Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

"Controleaza atasamentele"

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
La sectiunea asta nu mai exista optiunea de stergere atasamente?
Sau doar eu am optiunile lipsa?
Pot bifa atasamentele dar nu exista optiunea "Sterge" (de fapt nu exista nici o optiune, decat le pot bifa si atat!)
Am incercat toate temele (ca am crezut ca tema este de vina), am intrat de pe mai multe browsere (cu sa fara extensii) si tot nu exista optiunile care erau inainte!

Edited by stlk, 13 December 2017 - 14:38.


#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Schimba tema si o sa apara si butonul pentru Delete.

#3
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostLesbianu, on 13 decembrie 2017 - 14:44, said:

Schimba tema si o sa apara si butonul pentru Delete.
Ce tema sa pun?  ca le-am incercat pe toate? la fel si browserele! Si limba am schimbat-o si nu apare niciun Delete.

Edited by stlk, 13 December 2017 - 14:48.


#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
:D

Inainte se rezolva cand schmbai tema.... Acum , se futu!

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,571
  • Înscris: 15.06.2004
Au disparut butoanele, intr-adevar. Poti doar sa selectezi  si atat.

#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostLesbianu, on 13 decembrie 2017 - 14:48, said:

Posted Image

Inainte se rezolva cand schmbai tema.... Acum , se futu!
Deci nu functioneaza nici la tine?

View Posteiffel, on 13 decembrie 2017 - 14:48, said:

Au disparut butoanele, intr-adevar. Poti doar sa selectezi  si atat.
De asta am pus si titlul "Controleaza atasamentele"  in ghilimele, ca de fapt nu exista nici o actiune de control (doar bifare).
E si caraghios sa te apuci de bifat anumite atasamente si apoi sa iti dai seama ca le-ai bifat degeaba! (macar de dispareau si casutele pentru bifa)

Edited by stlk, 13 December 2017 - 14:57.


#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Cred ca e corect asa. Ca se vor sterge automat si din postarile tale si... nu se va mai intelege nimic din acele raspunsuri ce se refera la fotografiile atasate.

#8
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
"Să le controlezi" nu înseamnă să le deleşti! Doar le faci un control aşa... să le vezi: s-au spălat pe mâini, au unghiile tăiate, au bocancii făcuţi, s-au decolorat(pozele), ş.a. Posted Image

Edited by jobist, 13 December 2017 - 15:06.


#9
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Optiunea a disparut de ceva vreme (prima data am constatat aceasta situatie in urma cu cateva luni).
Inainte comutam de pe tema "Clean Blue" pe "Classic Blue" ca sa pot sterge anumite atasamente. Acum nu mai apare butonul "Delete" pe nicio tema.
Prezenta (sau absenta) butonului nu pare a fi dependenta de numarul de posturi, de vechimea pe forum, de apropierea fata de limita maxima de atasamente permise (ca spatiu alocat sau ca numar), de grupul din care face utilizatorul (membru, moderator etc.), de limba selectata etc.

Intr-un fel este mai bine asa, din motivul mentionat mai sus de dorin_2k. Ar ramane o problema doar pentru utilizatorii care nu mai pot incarca atasamente (din cauza limitelor impuse).
Daca un atasament contine informatii personale despre un utilizator sau incalca in vreun fel legislatia sau regulamentul forumului, atunci poate fi raportat postul care contine acest atasament si un moderator al ariei (sau altcineva cu drepturi superioare) va edita postul/ elimina atasamentul din post.

Edited by _-_, 13 December 2017 - 15:12.


#10
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Post_-_, on 13 decembrie 2017 - 15:06, said:

Intr-un fel este mai bine asa, din motivul mentionat mai sus de dorin_2k. Ar ramane o problema doar pentru utilizatorii care nu mai pot incarca atasamente (din cauza limitelor impuse).
Atunci propun  sa nu se mai numeasca sectiunea controleaza atasamentele ci index atasamente! (si sa fie sterse casutele pentru bifa ca pot duce in eroare utlizatorii noi sau pe cei vechi care inca stiu ca exista optiunile de stergere  etc )
Cat despre limita, eu inca stau bine "Ai folosit 70,83MB din 10GB", multi  insa din dorinta de a nu depasi limita,o sa puna imaginile (sau alte tipuri de atasemente) pe alte servere. Daca se mareste limita presupun ca o sa aiba efecte negative server-ul, deja vad ca indexarea SQL tine blocat forumul cam in jur de 2 minute in fiecare ora!

Edited by stlk, 13 December 2017 - 15:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate