Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Vonino Magnet W10

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Nelanaroth

Nelanaroth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 08.02.2013
Salut !

Am aceasta tableta de 2 zile. Sunt multumit de rezolutia ecranului, de culori....insa se misca relativ greu, are un lag oribil. Am verificat problema ( dupa ce am fost sigur ca am sistemul actualizat la zi ) si se pare ca procesorul sta mereu la 85% [ probabil sistem neoptimizat ].  Am incercat sa-i fac root cu Kingroot / Kingoroot , da mereu eroare...

Android 7.1

A incercat cineva sa-i faca root ? A reusit ? Imi recomandati o metoda ?

Va multumesc anticipat !

#2
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010
Are specificatii slabute. Ai un procesor slabut de 1.3 care trebuie sa faca fata unui Android 7.0, altor aplicatii de fundal instalate de tine sau preinstalate dar si unui ecran IPS cu rezolutie prea mare pentru capacitatea de procesare. Cu tot root-ul, nu cred ca obtii mare lucru. Ba chiar ii anulezi garantia si nu il mai poti returna
Pretul destul de mic al tabletei vine cu si dezavantaje inerente. Plus ca niciodata Vonino nu a excelat la optimzari ale sistemului, mai ales la tablete.

Concluzie: cam asta inseamna o chinezarie

Edited by INVISSIS, 01 January 2018 - 21:00.


#3
Nelanaroth

Nelanaroth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 08.02.2013
Multumesc @INVISSIS pentru lamurire. Imi recomanzi o metoda de rootare pentru acest device ?

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca nu vrea cu kingoroot, nu ai alte alternative la dispozitie.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La 2gb ram ar trebui sa se miste ok, am folosit vonino de 1gb ram si era cam la limita, ma enerva de multe ori.

#6
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostINVISSIS, on 01 ianuarie 2018 - 20:54, said:

Pretul destul de mic al tabletei vine cu si dezavantaje inerente.
Sa stii ca nu toti se nasc bogati.

Edited by YourFan, 01 January 2018 - 22:41.


#7
Nelanaroth

Nelanaroth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 08.02.2013
Am incercat cu Kingroot, o sa incerc si cu Kingoroot

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View PostTruculMagic, on 01 ianuarie 2018 - 22:26, said:

La 2gb ram ar trebui sa se miste ok, am folosit vonino de 1gb ram si era cam la limita, ma enerva de multe ori.
Nu conteaza doar memoria ram. Ea doar tine deschise aplicatiile in functie de prioritati si memoria libera.
Conteaza si procesorul, GPU-ul si optimizarea sistemului de operare.

View PostYourFan, on 01 ianuarie 2018 - 22:41, said:

Sa stii ca nu toti se nasc bogati.
Asa-i. Dar absolut toti pot sa intrebe pe un forum sau altundeva inainte de a arunca cu bani.
De exemplu la aceiasi bani putea lua o tableta Google Nexus de pe olx, care si acum ruleaza mai ok decat orice petarda vanduta in magazine cu 200-500 de lei.

#9
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010

View PostYourFan, on 01 ianuarie 2018 - 22:41, said:

Sa stii ca nu toti se nasc bogati.
E o vorba romaneasca: Sunt prea sarac sa cumpar lucruri ieftine.
Iti iei o tableta ieftina, si peste 1 an trebuie sa iti iei alta ca asta nu mai face fata deloc. Iti asumi alegerea, sau cum spunea cineva pe aici, te documentezi putin pe net despre produs inainte sa cumperi, citesti review-uri... Daca cumperi la pleseneala, inseamna ca ai bani destui cat sa-i arunci pe fereastra. Nici eu n-am cumparat lucruri scumpe la inceput: telefoane, tablete... tot din lipsa de bogatie... Dar mai mult am aruncat bani decat sa economisesc, si m-am invatat minte.

Catre initiator: daca tableta mai e in garantie, si n-a expirat perioada de returnare, eu zic sa o returnezi, mai strangi niste bani si iti cumperi ceva pe care sa te poti baza si peste 3-4 ani
E o sugestie, desigur. Tu stii mai bine care sunt posibilitatile si la ce folosesti tableta. Daca intentionezi s-o folosesti, la browsing, facebook, fara jocuri si alte aplicatii mari, poti sa o pastrezi

Edited by INVISSIS, 03 January 2018 - 18:49.


#10
Dragosdraco

Dragosdraco

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2018
In legatura cu tableta ta se misca greu este din cuza updatelui sterge ultimu update  am patit si eu la fel
Cei de la microsoft mai au mult de lucru
la win 10

Edited by Dragosdraco, 03 February 2018 - 21:49.


#11
bazz20

bazz20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.04.2007
suporta otg acesta tableta?

#12
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
cei care o aveti, are slot pt sim? nu sunt pe deplin lamurit daca are sau nu conexiune de date mobile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate