Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Conectare PC la Smart TV

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Foloseste cu incredere Plex. Aplicatia trebuie instalata pe pc si pe smart tv. Încarci filmele in aplicatia de pe pc iar apoi le vezi in aplicatia de pe tv. Eu asa folosesc

#20
MatusaTamara

MatusaTamara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.01.2016

 danpet, on 26 decembrie 2017 - 08:57, said:

Eu folosesc de mult programul AllShare de la Samsung.TV-ul meu Samsung nu e smart (model 2012),dar e conectat (cu cablu de retea) la routerul meu si pot vedea orice din PC,chiar in timp ce pe PC ruleaza alte aplicatii.Pot vedea filme,poze de pe HDD.
Am instalat programul pe pc dar nu imi gaseste tv-ul....am cautat, care sa fie problema?
App Smart-ul este conectat prin cablu de retea.

#21
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 MatusaTamara, on 25 decembrie 2017 - 23:32, said:

Placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 660 OC WINDFORCE 2X, 2048MB, GDDR5, 192bit, HDMI, 2x DVI, Display Port
Eu fac asa:

Attached File  Capture.PNG   88.66K   32 downloads

#22
DanielD67

DanielD67

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 11.01.2010

 MatusaTamara, on 26 decembrie 2017 - 10:33, said:

Am instalat programul pe pc dar nu imi gaseste tv-ul....am cautat, care sa fie problema?
App Smart-ul este conectat prin cablu de retea.
Nu cumva trebuie sa cauti PC-ul (sau aplicatia AllShare de pe PC) in TV?
Probabil si in aplicatie trebuie setat pe PC ce anume vrei sa partajezi ...

Edited by DanielD67, 26 December 2017 - 11:02.


#23
MatusaTamara

MatusaTamara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.01.2016
Deci chiar acum am incercat conectare prin cablu HDMI, problema este ca la placa de baza video nu am decat o iesire HDMI si este ocupata cu monitorul principal.
Am incercat sa conectez in portul HDMI de la placa de baza dar nu il recuoaste...am incercat ambele setari spuse de Rubin1977 si ericmario dar tot nu merge.
Pur si simplu nu il recunoaste pe al 2-lea moitor...singurul program care functioneaza si ma pot conecta la smart cu telefonul este smart wiew, dar doar cu telefonul...nu si cu pc-ul.

#24
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Monitorul nu are si alt tip de mufa in afara de cea HDMI?

#25
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

 ericmario, on 26 decembrie 2017 - 11:20, said:

Monitorul nu are si alt tip de mufa in afara de cea HDMI?
I postul 12 zice ca are si dvi si display port

#26
Oviphone

Oviphone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.10.2017
La fel , ma chinui sa oglindesc tot continutul , nu doar poze si video , de pe iphone pe smart tv dar nu reusesc.
Desi sunt aprig sustinator iphone si detest android , la cate surprize imi face iphone ul mai nou voi renunta la acest brand. Mai mult , pe cat l-am laudat pina acum tuturor , voi trece de cealalta parte a povestii. Iphone se prosteste de la o zi la alta. Vorba bunicii mele “ mintea mare face prostii mai mari”

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
CU Android-ul faci destul de usor asta, daca folosesti aceeasi retea wi-fi cu cea folosita de televizor. Sunt mai multe aplicatii care ofera opriunea de oglindire.

Edited by MembruAnonim, 26 December 2017 - 18:28.


#28
Oviphone

Oviphone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.10.2017
Da,stiu insa eu folosesc iphone si se pare , tot mai des, ca asta deja e o problema.

#29
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

 MatusaTamara, on 26 decembrie 2017 - 11:11, said:

Deci chiar acum am incercat conectare prin cablu HDMI, problema este ca la placa de baza video nu am decat o iesire HDMI si este ocupata cu monitorul principal.
Am incercat sa conectez in portul HDMI de la placa de baza dar nu il recuoaste...am incercat ambele setari spuse de Rubin1977 si ericmario dar tot nu merge.
Pur si simplu nu il recunoaste pe al 2-lea moitor...singurul program care functioneaza si ma pot conecta la smart cu telefonul este smart wiew, dar doar cu telefonul...nu si cu pc-ul.

https://forum.softpe...e-semnal-video/

poate te ajuta cu ceva pentru ceea ce doresti tu. nu cred ca functioneaza varianta hdmi video si hdmi placa de baza (nu stiu daca se poate sa ai semnal video pe ambele in acelasi timp).
incerca sa folosesti 2 cabluri ce ies din placa video. hdmi-hdmi (spre tv) si dvi-dvi (spre monitor).

#30
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Sau iti iei cel mai ieftin HDMI splitter.

#31
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011

 xeleron, on 26 decembrie 2017 - 08:34, said:

Pentru DLNA nu este necesar niciun program suplimentar, WMP face asta nativ.

Daca nu te deranjeaza ca WMP face reencodare in timp real in WMV/WMA cu consum foarte mare de resurse ( desi tv-ul citeste MKV-ul initial foarte bine ) si faptul ca nu se poate derula filmul, plus nici pomeneala de subtitrare poti folosi si WMP. Eu nici nu vreau sa aud de WMP sau de prostia de Samsung SmartView, prefer ceva simplu si care are doar functie de file server, sa lase tv-ul sa decodeze filmul asa cum este el.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate