Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Codrea Residence Titan - Strada Drumul Gura Fagetului

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
Andi76

Andi76

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.08.2018
S-a mutat cineva? Par goale, ma tenteaza sa iau ca este discount, insa stiti cam ce s-a vandut? Cate de alt, se muta lumea curand?

#20
7petrica

7petrica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.08.2018

 Afroditu, pe 11 decembrie 2017 - 10:11, a scris:

Salut!
Vineri semnez antecontractul pentru un apartament din acest ansamblu.
Am deschis acest topic pentru a vedea daca mai am vecini pe aici.
Stie cineva despre acest dezvoltator? Am vazut ca mai are un ansamblu la Giurgiului.
salut!
ce ai facut cu apartamentul,te-ai mutat?
in vara am trecut pe acolo pentru eka si era cam gol
eu sunt interesat pt eka,alaturi de Codrea
sunt seriosi?

 piniuana, pe 26 martie 2018 - 19:49, a scris:

Buna! Se pare ca vom fi vecini Posted image

Am semnat si eu antecontractul in ianuarie pentru bloc 4, etaj 1. Prima data am inteles ca ar fi gata in martie-aprilie, iar la inceputul lui martie am putea alege finisajele. De atunci, inca nu le-au venit mostrele de gresie si faianta.

Am mai fost pe acolo, dar mare evolutie nu se observa din cauza vremii.

Tu ai ceva noutati? Stii ceva legat de finisaje? Ce anume termen pentru contracrul final ai scris in precontract?

Multumesc Posted image

 piniuana, pe 26 martie 2018 - 19:49, a scris:

Buna! Se pare ca vom fi vecini Posted image

Am semnat si eu antecontractul in ianuarie pentru bloc 4, etaj 1. Prima data am inteles ca ar fi gata in martie-aprilie, iar la inceputul lui martie am putea alege finisajele. De atunci, inca nu le-au venit mostrele de gresie si faianta.

Am mai fost pe acolo, dar mare evolutie nu se observa din cauza vremii.

Tu ai ceva noutati? Stii ceva legat de finisaje? Ce anume termen pentru contracrul final ai scris in precontract?

Multumesc Posted image
salut!
te-ai mutat?
in vara trecusem pe acolo sa vad un apart la eka si era gol,cu toate ca parea finalizat,sunt seriosi?

 Robertrbt1989bbbbbbbbbbbb, pe 29 aprilie 2018 - 10:33, a scris:

Salutare ,bine v am găsit sunt noul vecin de la etajul 2.A fost cineva la alegerea finisajelor noi mergem astăzi

 Robertrbt1989bbbbbbbbbbbb, pe 29 aprilie 2018 - 10:33, a scris:

Salutare ,bine v am găsit sunt noul vecin de la etajul 2.A fost cineva la alegerea finisajelor noi mergem astăzi
salut!
v-ati mutat?eu sunt interesat pt eka,sunt seriosi?

#21
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Nu-ti lua la eka, au probleme juridice cu cei de la casute.Proprietarul e plecat in tari bananiere pt ca are probleme cu justitia.
Nu ti-as recomanda sa iei nici la codrea. Desi blocul e facut bine si compartimentarile sunt ok, calitatea finisajelor si executia lor lasa de dorit.

#22
7petrica

7petrica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.08.2018

 Afroditu, pe 28 august 2018 - 08:00, a scris:

Nu-ti lua la eka, au probleme juridice cu cei de la casute.Proprietarul e plecat in tari bananiere pt ca are probleme cu justitia.
Nu ti-as recomanda sa iei nici la codrea. Desi blocul e facut bine si compartimentarile sunt ok, calitatea finisajelor si executia lor lasa de dorit.
multumesc mult pt informatii,o seara buna

#23
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015

View Post7petrica, on 28 august 2018 - 21:35, said:

multumesc mult pt informatii,o seara buna
Despre  Codrea  am  auzit  si eu ca este  cam  '' petarda '' la  capitolul  calitate  constructie...
Iar  onor  proprietarul de la  Eka  este  plecat  din tara ( de fapt  fugit.... ) , am auzit  ca a  tocat  banii si   acum nu poate  vinde  nimic,,,,nu are acte in regula.

Cica  ar fi fost  si condamnat  pe aici la inchisoare...Posted Image Posted Image

#24
7petrica

7petrica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.08.2018
la eka pare lucrare buna,se judeca cu cei de la casute,vor despagubiri probabil pentru distanta si inaltime

si cei de la codrea au fost in proces cu cei de la casute,dar s-au mutat in bloc,posibil sa se fi rezolvat problema

#25
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Ca viitor proprietar, va recomand sa evitati acest bloc. Ultima gaselnita, dupa receptionarea blocului: apartamentele de 3 camera le transforma in 2 camere si o garsoniera :))

#26
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015

 Afroditu, pe 25 octombrie 2018 - 08:15, a scris:

Ca viitor proprietar, va recomand sa evitati acest bloc. Ultima gaselnita, dupa receptionarea blocului: apartamentele de 3 camera le transforma in 2 camere si o garsoniera Posted image)
.Q.E.D
Dar  la  capitolul  calitate  cum stam ?
Sau sa nu mai intrebam, he !Posted image Posted image

#27
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Singurele chestii bune sunt legate de constructia pana la rosu si de compartimentarea la 3 camera. Finisajele praf, mana de lucru praf, singurele lucruri cat de cat ok sunt centralele (Immergas) si caloriferul din living (ferroli) :))

#28
MihaiF16

MihaiF16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 17.07.2016
Va las asta aici, macar cu atat sa va ajut. Despre condrea residence e vorba.

Apartamentul săptămânii: Marea Schismă a unei case de 3 camere din București

#29
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Confirm :D

#30
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Alea  iacta est.
Mai  conteaza ?

Sper  ca nu s-a  ars  nimeni cumparand  de la  nea  Fane ( Codrea  Stefan ) Posted image

#31
egabitzatza

egabitzatza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.07.2006

 Afroditu, pe 21 ianuarie 2019 - 15:04, a scris:

Confirm Posted image

Salutare. Poti reveni cu o parere detaliata dupa ce ai stat o perioada semnificativa acolo?

#32
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

 egabitzatza, pe 21 decembrie 2021 - 11:31, a scris:

Salutare. Poti reveni cu o parere detaliata dupa ce ai stat o perioada semnificativa acolo?
Ar fugi cu prima ocazie. In fata i-a aparut un mastodont de 7 etaje, cand ploua trebuie sa faca 10 metri lungime salturi ca sa iasa din curte, e inconjurat numai de dusmani...

#33
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

 PIonut24, pe 21 decembrie 2021 - 13:23, a scris:

Ar fugi cu prima ocazie. In fata i-a aparut un mastodont de 7 etaje, cand ploua trebuie sa faca 10 metri lungime salturi ca sa iasa din curte, e inconjurat numai de dusmani...

Wrong, nu fac niciun salt. La mine pe strada nu sunt balti si nu prea am treaba pe Gura Putnei decat cand ma duc sa iau ceva de la easybox.

@egabitzatza: ti-am raspuns pe privat

#34
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

 Afroditu, pe 21 decembrie 2021 - 14:11, a scris:


Wrong, nu fac niciun salt. La mine pe strada nu sunt balti si nu prea am treaba pe Gura Putnei decat cand ma duc sa iau ceva de la easybox.

@egabitzatza: ti-am raspuns pe privat
La urmatoarea ploaie vin sa fac poza in fata complexului :))

#35
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
SI cum treci de bariera? :))
Iti iei ghiozdan cu Glovo?

#36
petretudor

petretudor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 14.09.2020

 PIonut24, pe 21 decembrie 2021 - 14:15, a scris:


La urmatoarea ploaie vin sa fac poza in fata complexului :))

Lasa l ca n ai ce sa i faci. Universul in care se invarte e perfect.  Nicio realitate nu l clintește cand vine vorba de cotețul lui de complex. In schimb,  tot ce e pe lângă el, e de rahat...😅😅😅

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate