Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

nu pot efectua videocall pe facebook

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
deep_throat876

deep_throat876

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 28.08.2009
buna ziua

am si eu o problema cu camera web am o chinezarie care isi ia automat driverele pe win 7 64biti in sensul ca nu pot efectua apeluri video nici live
camera functioneaza ok pe alte situri de chat Skype etc nu mai pe facebook imi spune ca camera nu a fost gasita iam dat allow peste tot da nu vrea

vreo sugestie ar fi binevenita multam

Attached Files



#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ai încercat și cu alt browser ?

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Conform specificatiilor de pe saitul producatorului, se pare ca aceasta camera nu este compatibila cu windows7 si doar Windows 98 / ME / 2000 / XP.
Windows7 e "prea mult" pentru ea

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Nu cred ca e problema asta. Pe Win 8.1 a mers instalat driver limitat la Vista. Incearca alte browsere (firefox/opera/IE), eventual verifica sa nu fie ceva blocat prin setari.

#5
deep_throat876

deep_throat876

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 28.08.2009
am incercat si pe Firefox la fel imi spune am incercat si cu alta camera tot la fel imi spune

Edited by deep_throat876, 11 December 2017 - 14:55.


#6
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
-ai verificat setarile de permisiuni?
ex.: in firefox
Attached File  Capture1.JPG   100.82K   16 downloadsAttached File  Capture2.JPG   81.34K   16 downloads

Edited by costeld69, 11 December 2017 - 15:14.


#7
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,632
  • Înscris: 07.07.2008

 deep_throat876, on 11 decembrie 2017 - 14:03, said:

buna ziua

am si eu o problema cu camera web am o chinezarie care isi ia automat driverele pe win 7 64biti in sensul ca nu pot efectua apeluri video nici live
camera functioneaza ok pe alte situri de chat Skype etc nu mai pe facebook imi spune ca camera nu a fost gasita iam dat allow peste tot da nu vrea

vreo sugestie ar fi binevenita multam
Incearca driverbooster - si incearca sa updatezi driver-ul de la camera asa, nu upgrada celelalte drivere, doar acesta, in mod normal merge.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate