Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Reclame Volkswagen

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Rooberrt

Rooberrt

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2018
Salut! Am mare nevoie de ajutor. Trebuie sa realizez un interviu pentru lucrarea de licenta despre materialele de promovare ale companiei Volkswagen (reclame, advertoriale etc). Am apelat la publicatii online, dar mi-au spus ca nu ma pot ajuta, pentru ca se ocupa mai mult de partea tehnica si nu de materialele de promovare. Apoi am zis sa apelez la diferite pagini de pe Facebook care se ocupa cu reclame (ex IQAds), dar  n-au rasuns. Am incercat pana si la Volkswagen Romania, dar, la fel, nu am primit niciun raspuns. Stiti pe cineva din domeniul publicitatii, al reclamelor, care ma poate ajuta cu un scurt interviu? poate chiar unii dintre voi va pricepeti. Multumesc anticipat!

#2
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Ia legatura cu userul Kroghy sau ia el legatura cu tine cand o vedea vw in titlu

Edited by Karogs, 05 January 2018 - 10:59.


#3
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Ia tot ce gasesti pe youtube si descopera tu directiile de promovare pe care le are VAG. In ultimii 5-6 ani , principala directie a fost downsizingul motoarelor si tehnologiile care cuprind bluemotionul . Si , evident , evitarea scandalului dieselgate .

Edited by JurasikMan, 05 January 2018 - 11:03.


#4
Rooberrt

Rooberrt

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2018

 Karogs, on 05 ianuarie 2018 - 10:58, said:

Ia legatura cu userul Kroghy sau ia el legatura cu tine cand o vedea vw in titlu
Multumesc! Posted Image

 JurasikMan, on 05 ianuarie 2018 - 11:00, said:

Ia tot ce gasesti pe youtube si descopera tu directiile de promovare pe care le are VAG.
Am realizat deja o analiza de continut pe toate materialele din 2017, plus o analiza SWOT, insa coordonatorul mi-a spus ca ar fi indicat sa fac si un scurt interviu, cu 6-7 intrebari cu parerea unor persoane din domeniu.

Edited by Rooberrt, 05 January 2018 - 11:02.


#5
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Vad VW, dau like!
Reclame pe youtube, e plin.

#6
Rooberrt

Rooberrt

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2018

 Kroghy, on 05 ianuarie 2018 - 11:09, said:

Vad VW, dau like!
Reclame pe youtube, e plin.
Salut! Am facut deja o analiza de continut despre reclamele Volkswagen din anul 2017, dar coordonatorul mi-a spus ca ar fi bine sa fac si un interviu cu niste jurnalisti de la publicatii auto sau chiar persoane din domeniu. Bineinteles, nimeni nu imi va cere identitatea, asa ca nu e musai sa fie vorba despre jurnalisti, ci despre persoane care stiu ce fel de strategie foloseste Volkswagen in reclame.

Intr-o ultima instanta, pot inventa chiar eu raspunsurile, dar e mai usor si mai etic sa-mi raspunda cineva care se pricepe.

#7
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Nu am nici o idee ce trebuie sa faci.
Cred ca VW nici nu are nevoie de reclame, e o marca care se vinde prin renume de cele mai bune masini si asa a ajuns pe locul 1 la nivel mondial.
Reclamele la VW sunt doar ca sa te distreze.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1n6hf3adNqk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Kroghy, 05 January 2018 - 11:14.


#8
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Jurnalistii de la publicatiile auto sunt pe langa subiect . Datele furnizate de ei sunt jenante si ridicole de cele mai multe ori. Incearca sa obtii un interviu on-line cu vreun CEO . Este mai usor de obtinut decat unu tete-a-tete . Trimite e-mailuri cu solicitarea . Poti sa trimiti si intrebarile ca sa vada ca nu se angajeaza la prea multe riscuri . VAG are destul de mult rahat de ascuns sub pres in prezent. Specifica in e-mail ca vrei promovarea in alt fel a produselor VAG. Nu te risca cu intrebari incomode pentru ca nu o sa vrea nimeni sa discute cu tine . Daca intrebi de problemele cu motoarele de noua generatie , cu transmisiile si cu filtrele de particule ...nici nu o sa iti rapspunda la e-mail . Chestii generale , despre directia de dezvoltare , motoare electrice , politica de dezvoltare pe pietele exterioare ...adica banalitati despre care orice fraier, ajuns CEO cu pile, adora sa discute . Eu cunosc vrei doi , ambii sunt niste pupatori-in-curatori pusi politic . Jalnici ...habar nu au de nimic. DE aia nu trebuie sa-i stresezi cu intrebari tehnice pentru ca sunt slab pregatiti si vor refuza. Da-le o momeala ...gadila-le orgoliul .

Edited by JurasikMan, 05 January 2018 - 11:22.


#9
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Sa nu uiti partea cu noxele!

#10
Rooberrt

Rooberrt

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2018

 Kroghy, on 05 ianuarie 2018 - 11:13, said:

Nu am nici o idee ce trebuie sa faci.
Cred ca VW nici nu are nevoie de reclame, e o marca care se vinde prin renume de cele mai bune masini si asa a ajuns pe locul 1 la nivel mondial.
Reclamele la VW sunt doar ca sa te distreze.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1n6hf3adNqk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Exact, am specificat asta deja in analiza, anume ca Volkswagen apeleaza foarte mult la emotii in reclame, mai ales la umor.

 JurasikMan, on 05 ianuarie 2018 - 11:16, said:

Jurnalistii de la publicatiile auto sunt pe langa subiect . Datele furnizate de ei sunt jenante si ridicole de cele mai multe ori. Incearca sa obtii un interviu on-line cu vreun CEO . Este mai usor de obtinut decat unu tete-a-tete . Trimite e-mailuri cu solicitarea . Poti sa trimiti si intrebarile ca sa vada ca nu se angajeaza la prea multe riscuri . VAG are destul de mult rahat de ascuns sub pres in prezent. Specifica in e-mail ca vrei promovarea in alt fel a produselor VAG.
Multumesc! O sa incerc si asta.

 e_bulu, on 05 ianuarie 2018 - 11:17, said:

Sa nu uiti partea cu noxele!
haha :)) M-am gandit, dar nu stiu cum s-o introduc in analiza. Cred ca as putea sa scriu cum a reusit sa iasa din criza, dar nu cred ca se incadreaza in subiectul lucrarii.

#11
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

 Rooberrt, on 05 ianuarie 2018 - 11:18, said:

M-am gandit, dar nu stiu cum s-o introduc in analiza. Cred ca as putea sa scriu cum a reusit sa iasa din criza, dar nu cred ca se incadreaza in subiectul lucrarii.
Poti sa arati ca orice reclama negativa e tot o reclama.
Nu numai ca a iesit din criza, dar folosind reclama negativa a reusit recordul de a ajunge pe locul 1 la nivel mondial in 2016.

Edited by Kroghy, 05 January 2018 - 11:21.


#12
Rooberrt

Rooberrt

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2018

 Kroghy, on 05 ianuarie 2018 - 11:20, said:

Poti sa arati ca orice reclama negativa e tot o reclama.
Nu numai ca a iesit din criza, dar folosind reclama negativa a reusit recordul de a ajunge pe locul 1 la nivel mondial in 2016.
Uau, chiar o idee foarte buna. In plus, nici nu stiam de bilantul ala pe 2016. Multumesc!

#13
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Scandalul emisiilor a inceput la sfarsitul anului 2015 si a avut varful la mijlocul anului 2016
Volkswagen emissions scandal (also called "emissionsgate" or "dieselgate") started on 18 September 2015
https://en.wikipedia...issions_scandal

In plin scandal cu poluarea, per total pe tot anul 2016 VW a ajuns pe locul 1 la nivel mondial.
VW overtakes Toyota as world’s biggest automaker in 2016
http://www.bbc.com/n...siness-38793253

Edited by Kroghy, 05 January 2018 - 11:29.


#14
Rooberrt

Rooberrt

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.01.2018

 Kroghy, on 05 ianuarie 2018 - 11:28, said:

Scandalul emisiilor a inceput la sfarsitul anului 2015 si a avut varful la mijlocul anului 2016
Volkswagen emissions scandal (also called "emissionsgate" or "dieselgate") started on 18 September 2015
https://en.wikipedia...issions_scandal

In plin scandal cu poluarea, per total pe tot anul 2016 VW a ajuns pe locul 1 la nivel mondial.
VW overtakes Toyota as world’s biggest automaker in 2016
http://www.bbc.com/n...siness-38793253
Multumesc inca o data! Cu siguranta voi scrie despre subiectul asta, ca sa depasesc minimul de pagini pe care-l am in acest moment si voi lasa balta interviul.


Multumesc si celorlalti pentru raspunsuri!

#15
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

 Kroghy, on 05 ianuarie 2018 - 11:28, said:

In plin scandal cu poluarea, per total pe tot anul 2016 VW a ajuns pe locul 1 la nivel mondial.
Reformulare.

Toyota vinde Toyota.
Volkswagen vinde Volkswagen, Skoda, Audi, Seat, Lamborghini, Bentley etc.
Consider ca atunci cand masinile vandute doar cu stema Volkswagen vor fi mai multe decat cele vandute cu stema Toyota, abia atunci Volkswagen va fi numarul 1.
Valabil si pentru General Motors.

Edited by sfantu.dracu, 05 January 2018 - 12:23.


#16
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 Rooberrt, on 05 ianuarie 2018 - 10:55, said:

poate chiar unii dintre voi va pricepeti.
Afla firma de publicitate cu care lucreaza ei, da tel la firma sau la reviste/tv auto care au gazduit publicitatea lor. Ei iti pot da toate materialele necesare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate