Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

6000cd - cd error

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Salut! Am scos cd player-ul de pe masina ca sa il curat..in caz ca a prins praf in interior. Am curatat putin interiorul desi nu avea praf mai deloc si am pus putina vasilina pe la rotite, etc ca sa mearga mai usor (vasilina rezistenta la temperatura). Dupa care l-am montat la loc, a mers totul bine cateva ore si apoi am dat sa schimb de pe track 1 pe track 20, adica am dat inapoi si mi-a dat cd-ul afara cu eroare de cd. Am bagat cd-ul la loc si se auzea de 2/3 ori un zgomot si imi dadea cd-ul afara cu eroare iar.. Am incercat si cu alte cd-uri si nimic.. La un moment dat si-a revenit, dar a fost doar un moment.. De la ce poate fi? Cum as putea sa ii dau reset fara a soate bornele de pe baterie? Daca stie cineva.. Ma gandeam ca poate isi revine asa.

Mai e o problema: nu se deschide cd player-ul cand pun primul contact..si inainte o facea si totodata cand deschid cd player-ul imi intra automat pe radio..inainte intra direct pe cd.. Eu am zis ca nu am ce sa stric in interior daca sterg cu grija cu o pasla iar vasilina nu vad cu ce ar putea sa afecteze..

Edited by luciaus, 10 December 2017 - 15:50.


#2
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
nu ia ai bulit decat lentila...nui probl

#3
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Posted Image)) Pai cum am reusit? Am sters cu o pasla..

Costa mult o lentila?

Mai e o problema: nu se deschide cd player-ul cand pun primul contact..si inainte o facea si totodata cand deschid cd player-ul imi intra automat pe radio..inainte intra direct pe cd.. Eu am zis ca nu am ce sa stric in interior daca sterg cu grija cu o pasla iar vasilina nu vad cu ce ar putea sa afecteze..

Edited by luciaus, 10 December 2017 - 15:50.


#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
L-ai tereminat, se schimba blocul optic la service. Nu inteleg de ce trebuie sa demontezi, praful nu are nimic daca nu este in locuri critice.

#5
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
L-am demontat pentru ca scotea un sunet de fundal puternic atunci cand ascultam muzica pe cd.

#6
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
acu" e bine nu mai scoate niciun sunet deranjant...

#7
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Se intampla des...cand incerci sa repari ceva ce functioneaza Posted Image

Edited by alexa32, 10 December 2017 - 16:52.


#8
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,264
  • Înscris: 06.01.2007
Cand desfaci ceva, tre sa stii cum functioneaza acel ceva.
Eu de ex. tre sa desfac imprimanta laser. Simt eu o nevoie urgenta s-o fac, altfel merge bine.
Dar m-am pus la punct cu principiul de functionare.
Om vedea daca o mai pun la loc, dar e desfacut o desfac cand o sa am timp.
:D

#9
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Salut! Am desfacut 6000cd pentru a doua oara pentru ca tot dadea eroare la cd si il scotea cd-ul afara mereu. Si am vazut ca este un plastic micut care ori s-a desprins de acolo..o fi fost lipit..nu imi dau seama exact. Daca se pricepe cineva.. Pun o poza mai jos. Banuiesc ca asta era eroarea..altceva nu are ce sa fie. El mergea dupa ce l-am montat la loc prima data. A mers timp de cateva ore bune si dupa a dat aceasta eroare, mai precis a dat error cd dupa ce am dat de pe track 1 pe track 20 (inapoi).
Am facut poza la ceea ce a sarit: un plastic micut alb si un arc care cel mai probabil venea legat cu celalalt plastic alb de sus. Sper ca se poate vedea in poza bine.
Am facut poza si la locul in care era..incercuit cu rosu.
El a fost dat doar cu vaselina in interior si curatat cu pasla..care nu zgarie. Zic eu ca asta a fost problema, cu acel plastic care s-a desprins de acolo si a sarit si arcul ala micut..Bine ca nu au sarit de tot ca erau foarte mici si le pierdeam.
Mai este ceva..inainte se deschidea automat cd-playerul cand bagam primul contact, dar acum trebuie sa il deschid eu. Sper sa fie asta cauza pentru tot si sa mearga bine dupa.. Ma gandeam sa ma duc la cineva ca e complicat sa il pun singur plasticul ala, nici nu imi dau seama exact cum vine, mi-am facut o idee, dar trebuie pus cu lupa si cu multa atentie.
Sper sa imi spuna cineva care este treaba.. Multumesc!

cd player red.jpg
plastic + arc red.jpg

#10
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Daca tu nu iti dai seama cu el in fata, sa ai pretentia sa se prinda altii pe net dintr-o poza neclara....
Fa ce crezi, mai rau de atat n-ai cum sa-l strici.
Daca eram in locul tau, nu apuca sa se strice "6000cd"... imi luam de mult un player mp3 cu usb.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate