Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Vreau sa ma inrolez in armata

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
james1337

james1337

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.01.2018
Salutare tuturor membrilor SoftPedia. As dori sa va solicit ajutorul cu privire la planurile mele pentru viitor.
Ca sa incep intai cu ceea ce fac acum, mai exact, lucrez la o companie de IT, castig destul de bine dar nu imi place. Sunt pasionat de IT nu zic nu, ca altfel nu as fi ajuns aici, insa inclinarea mea este spre ARMATA.
Anul trecut am dat la armata, la SGP am luat fara nici o problema examenul medical, insa m-am impotmolit la examenul psihologic si nu am reusit sa il trec. Am fost picat cu 2/3 eu si inca vreo 23 din 30 colegi care am fost in unitate pentru testare. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Se poate sa gasesc pe internet informatii cu privire la examenul psiholgic pentru armata? Este unul foarte complex de cateva ore si nu cred ca exista prin online, dar poate cineva stie ceva ce eu nu stiu.
Va rog sa nu incepeti cu raspunsuri de genul, ca e greu in armata, ca nu merita, ca sunt salarii de mizerie sau alte lucruri de acest gen. De asemenea daca este cineva deja in cadrul armatei din Focsani/Vrancea si ma poate ajuta il rog sa lase un comentariu mai jos iar eu il voi contacta in privat.

Va multumesc!

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Examenul psihologic nu-i un examen pentru care sa inveti. E posibil sa nu ai mindset-ul potrivit pentru a fi un cadru militar.

#3
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
nu trebui sa faci ceva concret la test psiho...daca au picat 23 din 30...e clar ca aia trebuia sa intre....n ai pile sau blat ...nici o sansa ,mai bine ramai la mesria ta actuala

Edited by baubig, 17 January 2018 - 10:23.


#4
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

 james1337, on 17 ianuarie 2018 - 10:12, said:

insa m-am impotmolit la examenul psihologic si nu am reusit sa il trec. Am fost picat cu 2/3 eu si inca vreo 23 din 30 colegi care am fost in unitate pentru testare. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Se poate sa gasesc pe internet informatii cu privire la examenul psiholgic pentru armata? Este unul foarte complex de cateva ore si nu cred ca exista prin online, dar poate cineva stie ceva ce eu nu stiu.
Nu ai cum sa pacalesti testul psihologic chiar daca faci "pregatire".
La urmatoarea testare psihologica, nu te grabi sa raspunzi la toate intrebarile dar nici sa raspunzi la prea putine. Citeste cu atentie intrebarea si variantele de raspuns. Sunt intrebari care se repeta dar sub alta forma, ca de altfel si raspunsurile.

#5
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
De ce nu ai dat la academia militară și ai optat pentru altă facultate?
Acum tu ce ai vrea să intri în armată să te tragi de șireturi cu inginerii militari care au terminat academia militară?

#6
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

 baubig, on 17 ianuarie 2018 - 10:23, said:

nu trebui sa faci ceva concret la test psiho...daca au picat 23 din 30...e clar ca aia trebuia sa intre....n ai pile sau blat ...nici o sansa ,mai bine ramai la mesria ta actuala
Sau nu te-ai gandit ce ar putea sa faca unul din cei 24 cu un ak47 si vreo doua incarcatoare de rezerva in public sau in unitatea militara?

#7
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Cum naiba sa pici testul psihologic, pai pe vremea mea cand era armata obligatorie nu il pica nimeni, chiar si aia care incercau sa para nebuni.

#8
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010

 baubig, on 17 ianuarie 2018 - 10:23, said:

nu trebui sa faci ceva concret la test psiho...daca au picat 23 din 30...e clar ca aia trebuia sa intre....n ai pile sau blat ...nici o sansa ,mai bine ramai la mesria ta actuala
Asta o zici din povestile cu zmei si Cosanzene ??
La ce deficit e in armata, intratul pe pile e istorie ...

 owl1960, on 17 ianuarie 2018 - 10:26, said:

De ce nu ai dat la academia militară și ai optat pentru altă facultate?
Acum tu ce ai vrea să intri în armată să te tragi de șireturi cu inginerii militari care au terminat academia militară?
A candidat pentru SGP, adica soldat gradat profesionist, cea mai de jos treapta ... soldat, nici macar subofiter.
Iar asta cu nepicatul este si ea istorie, nu mai trece orice nebun testele ... nu tine atat de nebunie, cat de atentie.

Edited by shymano, 17 January 2018 - 10:35.


#9
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004

 Aldulescu, on 17 ianuarie 2018 - 10:27, said:

Cum naiba sa pici testul psihologic, pai pe vremea mea cand era armata obligatorie nu il pica nimeni, chiar si aia care incercau sa para nebuni.

Presupun ca nu e acelasi test pe care il dadeam noi astia "mai batranii" cand ne luau la CMJ-uri, ne dezbracau in p...a goala si apoi ne dadeau doua foi cu intrebari.. Posted Image

Edited by Klaudio, 17 January 2018 - 10:34.


#10
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
L-ai picat pentru ca au fost locuri putine si s-au facut corelari cu mai multe situatii (casatorit/necasatorit, boli sau caziere in familie, domiciliu, parinte decedat etc.)

#11
james1337

james1337

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.01.2018
Acum din ce am inteles, din fiecare serie, care s-a bagat sa dea examinarea psihologica, pica la fel 24/30 cam asa. Asa mi-au spus multi prieteni care au mai dat si nu au luat. Crede-ma ca sunt normal la cap cat sa trec un test psihologic, dar e posibil sa se mearga pe altceva din moment ce nu au luat atat de multi examnul. Imagineaza-ti ca acest lucru se repeta mereu. In domeniul unde lucrez eu e multa bataie de cap cu tehnologia si tot ceea ce tine de IT, eu zic ca sunt suficient de capabil pentru a putea sa trec un test psihologic. Chestia si mai ciudata mi s-ar parea ca toti pica cu acelasi rezultat 2/3 chiar si aia de sunt scandalagii in camera si care nu sunt. Au fost probleme mari pe acolo oricum cu astia scandalagii si unii au luat.

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

 Aldulescu, on 17 ianuarie 2018 - 10:27, said:

Cum naiba sa pici testul psihologic, pai pe vremea mea cand era armata obligatorie nu il pica nimeni, chiar si aia care incercau sa para nebuni.

Nu-l pica nimeni dar erau directionati unde era nevoie de forta de munca - cules porumb, constructii....

Initiator - daca nu ai trecut la psihologic, cauta-ti in alta parte. Nu vei trece.

#13
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 06.01.2005

 Aldulescu, on 17 ianuarie 2018 - 10:27, said:

Cum naiba sa pici testul psihologic, pai pe vremea mea cand era armata obligatorie nu il pica nimeni, chiar si aia care incercau sa para nebuni.
Pai atunci eranevoie de oameni care sa lucreze in agricultura, la GAZ - uri si sa pazeasca depozite de munitii! GRATIS!

#14
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Aldulescu, on 17 ianuarie 2018 - 10:27, said:

Cum naiba sa pici testul psihologic, pai pe vremea mea cand era armata obligatorie nu il pica nimeni, chiar si aia care incercau sa para nebuni.
Pe vremea aia nu il picau nici nebunii,armata trebuia facuta,faceau o gramada si cu platfus,trebuia sa iasa la numaratoare in lipsa celor care aveau pile mari  si stateau acasa.

#15
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

 james1337, on 17 ianuarie 2018 - 10:35, said:

eu zic ca sunt suficient de capabil pentru a putea sa trec un test psihologic.

Faptul ca nu ai promovat testul nu te face nebun sau incapabil. E o premisa care ii descurajeaza pe multi. Daca testul e obiectiv, probabil ca personalitatea ta nu se potriveste cu cerintele din armata, si se potriveste mai bine cu munca in IT, de exemplu.

Edited by Ann0nyym0us, 17 January 2018 - 10:38.


#16
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

 james1337, on 17 ianuarie 2018 - 10:35, said:

Crede-ma ca sunt normal la cap cat sa trec un test psihologic,
Nimeni nu e normal la cap!...difera doar numarul de pasarele din stol! Posted Image
Inaintea acestui test psihologic ai mai sustinut vreunul ca sa vezi cat de normal esti la cap? Nu se pun la socoteala cele de la angajare si permisul de conducere.

Edited by ccf_cristi, 17 January 2018 - 10:40.


#17
james1337

james1337

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.01.2018
Chestia e ca se pot lua ore cu 1 milion ora la un psiholog militar, si asa treci. Cel putin asa a procedat un prieten. La asta ma gandeam si eu. Sa mai raman in companie pana strang suficienti bani sa invetesc si dupa sa aplic iarasi. I dont know..

#18
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 ccf_cristi, on 17 ianuarie 2018 - 10:39, said:

Nimeni nu e normal la cap!...difera doar numarul de pasarele din stol! Posted Image
Inaintea acestui test psihologic ai mai sustinut vreunul ca sa vezi cat de normal esti la cap?
Pai si ce inseamna normal la cap?Nu cred ca exista un etalon.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate