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
eu stiu chestia asta din gama programelor Adobe. Poti downloada trial-ul de pe net si bagi doar origin key-ul si il activezi. CD-ul il ai fizic in casa. In rest este identic.

#3
tonn

tonn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 22.02.2016

 business11, on 06 februarie 2018 - 16:09, said:

eu stiu chestia asta din gama programelor Adobe. Poti downloada trial-ul de pe net si bagi doar origin key-ul si il activezi. CD-ul il ai fizic in casa. In rest este identic.
CD-ul are în componență origin-ul?

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
diferenta e ca dupa ce instalezi jocul, cd-ul poti sa-l pui in luneta la masina pe post de antiradar

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Use your serial key or product code to create a digital copy of your game. You can redeem most game codes in the Origin client or Origin.com.


https://help.ea.com/...code-in-origin/

Din ce oraș ești ?

Edited by exceswater, 06 February 2018 - 16:14.


#6
tonn

tonn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 22.02.2016

 exceswater, on 06 februarie 2018 - 16:14, said:

Use your serial key or product code to create a digital copy of your game. You can redeem most game codes in the Origin client or Origin.com.


https://help.ea.com/...code-in-origin/

Din ce oraș ești ?
pe lângă Pitești
deci care este răspunsul că sunt încă nedumerit.
vreau să fie mai multe răspunsuri la fel ca să mă pot convinge.

#7
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Ideea e ca atunci cand o sa cumperi CD-ul cu Fifa, jocul nu mai trebuie downloadat de pe net, il ai direct pe CD.
Daca cumperi Key-ul, jocul il downloadezi de pe net si la instalare folosesti key-ul cumparat.

#8
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 01.11.2005

 tonn, on 06 februarie 2018 - 16:05, said:

Salut, un băiat mi-a propus să cumpăr FIFA 18 pe CD original, dar am văzut că există și origin key.
Dacă iau FIFA pe CD are aceleași beneficii? (gen gameface, FUT draft etc.), nu înțeleg...
Să îmi explice cineva mai băbește =)).
Mulțumesc.
Bine ca stiti sa jucati jocuri ore intregi dar habar nu aveti si nici nu va dati interesul 5 minute sa cautati o informatie pe internet. E prea mult pentru voi ?

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Lângă Pitești n-o merge Google...


ON TOPIC: Tinere gamer cumpără doar din magazin sau de pe net de la magazin online de renume. Nu de la vreunul pe OLX că îți dă vreunul o mică țeapă.
Dacă cumperi doar cd key de la vreunul de pe net poate e deja folosit și dai banii degeaba.

Tu cumpără Fifa lasă Originul că e mult de citit acolo.

Edited by exceswater, 06 February 2018 - 16:34.


#10
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

 tonn, on 06 februarie 2018 - 16:05, said:

Să îmi explice cineva mai băbește =)).
Mai "babeste" Posted Image  licenta jocului o obtii prin key-ul acela. Daca n-ai ce face cu banii cumpara si DVD-ul. Astea se foloseau inainte cand omul avea conexiune slaba la internet si lua ceva timp sa downloadezi si instaleze jocul sau acum daca unde instalezi jocul acela n-ai acces la internet

Edited by pascali_daniel, 06 February 2018 - 16:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate