Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Ceasul o ia inainte

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
E posibil sa fie de la sursa sa o ia ceasul inainte?
Stiu ca aveam ceva acum vreo 2 ani in urma, facea zgomot am uns ventilatorul si am lipit firele de la ventilator din nou.

O alta problema ar putea fi cand am pus pasta la procesor, cand l-am scos din pinii lui sa il curat.Ar putea fi de aici?

Imi sta procesorul aproape in full cu youtube si facebook deschis.Am Amd Athlon X2 2.8Ghz, 4Gb ram si Windows 7, stiu ca nu aveam problema asta in trecut sa imi ajunga pe Windows proastat instalat grafica din task manager de la procesor pe aproape de 100%.
Updateuri nu ii fac deci ce ar putea fi?
O fi procesorul sau sursa de vina?

#38
alinbals

alinbals

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 01.04.2009
Salut.
eu am avut cam aceeasi problema cu ceasul,cateodata mergea  gresit.
Am schimbat bateria de pe placa de baza  si s-a rezolvat.
era consumata....
Acum merge perfect.
Tu spui ca .ai schimbat bateria....
pe cea noua ,ai verificat tensiunea ?
Ea poate sa fie noua ,dar de fapt cine stie de cand sta prin depozite ,plus ca poate ai mai tinut-o si la tine...
intre timp s-o mai fi consumat......
Asa am avut o problema si eu ..bateria am verificat-o cu un beculet care se aprindea,nu aveam aparat de masura.
dar de fapt se consumase ,nu mai avea amperajul necesar.

Edited by alinbals, 12 February 2018 - 11:04.


#39
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Nu s-a rezolvat de atunci aceasta mica problema.

Daca o ia ceasul de la PC inainte e posibil sa fie HDD-ul de vina sau procesorul?

Am observat ca o ia inainte atunci cand e aprins PC-ul toata ziua, dupa urmatorul restart isi revine.

Am verificat si tensiunea bateriei cu AIDA si e in regula.
Bateria nu are treaba, daca erau probleme de la baterie o lua ceasul inapoi cu cateva ore, dar asta o ia inainte cu un maxim 2 de minute pe zi pana il restartez.
Ma deruteaza cand am unele eventuri, trebuie sa fiu precis.

Unde ar putea fi problema?

Edited by smiley2, 14 April 2019 - 10:10.


#40
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 27.03.2010
Am avut si eu o astfel de problema cu ceva timp in urma. Am cautat solutii si nu am gasit asa ca m-am declarat invins si am considerat ca e de la placa de baza. La un moment dat, un antivirus a gasit si eliminat problema. Nu mai stiu ce antivirus era ca au trecut cativa ani de atunci.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate