Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Probleme telefon eboda

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
thegreatwall

thegreatwall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 11.11.2017
1. Am un e-boda v400 de 300ron https://eurogsm.ro/s...sunny-v400.html care nu mai imi afiseaza in history numerele la care sun, de ce oare?
  2. Mai am si un e-boda v38, daca cartela e in unul, o pot accesa de pe celalalt ca sa pot vorbi etc? la ele am android versiunea 4.4.2., nu ma pricep, e ok sau merita sa incerc alta?
  3. Pe telefoanele astea mai bune, n-am avut niciodata, de exemplu, in facebook, poti copia textul de la un comentariu si da paste in alta parte? ce android au sau au mai multe optiuni sau butoane (interfata) in facebook, sau e la fel? Cat tine bateria la un tel de 9mil daca stai pe net? la al meu tine vreo juma de zi...

Edited by thegreatwall, 31 January 2018 - 11:33.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
e-bola au avut cele mai proaste dispozitive cu android, am scris printr-un topic si despre telefoanele alea, dar si despre tabletele de veneau cu virus inclus
factory reset-> apoi cosul de gunoi daca nu se rezolva

pt intrebarea 3 a pus cineva pe topicul de S8, screenshot cu un xiaomi de scotea vreo 12 ore SOT (pe la vreo 900 era)

#3
thegreatwall

thegreatwall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 11.11.2017
N-am vazut ca a fost mutat topicul si mai facusem unul. Mersi, si mai aveam acele intrebari. Ce S8 sau SOT?..

Edited by thegreatwall, 31 January 2018 - 11:46.


#4
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,579
  • Înscris: 08.03.2017
Incearca sa aduni ceva bani si cumpara un J5 2016 , in jur de 5-600 lei cu garantie , cutie , nou pe olx - te va tine 1-2 zile bateria, are android 7 .
Merge binisor si in jocuri , are memorie interna 16 giga care este o diferenta majora fata de 4 cat ai acum la programe instalate .
Eboda, utok s.a. sunt telefoane experimentale ireparabile . Oricum vorbim de un telefon 2014-15 in situatia ta .

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 thegreatwall, on 31 ianuarie 2018 - 11:45, said:

N-am vazut ca a fost mutat topicul si mai facusem unul. Mersi, si mai aveam acele intrebari. Ce S8 sau SOT?..
SOT=Screen On Time= durata maxima de timp in care poti utiliza telefonul cu ecranul deschis
la e-bola ala de il ai,  cred ca dupa vreo 2-3 ore de ecran deschis se duce bateria.

Edited by gumball3000, 31 January 2018 - 11:53.


#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

2. Mai am si un e-boda v38, daca cartela e in unul, o pot accesa de pe celalalt ca sa pot vorbi etc? la ele am android versiunea 4.4.2., nu ma pricep, e ok sau merita sa incerc alta?

Serios ?

Hai frate care ați uitat poarta deschisă ?

Edited by exceswater, 31 January 2018 - 12:36.


#7
thegreatwall

thegreatwall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 11.11.2017
mersi, imi raspunde cineva si la intr 3, chestia cu copierea?

#8
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
La 900 lei poți lua Mi A1 care ține bateria!

#9
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Stii treaba aia cu "iti bati cuie in talpa si apoi te plangi ca te doare" ?
Daca iti iei telefon ebola mai are rost sa te plangi ca e o panarama ?
E pleonasm.

#10
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

 danyel61, on 01 februarie 2018 - 14:15, said:

Stii treaba aia cu "iti bati cuie in talpa si apoi te plangi ca te doare" ?
Daca iti iei telefon ebola mai are rost sa te plangi ca e o panarama ?
E pleonasm.
Regulament
c. sa nu posteze inutil replici de 1-2 cuvinte de genul "Cool", "lol" etc; de asemenea sa nu dea un raspuns doar pentru a scrie ceva, ci doar daca au cateva idei coerente si pertinente la subiect
g. sa nu posteze comentarii deplasate la adresa altor membri si sa incerce sa ii ajute pe cei care nu cunosc anumite aspecte, chiar daca unele pot parea foarte "banale"  si "simple"

Valabil pentru toți cu comentarii deplasate!

#11
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
pana la urma merge. De ce ziceti ca e prost? Poate in sensul ca e numai 3mil si in ce sens alte jafuri de 3mil sunt mai bune ca e-boda? mie imi merge bine, nu cred ca altele merg ca unse sau mai repede pe net etc, sa zicem, la procesorul pe care-l au

Edited by tarzaan, 03 February 2018 - 09:04.


#12
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
ca sa nu mi iau degeaba unul de 7-8 milioane, ca asta pot face si cu al meu, pe astea, de exemplu copierea unui text dintr-un site se face tot asa, cu glisoarele alea, e tot android, nu? nu conteaza ce telefon e, nu ai mouse sa faci simplu click dreapta si copy...

Edited by tarzaan, 03 February 2018 - 22:52.


#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
L amine asa e copy/paste si cam la fel si pe restul dispozitivelor cu android pe care le-am testat poate doar daca ii conectezi un mouse sa apara altfel
https://www.technipa...-cut-copy-paste

Ai cumva doua conturi pe softpedia? esti tot cel de a deschis topicul?

#14
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
se poate atasa mouse la un mobil? la care?

#15
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Care are suport OTG.

#16
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Merge si prin bluetooth
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T1PCpXbf_kU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cred ca toate telefoanele aparute pe piata in ultimii 2-3 ani au deja suport OTG.

Mouse-ul ar fi bun pt situatii extreme, cand ai ecranul crapat si nu mai functioneaza touch screen-ul.

Edited by gumball3000, 17 February 2018 - 10:08.


#17
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
mersi, dar cu mouse ul poti selecta asa cu albastru un text, de exemplu, ori tot metoda veche a telefonului, cu cursoare, e folosita? ca altfel nu vad la ce e bun mouse-ul

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate