Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Sfat achizitionare telefon gama de varf.

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 anarchy78_ro, on 31 decembrie 2017 - 12:27, said:

Are niste gusturi mai aparte...in momentul de fata foloseste ca telefon personal un BlackBerry Keyone ...
Stie el ce stie! Posted Image

#20
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
Mate 10 Pro

#21
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Oameni buni, cand faceti coduri, ganditi-va ca nu toata lumea e geek si aproeciaza cost/performanta, de aceea e de preferat sa mergi pe chestii cunoscute, ex: S8 sau S8+

Eu as recomanda S8, pt ca S8+ si Note 8 sunt cam mari, dar mai ales lungi si scapa din mana.

Eu nu as aprecia chestii precum Mate 10 pro, dar as intelege un P9 sau P10, ca varfuri de gama de bun simt.

#22
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Alegerea cost/performanta o faci cand cumperi ceva folosit pentru a produce.
Telefonul este un moft iar diferentele de performanta dintre telefoanele varf de gama sunt minore.
Alegerea se rezuma la aspectul telefonului care sa fie pe gustul utilizatorului. Iar cele mai aspectuoase sunt fix in ordinea asta. S8, iphone X si Note 8. Subiectiv bineinteles.

Huawei-ul nu are incarcare fara fir in 2018? Marginile alea imense pentru 2018 in jurul displayului? Dimensiunea totala si modul cum sta in mana, rezolutia ecranului... Si ar mai fi si altele de spus.

#23
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Daca are BB keyone si Sony XZ, e posibil sa-ti dea in cap cu alt telefon.

XZ-ul e destul de performant, nu necesita schimbare decat daca e stricat.
Si exista si XZ1 mai performant, si urmeaza sa apara curand urmatoarea generatie de la Sony posibil cu margini f. mici.

E posibil sa arunce dupa tine si cu Samsung S8, dar cu alte chinezarii.
Nici macar Nokia 9 care inca nu a aparut e posibil sa nu-i trezeasca interesul.
Poate doar un Nokia sau Sony cu urmatoarea generatie de procesoare cu adreno 640 sa fie un upgrade real prin 2018 cand or aparea.
Nokia are WB mai bun la camera, scoate albul mai alb, la Sony iese mai galben, altfel nu e mare diferenta.

Edited by loock, 31 December 2017 - 14:26.


#24
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

 nick5roo, on 31 decembrie 2017 - 11:27, said:

Oneplus 5T, mai îți rămân și ceva bănuți de cinste! Dar ce cadou e ăsta la șef? E cumva mită? Posted Image Glumesc.
Cu siguranta o sa-l "arunce la gunoi" cand o sa vada ca primeste cadou un telefon chinezesc no-name (pentru el) e din categoria ulefone, leagoo, doogee, etc.

#25
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

 kiario, on 31 decembrie 2017 - 14:25, said:

Cu siguranta o sa-l "arunce la gunoi" cand o sa vada ca primeste cadou un telefon chinezesc no-name (pentru el) e din categoria ulefone, leagoo, doogee, etc.

Exagerezi, si esti considerat ignorant.
Oneplus e brand premium.
Pe de alta parte cine e obisnuit cu modele premium de la Sony ( nici nu mai zic de pasarici cu BB) sigur ca nu o sa dea 2 bani pe oneplus.

#26
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Sony nu mai sunt de ceva vreme un producator de top de telefoane, nu inteleg de unde vine toata superioritatea asta pentru telefoanele Sony..

#27
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
In lumea buna, (a celor cu bani multi) se cunosc doar doua nume de telefoane iphone si samsung, asta e realitatea.

#28
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
daca foloseste bb keyone ca telefon personal, insemna ca este genul orientat spre productivitate si mai putin multimedia si gaming.
pare totodata ca nu vrea cu turma de iphone sau samsung.
grea  alegere ..
ar merge ceva gen google pixelxl/sau pixel 2
sau un blackberry motion desi e un keyone cu display mai mare si fara tastatura.
sau un note8 strict pt ecranul mare si s-pen

#29
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

 kiario, on 31 decembrie 2017 - 14:31, said:

In lumea buna, (a celor cu bani multi) se cunosc doar doua nume de telefoane iphone si samsung, asta e realitatea.

Si aia din canale au iphone si samsung, toti boschetarii au, despre ce lume buna vorbesti, sunt cele mai comune branduri.

Eu nu m-am impacat cu nici un produs facut de apple din 1976 incoace.
La Samsung am fost fan la monitoarele CRT DFX/MB, la memorii grafice, la unele HDD-uri, la SSD-urile PRO, si am fost mereu deschis sa ma uit la produsele lor.
Insa niciodata nu am vazut un TV ( din anii '80 incoace), un monitor LCD/LED, si nici un telefon Samsung care sa ma atraga.
Toate au bube, atat unele vizibile de la inceput, cat si unele pe care le dezvolta pe parcurs dar stiu de ele, asa ca nu iau.

La Sony au acum o generatie cu design cam colturos care nu atrage prea mult, insa in rest sunt OK, au redus mult din bloatware, au android destul de curat, au modele destul de performante, au camere de top - insa la WB / culori lasa putin de dorit si din motivul asta m-as uita la Nokia pt ca Samsung-urile ma dezamagesc din alte puncte de vedere, chiar daca  au WB OK.
La Z3 au avut probleme cu spatele de sticla fragil si fata care se dezlipeste, la Z5 inca aveau bloatware si sticla, insa se anunta ca urmatoarea generatie care urmeaza sa apara curand la Sony o sa vina cu design mai contemporan cu margini mici si sa speram si mai rotunjite la colturi.
Apropo, nu sunt fan sticla curbata in stilul Samsung edge, n-as lua nici gratis asa ceva sa folosesc.

Edited by loock, 31 December 2017 - 14:48.


#30
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Ce consideratii elevate si bine argumentate tehnic aveti. Si discutati fix pe subiect unii dintre voi. Monitoare, canale, boschetari, hdd-uri.

#31
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Băieții, calm. Da-ți sfaturi, nu facem dezbateri acum!

#32
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sony XZ Premium Posted Image

#33
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Deci...dupa ce m-am invartit prin mai multe magazine,m-am hotarat sa cumpar un Huawei P10 Plus...constructie solida,software fluid,culoarea pe care am ales-o este una fancy...dazzling blue.

Single sim.

#34
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Si crezi ca va folosi huawei-ul in locul la blackberry ?

#35
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Nu stiu,dar este o vorba romaneasca : " calul de dar nu se cauta la dinti".

#36
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 jegmihai, on 31 decembrie 2017 - 14:31, said:

Sony nu mai sunt de ceva vreme un producator de top de telefoane, nu inteleg de unde vine toata superioritatea asta pentru telefoanele Sony..
(...)
sony are telefoane de foarte buna calitate, mult peste samsung si "aifoanele" alea care sunt incetinite intentionat dupa ceva timp. Uita-te la niste recenzii ale telefoanelor sony, niste speed testuri, niste comparatii cu celelalte telefoane de pe piata si vei vedea ca sunt peste samsung si iphone.
Marele minus al sony este designul. Sunt oribile ca design...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate