Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Schimbator de viteze Myria MG7401

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
george45

george45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 26.03.2014
Salut
Astazi mi-am luat un volan  Myria MG7401, i-am instalat driverul si merge bine, problema este schimbatorul.
Schimbatorul este fata-spate. Intr-un joc cand dau schimbatorul in fata accelereaza ca si cum as apasa pe un buton, la fel si daca il dau in spate doar ca franeaza
Cum as putea sa schimb setarile de la volan? Driverul nu mi-a venit cu niciun program software, din joc pot sa schimb shiftul de pe alte butoane, dar nu de pe schimbator..

Edited by george45, 04 January 2018 - 22:43.


#2
69-bits

69-bits

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 04.01.2018
In setarile de control din joc rezolvi asta.

PS: Imi aduc aminte ca am avut un volan cu shift paddle si tot asa nu mergea sa schimbi, doar sa accelerezi. Ironic ca aveam si driver. In 3 ani de zile cat am folosit volanul nu am gasit solutie sa il fac sa mearga. Era ceva chinezism low cost. Culmea ca schimbatorul a mers.... pana s-a rupt :lol:.
Sa nu ai pretentii prea mari de configurare la jucariile astea low cost.

Edited by 69-bits, 04 January 2018 - 23:10.


#3
navistar_eagle

navistar_eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 16.11.2017

 george45, on 04 ianuarie 2018 - 22:43, said:

Salut
Astazi mi-am luat un volan  Myria MG7401, i-am instalat driverul si merge bine, problema este schimbatorul.
Schimbatorul este fata-spate. Intr-un joc cand dau schimbatorul in fata accelereaza ca si cum as apasa pe un buton, la fel si daca il dau in spate doar ca franeaza
Cum as putea sa schimb setarile de la volan? Driverul nu mi-a venit cu niciun program software, din joc pot sa schimb shiftul de pe alte butoane, dar nu de pe schimbator..
Schimbi setarile in joc , mapand invers axele schimbatorului tau.

#4
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
E pus probabil pe throttle ca pt. avioane sau ca pt pedala de gaz.

Trebuia sa iei cu padele de la o marca mai decenta, de ex. Thrustmaster, chit ca nici ele nu sunt perfecte, dar nici asa, sau Logitech, etc.

Edited by loock, 05 January 2018 - 00:30.


#5
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Am un joystick thrustmaster luat prin 2005 cred, si nu am apucat sa-l folosesc niciodata - ma si amuz cand imi amintesc.
Nu a fost nici f. scump, dar nici ieftin.
Ieftina am o tastatura Logitech luata la superoferta cu 10 lei si e f. buna.
Uneori ma intreb daca nu au gresit oferta baietii de la DC.
Curios e ca am luat si joystickul tot de la DC, dar de la alt magazin si in alt an.
Am mai luat si un floppy drive mitsumy prin 2004 tot de la DC, imi trebuia pt driverele de SATA, in rest cred ca nimic de la ei...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate