Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

A colaborat cineva cu piatraonline.ro?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
Bună, căutând pe net o soluție de decor pentru semineu mai accesibila (si personalizata) decât kit-urile gata făcute, am dat peste site-ul piatraonline.ro. Au o grămadă de chestii de care o sa am nevoie in viitorul apropiat (blaturi, placaje, trepte, etc) la preturi foarte bune, la unele chiar mult sub preturile vehiculate in zona mea.
A colaborat cineva cu ei? Sunt serioși? Calitatea este cea cu care se laudă?
Mulțumesc!


#2
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,059
  • Înscris: 26.11.2001
E un magazin mare, poate cel mai mare. Sunt seriosi  si au in general. preturi bune, insa nu ai sa vezi marfa pe care o cumperi decat la livrare. Eu as colabora cu un partener mai mic, la care sa poti negocia, sa vezi marfa inainte de plati, etc. Eu asa am facut si am iesit chiar mai ieftin.

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu cred ca se complica cu amanuntul de 100-200 de lei .

#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Nu cred ca se incurca cu tine.... Macar le-ai facut reclama gratis.  O iei de prin discount....daca nu ti-ai luat-o deja...

Edited by keta, 21 January 2018 - 17:59.


#5
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
😂 😂 Am de placat 80 de mp de încălzire în pardoseala, o terasa de 40 mp, si cel puțin doua blaturi, fără câteva zone de perete ce le vreau tot in granit, de ce nu s-ar "încurca"?

#6
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ai zis ca ai de placat un semineu , acuma o dai la intors si zici ca vrei sa plachezi toata casa , deci care e spilu ?
Mergi vezi , iti alegi si cumperi daca iti convine , plata la livrare - nu te lasi prostit sa platesti inainte sa vezi produsul , parerea mea .

#7
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Unde si-au mutat marfa?
Pana anul trecut erau pe terenul unde-i acum Dedeman Baneasa.

#8
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
Baxon, ai citit tot postul?

#9
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Merită.

Dacă e comandă serioasă, vin și iau măsurători acasă (sau îți dau numărul cuiva din provincie care să te ajute).

Am mobilat toate băile de la ei și e ok, chit că la chiuvete am rămas nemulțumit de faptul că nu le aveau pe stoc iar timpul de așteptare era prea mare.

#10
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 vasiutziugmail, on 21 ianuarie 2018 - 18:35, said:

Baxon, ai citit tot postul?
Am citit : " Au o grămadă de chestii de care o sa am nevoie in viitorul apropiat " si ca in prima faza adica amu , vrei altceva la semineu decat ce ai gasit .
Oricum bafta si sa fii atent ce semnezi si cand dai banii , sa nu patesti ca-ti iau astia banii si te amana ca piatra nu o incaput la transport si tre sa astepti inca 3 luni ...

#11
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
Scuze de confuzie, nu am intenționat sa implic faptul ca le voi comanda separat. Am unde depozita placajul pana in martie, de obicei in primăvară se scumpesc oricum.
Mulțumesc pentru atenționare, asta încerc sa aflu, dacă sunt sau nu serioși :)

#12
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,949
  • Înscris: 02.02.2007
incalzire sub piatra? hm... ;)

#13
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,706
  • Înscris: 11.03.2006
Nu stiu cum or fi cu altii, dar cu mine au fost foarte neseriosi.
Am comandat online si cand m-am dus sa ridic marfa am vazut ca au gresit factura. A durat 2 ore sa o modifice, femeia aia era total pe dinafara. In sfarsit, au incarcat granitul in masina si cand aproape sa termine vad ca vine unul in fuga tipand. Se pare ca era marfa altuia si nu mai aveau alta. Am mai stat 2 ore sa faca factura de retur si sa-mi dea banii.
Nu mai dau pe la ei niciodata, lucrez cu o firma mai mica. Ceva mai scumpa, dar prefer asa.

#14
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Am comandat de 10.000 de lei de la ei, sunt ingrozitori. Recomand cu caldura Algabeth(stona.ro), sunt de departe cel mai mare depozit din tara. Am luat piatra de 20.000 de la ei, calitate impecabila si servicii mult peste piatraonline. Vezi review-urile pe goole la piatraonline, te vei lamuri.

#15
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,673
  • Înscris: 03.12.2014

 vasiutziugmail, on 21 ianuarie 2018 - 18:04, said:

�� �� Am de placat 80 de mp de încălzire în pardoseala, o terasa de 40 mp, si cel puțin doua blaturi, fără câteva zone de perete ce le vreau tot in granit, de ce nu s-ar "încurca"?
pentru că puțin?

#16
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
Nu scrie nicăieri pe site ca placheaza doar câte un oraș odată, cantitățile minime sunt in general 5 mp, iar la lucrări personalizate nu este limita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate