Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

CD-ROM nu mai apare in "my computer"

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Dementozaur25

Dementozaur25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.04.2015
Nu imi mai apare iconita aceea in my computer cu cd-rom-ul dupa ce am dezinstalat Virtual CloneDrive(acel cu oaia)
Cand introduc cd-ul il invate putin si atat.
Am cautat initial cateva ore pe gogu solutii,am incercat cu repararea registrului, degeaba.
In control panel la device manager nu imi apare nici un "DVD rom drivers" cand instalez virtual clone drive imi apare insa la program si cd-rom-ul tot nu merge
Am incercat si in safe mode si imi apare ceva insa tot nu merge

Laptop, emachine e642 win 7 64bit.

Attached Files



#2
cristiantel

cristiantel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 22.07.2005
Dezinstalează unitatea aia din device manager și toate driverele de sub ”IDE ATA/ATAPI controllers”. Restartează calculatorul și vezi dacă merge.Attached File  Untitled.png   31.58K   45 downloads

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
In BIOS este?
Daca NU, a inchis ochii.

#4
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Poate fi din conectori
Scoate și reintrodu-l în mufã

#5
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,884
  • Înscris: 29.09.2010
Daca nu este o problema hardware, unde nu prea mai poti face modificari gandeste-te sa nu fie ceva mai simplu.
Asigura-te in Disk Management ca este recunoscuta respectiva unitate optica si are alocata o litera.

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Si eu voiam sa sugerez acelasi lucru. Daca unitatea nu apare in Disk Management, atunci este o problema Hardware. Daca apare, atunci trebuie sa verifici daca are un drive letter asociat. Daca apare, dar nu are litera asociata, atunci dai click dreapta pe numele unitatii, click pe "Change Drive Letters and Paths...", si apoi pe "Add...". Mai departe este usor sa te descurci.
(In Windows 7 poate sa difere un pic, dar se proceda relativ asemanator cu modul in care se procedeaza pe versiunile de Windows actuale.)

#7
Dementozaur25

Dementozaur25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.04.2015
Cand se instaleaza din nou driverele prima se incarca incontinu l-am lasat 30 minute si se tot incarca
Dupa restart, tot nu merge.

Attached Files


Edited by Dementozaur25, 29 December 2017 - 13:41.


#8
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
Daca in Bios nu iti vede unitatea, atunci una noua. Daca ti-o vede, atunci reinstalare de windows. Si problema e rezolvata!

#9
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012
E pe IDE sau SATA? Acolo văd că îți instalează SATA (vezi în ce mod e setat din BIOS, poate e pe compatibil dacă e SATA). Încearcă să bootezi de pe un CD, dacă la boot e ok, e o problemă de driver din Windows.

Edited by _-_, 29 December 2017 - 15:32.
Softpedia nu incurajeaza pirateria software.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate