Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Discovery Channel nu mai emite?

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
Nedelcu-90

Nedelcu-90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.06.2014

View Postpascali_daniel, on 12 ianuarie 2018 - 14:18, said:

Stii vorba aia a lu' nea Marin (din filmul "Nea Marina miliardar") cand spunea des "o boi", te caracterizeaza. Iti spune lumea ca versiunea romanesca nu mai emite ca a fost inlocuita cu versiunea europeana si ne pui o poza cu versiunea europeana. O BOI
Ai observat si tu ca dabia dupa ce am pus poza  initiatorul a specificat despre care discovery este vorba.....sau citesti ce'ti convine...fara suparare :)

Edited by Nedelcu-90, 13 January 2018 - 00:01.


#56
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View PostKalman2007, on 12 ianuarie 2018 - 20:14, said:

Și totuși cum de mai avem atunci pista audio HU?
Pentru minoritatea maghiara din Romania. Au "preferinte", nu vor in limba romana posturile straine emise pentru Romania. Inclusiv HBO-urile Romania au pista in maghiara, nu mai stiu  ungurii din Romania limba romana, si-au bagat-o in cooor, stiu numai maghiara, ca au drepturi "democratice" (care le sunt incalcate daca posturile pentru Romania nu sunt dublate in limba maghiara) si CNA-ul tace malc in loc sa ia masuri cu "porcaria" asta de limba maghiara in versiunea pentru Romania ("dublarea" se aplica in ZONELE unde sunt peste 50%, iar in TOATA Romania sunt maxim 7%)

View PostCOS_TUG, on 12 ianuarie 2018 - 22:41, said:

Din punctul meu de vedere, Discovery a ajuns intr-un hal, incat CINETHRONIX e cu 10 clase peste el!

Si nu exagerez! Va rog sa ma credeti!
Sa stii ca ar fi o idee buna sa bage postul acela in grilele de cablu. Mai mare rasul, post romanesc 100% nu este transmis in Romania, in schimb este retransmis in Moldova

Edited by pascali_daniel, 13 January 2018 - 08:07.


#57
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Din câte știu, postul ăla mai emite și în Bulgaria.

#58
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Nu stiu ce vedeti voi insa pe telekom este discovery cu subtitrare in romana. De reclame nu m-am uitat. Insa are perfect aceeasi grila.
Altfel daca vreti canal de stiinta cu 10 clase peste uite da vinci learning (seara dupa 8 cand baga documentare si emisiuni pentru adulti ziua fiind chestii pentru copii).

#59
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017

View Postkarax, on 13 ianuarie 2018 - 11:55, said:

Nu stiu ce vedeti voi insa pe telekom este discovery cu subtitrare in romana. De reclame nu m-am uitat. Insa are perfect aceeasi grila.
Altfel daca vreti canal de stiinta cu 10 clase peste uite da vinci learning (seara dupa 8 cand baga documentare si emisiuni pentru adulti ziua fiind chestii pentru copii).
Probabil nici n-ai citit topicul.
Noi ne referim aici la faptul ca s-a inchis varianta romaneasca,fiind inlocuita cu cea europeana.Ce asa greu de inteles.Normal ca are subtitrare.
Dar unii comenteaza pe aici fara sa citeasca tot topicul.

#60
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Modificarea asta s-a facut ca toate tarile din spatiul CE (Central Europe) sa aiba versiunea HD urcata pe satelit din noiembrie. Exceptie facand ungurii care au versiunea SD separata fata de CE si au si versiune HD separata (Discovery Hungary HD).

La UPC Cehia/Slovacia deja s-a facut mutarea iar versiunea SD a fost inlocuita cu cea HD.

Versiunea HD are aceeasi subtitrare cu cea SD (font si marimea caracterelor la fel) si o asteptam la operatori.

Va recomand sa o cereti pentru ca e un post de baza in grila, si nu o pretentie.

hdsatelit.blogspot.ro/2017/11/discovery-channel-hd-cu-subtitrare-in.html

"Ne-am decis împreună cu unii parteneri locali să distribuim din ianuarie 2018 Discovery Channel HD", a precizat pentru site-ul Parabola.cz, Andrey Stoychov, Director de Distribuție și Dezvoltare Comercială al Grupului Discovery CEE, care a confirmat de asemenea că Discovery Channel HD nu va înlocui Discovery Showcase HD"

Cei de la Discovery au procedat bine, altfel am fi putut avea asa cum avem acum cu National Geographic, mai exact un program pe versiunea SD si altul pe versiunea HD.

In alta ordine de idei, probabil sa intre si la RCS (DIGI) avand in vedere ca atunci cand trebuia sa intre Discovery, TLC, E!, HBO 2 HD, Cinemax 2 in comunicatul intern si pe banda de la DIGI 24 vorbeau ceva si de Discovery HD, nelansat pe atunci.

Edited by ronuquet, 13 January 2018 - 14:28.


#61
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostCosmin342, on 13 ianuarie 2018 - 12:06, said:

Probabil nici n-ai citit topicul.
Noi ne referim aici la faptul ca s-a inchis varianta romaneasca,fiind inlocuita cu cea europeana.Ce asa greu de inteles.Normal ca are subtitrare.
Dar unii comenteaza pe aici fara sa citeasca tot topicul.
Yea dar eu nu vad nici o diferenta. Sunt fix aceleasi programe. Ma rog asta e aria UPC. Pe telekom pana acum fie n-am fost eu pe televizor cand s-a facut schimbarea fie nu s-a facut pentru ca eu n-am vazut nici o instiintare in  sensul asta sau ceva ce sa arate ca e blocat canalul etc etc

#62
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Varianta românească avea aceleași programe cu cea europeană. Asta parcă era și acum doi ani la Nat Geo Wild, promo-urile difereau și documentarele erau la fel.

Attached File  Faratitlu.jpg   110.18K   29 downloads
Asta era înștiințarea.

#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postronuquet, on 13 ianuarie 2018 - 14:25, said:

Modificarea asta s-a facut ca toate tarile din spatiul CE (Central Europe) sa aiba versiunea HD urcata pe satelit din noiembrie. Exceptie facand ungurii care au versiunea SD separata fata de CE si au si versiune HD separata (Discovery Hungary HD).

De când există Discovery Channel HU HD?

#64
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostAndReW99, on 13 ianuarie 2018 - 20:57, said:

Varianta românească avea aceleași programe cu cea europeană. Asta parcă era și acum doi ani la Nat Geo Wild, promo-urile difereau și documentarele erau la fel.

Attachment Faratitlu.jpg
Asta era înștiințarea.
Oricum fara sa jignesc ...e mult sub da vinci learning de exemplu

#65
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postalfa_alfa, on 13 ianuarie 2018 - 21:11, said:



De când există Discovery Channel HU HD?
A fost urcat pe satelit împreună cu Discovery CE HD în noiembrie.

#66
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 16.08.2007

View Postkarax, on 13 ianuarie 2018 - 11:55, said:

Nu stiu ce vedeti voi insa pe telekom este discovery cu subtitrare in romana. De reclame nu m-am uitat. Insa are perfect aceeasi grila.
Altfel daca vreti canal de stiinta cu 10 clase peste uite da vinci learning (seara dupa 8 cand baga documentare si emisiuni pentru adulti ziua fiind chestii pentru copii).
Pe Telekom pe postul Discovery Channel Central Europe sunt reclame in romana.

#67
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Da, doar la Telekom/RCS si AKTA. UPC e scutit.. cel putin momentan.

#68
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKalman2007, on 13 ianuarie 2018 - 21:48, said:

A fost urcat pe satelit împreună cu Discovery CE HD în noiembrie.

Aşa e, aveţi dreptate, uitasem.

#69
Siluetis223

Siluetis223

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.01.2018
am aflat si eu recent ca nu mai este varianta Discovery localizata in Romania. la mine apare publicitate si subtitrarea e mai buna ca aia veche, sper ca o sa avem si Discovery HD in curand.

#70
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017

View PostSiluetis223, on 14 ianuarie 2018 - 17:36, said:

[...] sper ca o sa avem si Discovery HD in curand.

Asta depinde de operatori, da un telefon la relatii clienti la operatorul la care esti abonat si cere-l !

#71
Siluetis223

Siluetis223

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.01.2018

View Postronuquet, on 14 ianuarie 2018 - 17:39, said:



Asta depinde de operatori, da un telefon la relatii clienti la operatorul la care esti abonat si cere-l !
o sa il cer, pana atunci astept si viasat epic drama.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate