Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Tigara electronica cu tutun. IQOS, Glo si altele asemenea

  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004

View Postalex14dlk, on 24 ianuarie 2018 - 14:13, said:

Mai ales ca Philip Morris da 6k euro pentru fiecare cafenea care interzice vapatul.

link?

#20
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 28.11.2005
Salut,

vand IQOS cu doua bete, incarcatorul e alb, o tigara alba si una albastra. De preferat ar fi cineva din Ploiesti pentru predare personala

PM va rog daca e cineva interesat, pret negociabil, habar nu am cat sa cer dar ne intelegem.

Il vand pentru ca am trecut pe Glo din anumite motive personale.

Multumesc!

Edited by rotnic, 19 March 2018 - 14:09.


#21
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
Da de ce au aluminiu pe interiorul foitei?asta inseamna ca sunt foarte toxice.

#22
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017

View Postcalinjack, on 04 aprilie 2018 - 08:45, said:

Da de ce au aluminiu pe interiorul foitei?asta inseamna ca sunt foarte toxice.
Te-ai gandit mult? Poate crezi ca si ciocolata e foarte toxica, ca doar e invelita intr-o foita de aluminiu!!!

#23
korn24

korn24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 17.03.2006
Am fumat si eu iqos cand mi l-au dat gratuit cu ceva pachete tot gratis. A trebuit sa fumez 6 tigari una dupa alta si tot n-am simtit ca fumez. Mi-at luat dracovenia asta de la i vape si scot aburi ca locomotiva, am tusit vreo 2 zile apoi s-a obisnuit gatul.

Attached Files



#24
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

 Assur, pe 11 aprilie 2018 - 09:03, a scris:


Te-ai gandit mult? Poate crezi ca si ciocolata e foarte toxica, ca doar e invelita intr-o foita de aluminiu!!!
De obicei cumpar ciocolata a carui invelis de aluminiu are hartie pe partea cu ciocolata.si nu se incalzeste,pe cand tigara da!

#25
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Mai fumati becuri?

#26
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
După o săptămână cu Glo..

Înainte fumam PallMall Slim cu bilă mentolată.

Am luat neosticks cu bilă mentolată.
După 2 zile m-am obișnuit cu ele.
Am observat că acum fumez mai puțin.

Înainte am avut perioade de 1-2 săptămâni când nu fumam și mă simțeam mult mai ok. Acum, cu Glo mă simt la fel de bine. E ca și cum nu aș fuma. Poate se datorează lipsei gudronului.

Per total sunt foarte mulțumit. Am luat kit-ul cu 5 pachete și aparat cu 130 lei. Practic am plătit pe aparat vreo 40. Are 1 an garanție.

Cred că este ok însă doar pt persoanele care deja fumează slims. Cine e obișnuit cu țigări normale cred că nu s-ar putea adapta.

Este puțin deranjantă greutatea destul de mare a aparatului dar probabil din cauza bateriei de capacitate mare. Ține lejer 2 zile.

#27
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 calinjack, on 04 aprilie 2018 - 08:45, said:

Da de ce au aluminiu pe interiorul foitei?asta inseamna ca sunt foarte toxice.
Aluminiul este bun conducator de caldura, probabil ca fara folia aia tigara s-ar incalzi intr-o ora...
Eu fumez glo de 1 an si momentan nu am simtit nimic in neregula, ba mai mult, nu mai tusesc.
Dar lucrul cel mai bun este ca nu ma mai pot intoarce la tigarile normale, mi se par oribile pur si simplu nu mai pot sta langa cineva care fumeaza tigari normale....

#28
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011
Inlocuim o dependenta cu alta...

#29
JJCici

JJCici

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 01.06.2017
Va rog, dacă știți, cate pachete de iqos poți scoate din țară? Vama cu bulgarii și cu turcii? Se găsesc în duty free? Mulțumesc

#30
bh23sip

bh23sip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 19.11.2013
Eu de la glo tușes și mă înec, dar de la iqos nu, oare de ce? Ca arome îmi pla mai mult glo

#31
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Salut.
Stiti ca de la Glo este oferta 3+3 pachete, cel putin prin magazinele Imedio. Initial se putea beneficia de aceasta oferta, de 2 ori pe luna, in baza numarului de telefon, inregistrat pe glocircle.ro .
De vreo 2 saptamani tot incerc sa beneficiez de aceasta oferta (am mers 1 data la 15 zile in magazinele Imedio), si se pare ca doar 3+1 primesc. Acest 3+1 se poate luat oricand din magazine gen Mega/Profi....
Intrebarea ar fi: s-a schimbat ceva in acordarea acestei oferte? Pe site la ei bineinteles ca nu gasesc nimic. Sau s-a scos...

#32
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 20.12.2010
Astazi au aparut si la noi iQOS Iluma si Iluma Prime. Nu mai au lamela => nu va mai fi niciodata nevoie de curatare.

Edited by kvlq, 14 June 2023 - 16:06.


#33
Altef4

Altef4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.02.2021
Feedback fumator pro (min/ 1 pachet/zi/+30 ani)

IQOS din start imi parea un scam masiv, mai ales de cand Marlboro/PM a anuntat ca renunta sa mai fabrice tigari. Pe scurt, un feedback pt faimosul Iluma, mai ales ca producatorul nu permite acest lucru pe site si alte canale controlate de ei, restul sunt pur si simplu niste "influenceri" care si-ar fuma si familia daca ar primi bani de tigari.

PRO:
Nu mai trebuie curatat, lamela este in tigara protejat de 3 straturi de filtre.
Insa heat. Bagi tigara si automat se incalzeste.

CON:
Absolut nici o diferenta fata de pct "PRO". MIroase si se simte la fel.

PS: Cei care nu au habar ce inseamna IQOS:
1. Cumparati tabac, pur, de la orice firma de profil
2. Inserati tabac in cel mai puturos ciorap ori chilot (eficienta maxima cu lenjerii nespalate de macar 1 luna)
3. Invaluiti totul in aluminiu alimentar si tineti pe foc mic pana scoate fum/abur
4. Inhale. Enjoy IQOS  (free)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate