Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Rezidential Apusului 2 - Pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
create

create

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2018
Buna seara,

     As fi interesat de un apartament in cadrul acestui complex Rezidential Apusului 2 din Str. ACVILEI nr. 42, Rosu Chiajna, Ilfov , preturile mi se par bune si momentan incerc sa ma decid, bloc C1 de care n-am gasit nimic nicaieri.
Locuieste cineva aici, sau ati auzit ceva despre ei?
Sfaturi?


Va multumesc.

Edited by create, 14 January 2018 - 07:09.


#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://images2.imgbox.com/37/e5/9n1TQZHj_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Despre complexul rezidential din imagine este vorba?Posted Image  Cel mai bine este sa vizitezi cateva apartamente din blocul in care vrei sa cumperi....

Edited by xmanyacs77, 14 January 2018 - 07:59.


#3
create

create

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2018
Da, despre aceste blocuri este vorba. S-a mutat cineva acolo? Sunt gaze-utilitati? Apa Nova?

#4
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postcreate, on 14 ianuarie 2018 - 07:06, said:

Buna seara,

As fi interesat de un apartament in cadrul acestui complex Rezidential Apusului 2 din Str. ACVILEI nr. 42, Rosu Chiajna, Ilfov , preturile mi se par bune si momentan incerc sa ma decid, bloc C1 de care n-am gasit nimic nicaieri.
Locuieste cineva aici, sau ati auzit ceva despre ei?
E o zonă super aglomerată. La orele de vârf așteaptă-te să faci 20 de minute doar ca să ieși dintre blocuri.

#5
create

create

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2018

View PostDaculScoril0, on 14 ianuarie 2018 - 11:47, said:


E o zonă super aglomerată. La orele de vârf așteaptă-te să faci 20 de minute doar ca să ieși dintre blocuri.

Pai nu iesi in capat la Acvilei apoi pe Apeductului care da in Uverturii? Si eviti Drumul Osiei?

#6
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Ieși pe acolo într-adevăr dar este foarte aglomerat până reușești să ajungi in Bd. Anul 1864. Oricum capăt de țară nu este. Eu luni la 8:30 când a fost orașul sufocat am făcut 25 min până în Plaza Romania ceea ce e relativ ok

#7
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Despre ce preturi vorbim ?

#8
create

create

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2018
Finisajele lasa mult de dorit, sunt egal cu zero cele standard. Mana de lucru ieftina se reflecta in montarea usilor si a geamurilor.

#9
create

create

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2018

View PostBandit, on 18 ianuarie 2018 - 19:31, said:

Despre ce preturi vorbim ?

Sincer nimeni nu mai stie preturile :))) unora le spune mai scump altora mai ieftin. Banuiesc ca cei de la "Vanzari" sunt vinovati dezvoltatorul nu vrra decat sa vanda altceva nu il intereseaza.

#10
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Al doilea bloc din complexul de 4 blocuri e aproape vandut.
Pentru o garsoniera pretul e ok, parerea mea (fiindca ai TVA-ul in pret, indiferent daca esti cu 19% sau 5%).
Parcarea foarte mare intre blocuri si vile, unde ai loc de parcare individual la fiecare apartament.
Cat privestea calitatea lucrarilor in constructii, putem face un roman intreg aici si tot nu terminam.
Ce nu imi place ca nu ai traseul de aer conditionat tras, iar toti care se vor muta ulterior, vor perfora fatada.
Poti pune ce parchet, faianta si gresie vrei.
Se aplica varianta clasica, mergi la Dedeman si alege ce vrei si fata de bugetul dezvoltatoului platesti diferenta.

#11
create

create

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2018
Un minus foarte mare este liftul care se strica zilnic iar administratia nu se ocupa deloc pentru a face demersuri ca sa il schimbe, din contra iese din garantie si se intreapta spre un contract de menteneanta de 250 - 300 de ron lunar pentru a reseta liftul.

#12
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Pentru ca veni vorba de lift, la toate imobilele noi la care am fost chirias, aceeasi problema:liftul!!
De fapt in majoritatea cazurilor era vorba de canalul de rulare a rolelor de la usi.
Este pozitionat jos,iar mizeria dupa pantofi precum si alte obiecte patrund acolo si creeaza probleme.
Iar firmele de mentenanta ca vin si baga un spray tip WD40, dar marca liftului cer un pret exagerat de mare.
Apoi urmeaza senzorii de apelare lift si nu in ultimul rind, intreruperea tensiuni de la furnizor sub o secunda.
Ma prins o data coborand de la 11 la parter o pana de curent de sub o secunda.....Posted Image

#13
create

create

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2018
Grupul pentru facebook al blocurilor construite in Rezidential Apusului 2 din strada Acvilei
https://www.facebook...06645666549713/
Vizitati aici.

#14
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Gazele au venit într-un timp record.
Păcat de "Dorel" și inundația de la aparatul.13.

#15
Oana-Tunaru

Oana-Tunaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.11.2010

 ecologistul, on 26 iunie 2018 - 14:47, said:

Al doilea bloc din complexul de 4 blocuri e aproape vandut.
Pentru o garsoniera pretul e ok, parerea mea (fiindca ai TVA-ul in pret, indiferent daca esti cu 19% sau 5%).
Parcarea foarte mare intre blocuri si vile, unde ai loc de parcare individual la fiecare apartament.
Cat privestea calitatea lucrarilor in constructii, putem face un roman intreg aici si tot nu terminam.
Ce nu imi place ca nu ai traseul de aer conditionat tras, iar toti care se vor muta ulterior, vor perfora fatada.
Poti pune ce parchet, faianta si gresie vrei.
Se aplica varianta clasica, mergi la Dedeman si alege ce vrei si fata de bugetul dezvoltatoului platesti diferenta.


Esti sigur ca TVA ul de 19% e inclus in pretul final?

#16
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Da.

#17
create

create

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2018
Eu stiu ca toata lumea spune ca sa iti verifici instalatia de incalzire tocmai pentru a evita inundatiile, dar asta cred ca trebuia verificata cumva de constructor inainte sa dai drumul la Centrala termica.

#18
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
E aproape de finisare precum și utilități și blocul 3.
Am înțeles ca mai urmează un bloc, adică blocul 4 și gata.
Linia lui 178 e deviata prin zonă, pe lingă blocuri, doar traseul de întoarcere din oraș. ��

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate