Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Despre hoverboard/scooter electric

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 03.06.2006
Am vazut ca unii joaca fotbal si hochei de pe hoverboarduri. Bine, nu e cazul la noi...
Titlu poza: in asteptarea fratelui mai mare.

Attached Files


Edited by gvincentiu, 11 December 2017 - 21:16.


#20
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostUgho, on 11 decembrie 2017 - 09:29, said:

Da, dar or sa rada si curcile de tine pe strada...adica om in toata firea pe trotineta, sa fim seriosi.
Ai dreptate, chiar m-am uitat la cei care radeau de mine, erau toti curci. Si chiar eram serios. Pana si in Germania, ca acolo m-am obisnuit cu trotineta. Doar ca acolo nu au curci.

View Postgvincentiu, on 11 decembrie 2017 - 13:18, said:

Hai sa o zicem si pe aia dreapta: in mentalul colectiv, trotineta e asociata cu copilaria de-asta cei mai purii ca mine avem o oarecare reticenta. Cred ca la asta de gandea colegul Ugho si nu la modalitatea efectiva de a trotini.
Pe cand hoverul e cool. Asa cum bine spunea un coleg, mai sus. Oleaca de evolutie nu strica.
Dar ca om matur, sa te uiti la filme cu vrajitoare, vampiri, Henry Poteri, ca sa nu mai spun de toate sadicele filme cu omenirea de "dupa un cataclism nuclear" unde se situeaza in "mentalul colectiv"?

#21
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Am trecut de virsta rusinii, apoi, un om valoros nu rîde de nimeni.
Ce am înțeles cînd am testat scula, ajuta la menținerea reflexelor, după o virsta este important acest aspect.

#22
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 03.06.2006
Yeap, primii 40 am tot mers pe jos, acu' lasa-ma sa ma dau eco... Eu ma bucur ca provocarea pentru creier a fost acceptata si rezolvata...
OTH: ai testat modelul de 10' ? Tot 2x350W ?

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Am testat din cel clasic, nu am mers cu roti gonflabile.
Dar m-ai pus pe ginduri, cînd ai zis de genunchi, una pare pe ciment drept, alta este pe teren care mai are și denivelări.

Doar că rămîne problema penelor de roata, se pot dezumfla, uzura la cauciucul cu aer este probabil mult mai rapida, decit la cele din cauciuc plin.

#24
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Mă gindesc la așa ceva, mie îmi plac culorile tinerești, nu negrul, vedem la anul ce mi se năzare :lol:
Oricum, am înțeles că pare mai bun/ practic cel cu roti mai mari, deși inițial eram plăcut surprins de cel mai mic, cu roți pline.

Am găsit un magazin care cică le aduce din Italia, făcute acolo, sa nu fie via China :D

Attached Files


Edited by crisstonne, 13 December 2017 - 00:28.


#25
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 03.06.2006
Gata, m-am dus la munca pe hoverboard: priviri amuzate, priviri admirative, am reusit sa smulg zambete de pe fetele inghetate ale trecatorilor, ale celor ce asteptau autobuzele prin statii. In special tinerii erau cei mai bucurosi si surprinsi putin de inedit. Per total, gata, mi-l iau pe cel de 10" si folosesc degajarile pentru pistele de bicicleta la coborarea/urcarea bordurilor.
BTW de cel cu roti late de 8": si eu sunt in dubiu, comparandu-l cu cel de 10", insa ma gandesc ca trotuarele nu sunt ceva chiar off-road, iar rotile late implica viteza mai mica si consum mai mare de energie. S-ar putea sa-l iau in considerare ca al treilea scooter electric in familie. (Asa se scrie "al treilea"?) Posted Image

#26
r629935

r629935

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.10.2017

View Postgvincentiu, on 13 decembrie 2017 - 07:47, said:

Gata, m-am dus la munca pe hoverboard:

Bucuresti?

#27
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

View Postgvincentiu, on 13 decembrie 2017 - 07:47, said:

Gata, m-am dus la munca pe hoverboard: priviri amuzate, priviri admirative, am reusit sa smulg zambete de pe fetele inghetate ale trecatorilor, ale celor ce asteptau autobuzele prin statii.
Pai si nu te-a aratat lumea cu degetul, nu s-au luat dupa tine copiii si cainii vagabonzi?

#28
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 03.06.2006
Nope, era dimineata inainte de 7.00. Sa nu uitam: civilizatia se poate face si cu pumnul in gura...Posted Image
Tu ai avea curajul sa arati cu degetul un vlajgan de 1900 cm si 95000g cu degetul? Cu fes rasta tras pe ochi si cu guler ski? Eu mi-am vedea un pic de treaba mea....
Si apoi, cine pleaca la munca dimineata?

#29
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
1900 mm sper :) Eu merg cu trotineta electrica la servici si n-am auzit hohote, numai interes pozitiv de la colegii de scoala ai lui fiu-miu - si asta in nordul tarii nu in capitala ...

#30
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 03.06.2006
Bravo stimate coleg. Așa e m-am încurcat în unitățile de măsură. Acum am trecut pe lângă copiii ce ieșeau de pe la școli.
Să-i vezi cum se uitau... Cred că o să se facă vânzare de hoverboard-uri pentru Crăciun. Nu stiu cum o să le ducă Moșul. O ține sacul oare?

#31
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

View Postgvincentiu, on 13 decembrie 2017 - 14:58, said:

Nope, era dimineata inainte de 7.00. Sa nu uitam: civilizatia se poate face si cu pumnul in gura...Posted Image
Tu ai avea curajul sa arati cu degetul un vlajgan de 1900 cm si 95000g cu degetul? Cu fes rasta tras pe ochi si cu guler ski? Eu mi-am vedea un pic de treaba mea....
Eu in general imi vad de treaba mea, dar sunt destui care se amesteca in treburile altora sau comenteaza, se leaga de oameni, totul din lipsa de ocupatie. Ce te faci daca un grup de puradei incepe sa huiduie sau sa arunce cu pietre dupa tine, si pe urma se imprastie, cate unul in fiecare directie, te apuci sa alergi dupa fiecare in parte?
Sau daca in timp ce mergi pe trotineta, hoverboard, scuter, etc. auzi comentarii de genul: "Asa, impinge, impinge!", " Nenea, vezi ca ti se invarte roata! ", etc.

#32
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 03.06.2006
Nașpa, frate. Nu prea știu unde locuiești sau de ce drumurile tale duc prin astfel de zone, însăăăăă, mai bine ieși cu blindatul din casa. Sau cu hoverul hummer off-road.

#33
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
Chiar asa, muta obiectivul personal, de ce sa alergi dupa puradei sau sa bagi in seama cateva eventuale opinii exprimate la nivel de ... trotuar?

Nu ma indoiesc ca bicicleta a avut si ea astfel de momente si probleme de acceptare pe ici pe colo, in ciuda dezvoltarii totusi lente care a dus la ceea ce este azi - surprinzator poate dar este un design care include principii vechi de sute de ani! - dar totusi cred ca ne-am destupat un pic (evolutia tehnologica este o evidenta) - ca sa putem depasi mai usor astfel de praguri.

Inca o data: nu confunda o jena personala cu acceptarea sociala. Pe prima depaseste-o, pe a doua incearca sa o ignori - fii inaintas!

Edited by byteworks, 13 December 2017 - 22:07.


#34
Bupitz

Bupitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.04.2008
Eu in vara mergeam cu trotineta electrica la serviciu si sunt manager la o multinationala. Cei care credeti ca e ceva aiurea in asta sunteti ramasi rau in trecut sau in comunism. Am avut un SmartBalance cu roti pline dar am trecut la E-Twow Booster pentru ca are suspensii si roti mai mari. Anul viitor intentionez sa imi cumpar si un scuter electric.

#35
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 03.06.2006
O, ho, ho..... L-am rupt pe Rudolf: dodge this!

Attached Files


Edited by gvincentiu, 15 December 2017 - 13:14.


#36
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
scuze ca scriu aici, am cumparat online de pe monkeyboard.ro un hoverboard +kit hoverkart(cadou de craciun pentru un baietel).  am facut comanda luni ,marti a sunat sotia si au confirmat ca l-au trimis(fara sa-i dea vreun AWB) dar nu am primit coletul pana azi si nu reusim sa mai luam legatura cu cineva de acolo. la telefon nu raspunde nimeni si am trimis vreo 3 emailuri + formular de contact online fara nici un reply.
am gresit ca l-am platit cu cardul in loc de ramburs, altfel cumparam din alta parte fara sa ezit. stie cineva ceva despre monkeyboard ?

Edited by csi1, 16 December 2017 - 04:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate