Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Problema Roaming in Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 24.08.2012
Salut! Am vrut sa dezactivez optiunea Roaming cu 1 Euro la *100# si fara sa vreau am dezactivat Roamingul. Am vrut sa apelez din nou *100# doar ca imi spune ca nu mai sunt inregistrat in retea. M-am dus in meniul telefonului sa caut operatorii de retea, prima oara am dat selectare automata, dar fara nici un rezultat, imi spune ca nu se poate inregistra in retea, dupa aceea am dat pe selectare manuala, mi- aparut Vodafone.De am selectat, dar acelasi mesaj, nu se poate inregistra in retea...


Ce este de facut? Cum pot rezolva problema? Pana acuma nu am avut nici o problema, imi incarca cineva din Romania cartela cu 7 euro, de 1 euro imi activam optiunea si de restu 6 puteam sa ma bucur.

#2
joe4joe

joe4joe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 01.06.2005
]MyVodafone

Edited by joe4joe, 05 February 2018 - 23:27.


#3
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 24.08.2012
Nu am cont MyVodafone, iar acuma nici atata nu mai pot sa imi fac pentru ca trebuie sa primesc mesaj pe telefon cu un cod de confirmare dupa cate am vazut...

#4
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View PostIloveHp, on 05 februarie 2018 - 23:23, said:

Salut! Am vrut sa dezactivez optiunea Roaming cu 1 Euro la *100# si fara sa vreau am dezactivat Roamingul. Am vrut sa apelez din nou *100# doar ca imi spune ca nu mai sunt inregistrat in retea. M-am dus in meniul telefonului sa caut operatorii de retea, prima oara am dat selectare automata, dar fara nici un rezultat, imi spune ca nu se poate inregistra in retea, dupa aceea am dat pe selectare manuala, mi- aparut Vodafone.De am selectat, dar acelasi mesaj, nu se poate inregistra in retea...


Ce este de facut? Cum pot rezolva problema? Pana acuma nu am avut nici o problema, imi incarca cineva din Romania cartela cu 7 euro, de 1 euro imi activam optiunea si de restu 6 puteam sa ma bucur.
Online pe site daca merge, daca nu doar daca suna cinva din tara la serviciul clienti.De pe telefon nu ai cum, ca nu esti inregistrat in retea:)

#5
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015

View PostIloveHp, on 05 februarie 2018 - 23:23, said:

Bravo ție, nota + 10 pentru pripeală / grabă și nebăgare de seamă! Roagă pe cineva din cunoscuți să îți reîncarce cu o opțiune valabilă pentru Roaming. Pe viitor ar fi mult mai bine să îți faci un cont de utilizator : 'My Vodafone' .
Îți spun asta Posted Image pentru ca pe viitor să îți fie mult mai ușor Posted Image să îți reîncarci cartela și să îți reactivezi Roamingul. Căți ani ai, de când utilizezi telefonia mobilă, ai luat bacalaureatul?

Edited by TheStarkestTruthMatters, 05 February 2018 - 23:36.


#6
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Vorbește cu consultantul Vodafone (Vodafone helper) de pe forum, te ajuta garantat. Și mie mi-a activat odata roamingul. Băieți buni :)

Edited by Bucifon, 06 February 2018 - 00:03.


#7
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View PostIloveHp, on 05 februarie 2018 - 23:23, said:

Salut! Am vrut sa dezactivez optiunea Roaming cu 1 Euro la *100# si fara sa vreau am dezactivat Roamingul. Am vrut sa apelez din nou *100# doar ca imi spune ca nu mai sunt inregistrat in retea. M-am dus in meniul telefonului sa caut operatorii de retea, prima oara am dat selectare automata, dar fara nici un rezultat, imi spune ca nu se poate inregistra in retea, dupa aceea am dat pe selectare manuala, mi- aparut Vodafone.De am selectat, dar acelasi mesaj, nu se poate inregistra in retea...


Ce este de facut? Cum pot rezolva problema? Pana acuma nu am avut nici o problema, imi incarca cineva din Romania cartela cu 7 euro, de 1 euro imi activam optiunea si de restu 6 puteam sa ma bucur.

Buna,

Te rugam sa ne trimiti un mesaj privat. De asemenea, te rugam sa ne oferi link-ul acestei postari precum si numarul de telefon in cauza.
Este bine ca inainte de a ne scrie sa consulti si ofertele noastre disponibile in roaming. Poti sa le verifici direct aici: https://www.vodafone...index.htm#tab-1

O zi frumoasa! :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate