Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Downgrade IOS 11

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
Salutare! Am facut gresala sa-mi fac update la ios 11, iar acum bateria ma tine FOARTE putin. Am vazut niste variante de downgrade cu iTunes, dar nu imi merge niciuna, la toate primesc erori. Este cineva care a reusit sa faca downgrade la 10.3.3, am nevoie de putin ajutor. Mersi!

#2
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 14.03.2013
Nu stiu daca se poate, si eu ma feresc de ceva vreme sa fac upgrade (si nu poti dezactiva sa nu te ma sacaie din cand in cand mesajul ala cu fa upgrade). Dar daca stie cineva cum se poate...

#3
1960

1960

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.01.2018
Nu se mai poate face downgrade la o versiune de iOS 10.x.x, ultima versiune suportata fiind disponibila pentru verificare aici. Eventual, incearca sa treci pe 11.2.5 si sa ne anunti daca s-a imbunatatit situatia.

#4
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
Am 11.2.5. Aveam 99%, am vorbit 3 minute la telefon, a ajuns la 95%

#5
1960

1960

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.01.2018
Despre ce model e vorba? Vechimea terminalului?

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 f0rtat3u, on 05 februarie 2018 - 11:29, said:

Aveam 99%, am vorbit 3 minute la telefon, a ajuns la 95%
Eşti sigur că numai tu şi cu interlocutorul tău aţi vorbit la telefon? În popor aşa se spune, că descărcarea rapidă a bateriei este un indiciu al supravegherii telefonului. Dacă ţi se încălzeşte acumulatorul, e un alt indiciu.
După fiecare update la al meu Note 4 - da, ştiu, e Android - mereu am avut probleme cu durata scăzută a acumulatorului, ca apoi să-şi revină.
Sporadic, am şi acum problema semnalată de tine la telefon, cu reducerea timpului de convorbire, funcţionare greoaie a device-ului în ansamblu... Se manifestă haotic şi problema dispare de la sine fără să fac eu nimic (în afară de un restart din buton, fără scoaterea acumulatorului.)

#7
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 14.03.2013

 PSC, on 05 februarie 2018 - 12:24, said:

Eşti sigur că numai tu şi cu interlocutorul tău aţi vorbit la telefon? În popor aşa se spune, că descărcarea rapidă a bateriei este un indiciu al supravegherii telefonului. Dacă ţi se încălzeşte acumulatorul, e un alt indiciu.
După fiecare update la al meu Note 4 - da, ştiu, e Android - mereu am avut probleme cu durata scăzută a acumulatorului, ca apoi să-şi revină.
Sporadic, am şi acum problema semnalată de tine la telefon, cu reducerea timpului de convorbire, funcţionare greoaie a device-ului în ansamblu... Se manifestă haotic şi problema dispare de la sine fără să fac eu nimic (în afară de un restart din buton, fără scoaterea acumulatorului.)
Eu as zice sa vorbesti cu bagare de seama, ca serviciile astea si statul paralel (posibil sa mai fie si altii) sunt foarte atenti.
Ca idee, ne poti spune cu ce esti tu important pentru societate astfel incat este posibil sa iti fie ascultat telefonul?

#8
1960

1960

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.01.2018
Telefonul meu are un comportament asemanator, sa zicem ca nu chiar in stadiul asta insa se descarca destul de repede. Il incarc la fiecare 24-32 ore in functie de utilizarea in perioada de timp respectiva. Nu e vorba de nicio conspiratie... Daca ar fi sa consideram situatia din punctul asta de vedere, suntem mai supravegheati decat am putea sti.

Ma gandesc sa nu fie o baterie veche, tocmai de asta astept un raspuns.

#9
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
Telefonul are vreo 2 ani. Oare daca ii schimb bateria, o sa ma tina mai mult? Am un iPhone 6s

#10
1960

1960

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.01.2018
Eventual, instaleaza aplicatia BatteryLife si vezi ce capacitate ramasa are bateria. Apple nu a pus inca la dispozitie un utilitar construit in OS-ul propriu pentru a afla astfel de informatii legate de parametrii bateriei. Se anunta functionalitati de genul abia in 11.3

Dar da, s-ar putea ca bateria sa dea semne de oboseala.

#11
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

 f0rtat3u, on 06 februarie 2018 - 14:16, said:

Am un iPhone 6s

Atunci ai gresit aria. Topicul se muta pe aria corecta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate