Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Asamblare Componente PC

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostKroghy, on 20 ianuarie 2018 - 20:44, said:

In principiu nuprea poti sa bagi cablul gresit. Exceptie ar fi conectorii de la carcasa la placa de baza si eventual alimentarea de procesor si placa video.
Cablurile de la carcasa daca nu le pui bine, nu strici nimic, doar ca nu functioneaza una sau alta. Citesti in manual si le pui singur.

View PostAdm, on 20 ianuarie 2018 - 20:51, said:

Nu lasa nicio mufa neocupata.
Calculatorul e anti-ptost, nu ai ce sa gresesti, dar nu forta daca nu se potrivesc...
Exista manual al placii de baza.

Chiar asa o fi? Sa nu poti baga cablu gresit? Daca ai firewire sau cum s-o numi, cred ca il cam prajesti.
Manual carcasa+manual MB. Apoi tutoriale youtube pentru diverse conectari, usb, front panel etc.

View Postdaniel52, on 21 ianuarie 2018 - 21:31, said:

Ok multumesc. Astazi am reusit sa conectez toate cablurile la locul lor. Odata ce imi vine monitorul voi da un start la PC. Daca mai am intrebari voi posta aici.

Deci nu stii daca le-ai pus bine. :)

#20
daniel52

daniel52

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.07.2016
Salut. Ce parere aveti de aceat cable management? https://drive.google...ew?usp=drivesdk
Toate cablurile sunt bagate prin spatele carcasei exceptie facand cele care nu le folosesc care sunt in bay-ul pentru HDD-uri. Ar trebui sa schimb ceva? Multumesc anticipat!

#21
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011

View Postdaniel52, on 29 ianuarie 2018 - 11:08, said:

Salut. Ce parere aveti de aceat cable management? https://drive.google...ew?usp=drivesdk
Toate cablurile sunt bagate prin spatele carcasei exceptie facand cele care nu le folosesc care sunt in bay-ul pentru HDD-uri. Ar trebui sa schimb ceva? Multumesc anticipat!

Poate doar sa pui cablul de coolerul de la procesor mai bine doar sa fie ascuns. Oricum poti baga toate cablurile si in fata ca tot nu afecteaza temperatura.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate