Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Xiaomi Mi 8

* * * * * 7 votes
  • Please log in to reply
3040 replies to this topic

#2071
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,574
  • Înscris: 22.07.2004
Sunt pe xiaomi.eu unde nu e cu regiuni.
Primeam eroarea când ma conectam la Wi-Fi. Am dezactivat modul pt wowifi din magisk și aparent nu mai apare.

#2072
florinescovici

florinescovici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 29.07.2014
Despre ce mod pt. vowifi din magisk vorbesti, [mc]xtrem? Te intreb pt. ca eu nu am folosit niciodata asa ceva...

Edited by florinescovici, 11 May 2019 - 21:12.


#2073
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,574
  • Înscris: 22.07.2004
E un modul care nu face nimic pe tel nostru. Nici nu știu de ce îl aveam instalat.

#2074
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013

View Postflorinescovici, on 11 mai 2019 - 07:18, said:

... Uite, eu telefonul il bag in diag mode din pc cu platform-tools_r28.0.1-windows(open command windows here si dau cele 3 comenzi). Trebuie sa adaugi shell la drepturi de superuser in magisk. Sa fie asta? Chestia asta cu ramanerea vowifi-ului activ sa tina si de felul in care bagam telefonul in diag mode? Habar n-am, crede-ma...
Pai eu de metoda asta nu stiu. Eu fac exact ca pe android-hubo. Adica in terminal pe telefon scriu comenzile"su" si "setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb", dupa care-l conectez la PC si mi-l recunoaste in PDC de unde incepe circul cu cele doua profile... Nu fac nimic in magisk...

Edited by madn3ss00, 12 May 2019 - 06:37.


#2075
florinescovici

florinescovici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 29.07.2014
Cand ai timp, uita-te te rog in lista cu profile si vezi daca nu ai dt_greece de doua ori. Iti spun asta pt. ca cred ca, incepind cu xiaomi.eu 9.4.18, se pare ca au bagat dt_greece in lista default. In cazul in care il ai de doua ori, dezactiveaza profilul incarcat de tine, activeaza-l pe cel care apare in lista default si sterge-l pe celalalt. Dupa asta asteptam urmatorul update sa vedem daca ramane activ.
Folosesc metoda descrisa de mine pt. simplul fapt ca merge mult mai repede si imi e mult mai usor sa fac asta de pe pc. Cele bune!

Edited by florinescovici, 12 May 2019 - 07:37.


#2076
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013
Pai nu am mai incarcat de pe PC DT_Greece. Am ejectat ROW_Commercial si am cautat in josul listei unde am gasit DT_Greece si l-am activat.

#2077
florinescovici

florinescovici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 29.07.2014
Ee, asta s-ar putea sa fie...din momentul cand a aparut dt_greece in lista default eu nu am mai sters row_commercial, am sters doar dt_greece incarcat de mine. Sa inteleg ca la tine vowifi-ul merge doar daca stergi row_commercial? Pt. ca la mine merge fara sa-l mai sterg.

#2078
madn3ss00

madn3ss00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 22.05.2013
Pai nu pot garanta, deoarece dupa ce dezactivez ROW si activez DT, constat ca nu merge nici pe mama focului, conectez iar telefonul la PDC si constat ca ROW e sef. In acel moment dau toti dracii cu mine de pamant si eu cu REMOVE pe ROW. Si asa o ia din loc...

#2079
iosis38

iosis38

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 16.12.2012
Mi 9 următorul meu telefon, Nr 1 in AnTuTu.

#2080
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,574
  • Înscris: 22.07.2004
ai gresit topicul, baiatul meu ! :)

#2081
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Salut,
Mi8 Global Stabil 10.3.1.0
Ma confrunt de ceva timp cu o situatie tare interesanta.
Cu castile conectate bluetooth cand apelez sau sunt aplelat pe simul Digi (4GVolte -conexiunea) absolut random imi da end call, imediat sau dupa 2 3 secunde, dar nu intotdeauna zici ca e posedat.
Prima data am dat vina pe jabra 45e, acum am Airpods Pro a lui Xiaomi >>>> random asa face in call. Azi chiar m-a scos din sarite.
Pe vodafone nu am sesizat probleme (conexiune 4G). E instabil semnalul 4GVoLTE la digi, stau astia cu mainile in aluatul retelei azi ? e romul cu bube ...am telefonul de aproape un an si nu am avut probleme.
ceva pareri ?

#2082
manci

manci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 03.03.2007
Încearcă fără VoLTE, am avut probleme si eu si asa s-au rezolvat. E semnalul prost la mine.

#2083
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,574
  • Înscris: 22.07.2004
Si eu am patit la fel pe digi. Nu cred ca are legatura cu casca. La mine si-a revenit dupa restart.

#2084
iosis38

iosis38

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 16.12.2012
Și mie îmi face la fel, am dat restart dar degeaba.

View Post[mc]xtrem, on 13 mai 2019 - 08:58, said:

ai gresit topicul, baiatul meu ! :)

Nici vorbă.Am mi 8 :)

#2085
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,574
  • Înscris: 22.07.2004
Am fost și eu tentant,dar pentru mine nu merita bani în plus. Camera face poze tot la 12 mpx,bateria e cam tot acolo, notch-ul e mic dar tot notch e. Are infraroșu dar pot trai fără el. E mai rapid dar cu siguranță nu se vede diferența decât în teste.

#2086
mokolino29

mokolino29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.03.2014
WoW 😲

Attached Files



#2087
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Sunt pe același rom și nu am scos niciodată peste 7 ore.
cam in jur de 5.5 ore dacă nu sub...

Edited by vali02br, 17 May 2019 - 09:19.


#2088
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Update stabil nou 10.3.2.0

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate