Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Achizitionare smartphone

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
LowWaterMark

LowWaterMark

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.03.2017
Salut.

Nu ma pot hotari deloc in alegerea unui smartphone, am tot citit despre S8+ (chiar si Note 8, dar parca este cam marisor pentru gusturile mele) si Huawei Mate 10 Pro.

Ce imi recomandati ? (hardware -> perfomanta de zi cu zi, ceva jocuri de plictiseala, baterie, camera -> fata/spate etc..)

Posted Image

P.S: Am mai citit si de LG V30, dar imi este putin teama de panoul OLED din cauza problemei cu "burn-in".. Posted Image

Edited by LowWaterMark, 15 December 2017 - 22:09.


#2
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Mate 10 Pro are baterie mai mare. Dupa baterie este doar o chestie de gusturi, gen ce preferi pe parte de software.

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
S8+ e cel mai echilibrat (cel putin sta bine la pret si autonomie). Note 8 cel mai bun la camera Posted Image

Edited by TruculMagic, 15 December 2017 - 22:14.


#4
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ambele sunt telefoane foarte bune, nu dai gres nici cu S8+, nici cu Mate 10 Pro. Cum am mai spus si in alte topice, Mate 10 Pro imi pare pachetul mai complet in sensul ca are urmatoarele avantaje fata de S8+ : autonomie mai mare, vine cu Android Oreo out of the box si are 6GB RAM. Pe de alta parte, are si anumite neajunsuri: lipsa slotului MicroSD + lipsa jack-ului de 3.5mm. Daca poti sa treci peste acestea, atunci poti sa alegi Mate 10 Pro, este un telefon excelent.

View PostLowWaterMark, on 15 decembrie 2017 - 22:05, said:

camera -> fata/spate etc..)
Daca te multumesti si cu o camera mai slaba, atunci arunca o privire si la OP 5T.

#5
LowWaterMark

LowWaterMark

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.03.2017
Am detinut (pana ieri, a sfarsit tragic) un S6 edge plus cu 32GB si n-am reusit sa ii duc pana la capat, deci lipsa slotului MicroSD nu este o problema. De asemenea nici jack-ul nu imi reprezinta o problema. Posted Image

De Oneplus 5, nu stiu ce sa zic, parca duce mult a Iphone (dupa mine) Posted Image)

Cel mai probabil o sa ma indrept spre Mate 10 Pro.

Edited by LowWaterMark, 15 December 2017 - 22:25.


#6
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
OnePlus 5T aduce a iPhone? Nu seamana chiar deloc..

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Pt cei ce vor neaparat jack, telefonul vine cu un adaptor ... si aveti si jack, astfel.
Fata de Samsung, 10 pro are un mic avantaj la conectarea la tv si folosirea pe post de desktop: nu-ti mai trebuie acel "mic" accesoriu care costa destul de mult, ci un simplu cablu usb-c la hdmi sau hdmi-hdmi+un adaptor, care nu se ridica nicidecum la pretul celui de la Samsung (cateva sute de dolari ??)

#8
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View PostLowWaterMark, on 15 decembrie 2017 - 22:05, said:

Nu ma pot hotari deloc in alegerea unui smartphone, am tot citit despre S8+ (chiar si Note 8, dar parca este cam marisor pentru gusturile mele) si Huawei Mate 10 Pro.
P.S: Am mai citit si de LG V30, dar imi este putin teama de panoul OLED din cauza problemei cu "burn-in".. Posted Image
Bă ești prost? *facepalm* atunci cum ai tot citit despre ele daca mai jos te plangi de ceva ce ai citit?

Acelasi lucru de care te plangi il are si S8 si S8+ si orice telefon flagship SAMSUNG de la S3 incoace.

#9
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013

View PostTruculMagic, on 15 decembrie 2017 - 22:14, said:

Note 8 cel mai bun la camera Posted Image
Când asta?
ON: 10 Pro

Edited by mikealex9, 16 December 2017 - 02:08.


#10
anonim73

anonim73

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2017
Baa, vreti un telefon destept (smartphone) ,la bani putini? Sony Xperia Z2.  Aaaa, vreti si fite, sa fiti in centrul atentiei ,sa aveti ritualul vostru atunci cand il scoateti din buzunar , de regula in aglomeratie, sa-l vada cat mai multi. Luati-va ba, un Bugatti. Ati innebunit dracu , nu mai stit decat BMW ,NIKE SI SAMSUNG, tartacute seci. Forjati-l p.asta (sony z20) pana cand vreti voi si sa.mi spuneti ca l-ati ingenuncheat. Hai ,spor la neuroni.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate