Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

All the Money in the World (2017)

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,576
  • Înscris: 10.04.2009
Pentru a-și recupera fiul, Gail are o singură soluție la dispoziție: să-l convingă pe bunicul miliardar (Christopher Plummer) să plătească răscumpărarea.

Atunci când Getty senior refuză, Gail încearcă din răsputeri să-l convingă, pe măsură ce infractorii care i-au răpit fiul devin din ce în ce mai brutali și imprevizibili.

În timp ce viața fiului său este amenințată, Gail se aliază în mod surprinzător cu Fletcher Chase (Mark Wahlberg), omul de încredere al bătrânului Getty.

O cursă pe viață și pe moarte "Pentru toți banii din lume" demonstrează că în viață contează fiecare alegere, iar atunci când lupta se dă între iubire și bani, există o singură opțiune cu adevărat valoroasă.

LINK IMDb


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/njGneBPdwJI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Abea astept sa il vad e cu actorul meu preferat, are un subiect interesant.  si nota mare pe imdb.

#3
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 22.05.2011
Cand scrie  " Director: Ridley Scott "   , tre sa mergi sa vezi filmul.  

Interesant este ca au luat decizia sa refaca toate scenele initiale cu Kevin Spacey, dupa scandalul #metoo (varianta de bulanjii). Plummer a fost varianta de avarie. :)

#4
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
De fapt Plummer era prima varianta numai ca studioul a zis ca nu este destul de "mare" pentru rol.

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
6/10
Fad ,plat. Nici nu zici ca-i facut de Ridley Scott.
Degeaba se chinuie Michelle Williams . I s-a dat un partener (Marc Wahlberg) care parca ar dori sa fie in orice alt loc decat in distributia filmului.
Plummer(Christopher ,ca mai este unul in distriburtie) este la fel ca in toate filmele. Bun dar cartoonish.
Povestea rapirii lui nepot'su e arhicunoscuta , desi nu-mi mai amintean desore Getty decat faza cu
Spoiler
Sunt curios ce a iesit cu Kevin Spacey in varianta initiala.

Edited by edigee, 28 March 2018 - 09:48.


#6
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Am alergat disperata să-l văd când a apărut. Am crezut ca o sa fie mai fain. Mie nu mi-a plăcut filmul. Mi-a plăcut doar trailerul ăla cu kevin spacey. Plictisitor film.

#7
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
O mizerie mai plictisitoare ca asta nici ca am mai vazut....

#8
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Nu stiu la ce va asteptati voi , impuscaturi cu gangsteri  femei ,bani nu stiu.  povestea era simpla si stiuta nu puteai sa faci mare chestie din el.
L-am vazut mi-a placut  ,cam static ,simplu si previzibil. cum era si normal . Imi  place ca Mark se baga si cred ca ii place la filme cu subiecte din fapte reale.  
I-am dat nota 8 si vad ca are nota mare si pe IMDB. Ciaus

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate