Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Insecure Connection

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
nickwhu

nickwhu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 12.11.2006
Salutare.

Am o problema cu browserul si nu stiu ce as putea sa fac sa functioneze corespunzator. Astazi dupa ce am instalat Win., datorita unei erori de genul Boot mgr is missing (problema care inca persista - trebuie sa stau cu cd de win in cd-rom pt ca win sa functioneze corespunzator) am instalat nod 32 smart security v10.0.386, dupa care a urmat si browserul (mozilla), la deschiderea acestuia cand vreau sa accesez o pagina de net (alta decat google) imi apare eroarea - insecure connection, chiar si cand vreau sa ma conectez pe acest forum. Dupa ce am dat jos antivirusul acest browser isi face treaba coret si corespunzator.

Ma poate cineva sa ma ajute sa gasesc o solutie pt aceasta problema, pentru ca am incercat o sumedenie de chestii de pe youtube si nu s-a rezolvat si devine frustratnt.

Va multumesc anticipat pentru ajutor.

#2
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Nu a fost o critica. Solutii cautam si noi pe net, dar gasim aceleasi chestii pe care le-ai gasit si tu.
Si cate o metoda de rezolvare pentru fiecare persoana in parte.
Vezi ce ai adaugat prin hosts in C:\Windows\System32\Drivers\etc (il deschizi cu Notepad) si fa update la NOD.

Si mai incearca si cu DNS-ul Google.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postnickwhu, on 10 decembrie 2017 - 02:40, said:

Ma poate cineva sa ma ajute sa gasesc o solutie pt aceasta problema, pentru ca am incercat o sumedenie de chestii de pe youtube si nu s-a rezolvat si devine frustratnt.
Va multumesc anticipat pentru ajutor.

Nu e normal sa ai eroarea aia dupa o instalare proaspata de Windows. In primul rand investigheaza HDD-ul si cablul SATA, primul cu un HD-Tune, al doilea cu o inlocuire, daca se poate.
Apoi... va trebui sa instalezi din nou Windows de la zero, dar instalare curata, cu formatare de partitie.

Daca anivirusul ala chiar iti face probleme, cauta altul sau nu-l mai baga deloc...

Edited by rosix, 10 December 2017 - 04:01.


#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
"insecure connection" e de la faptul ca e ceasul setat aiurea ( bateria terminata ? ), iar faptul ca "trebuie sa stai cu cd-ul in unitate" ca sa buteze, schimba ordinea de boot din bios cum trebuie.

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Problema e la data sistemului.
Seteaza data si nu vei mai avea insecure connection.

#6
nickwhu

nickwhu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 12.11.2006

View PostAdm, on 10 decembrie 2017 - 10:43, said:

Problema e la data sistemului.
Seteaza data si nu vei mai avea insecure connection.
E data de satazi, nu are cum sa fie de la data.

View Postmodoran, on 10 decembrie 2017 - 08:21, said:

"insecure connection" e de la faptul ca e ceasul setat aiurea ( bateria terminata ? ), iar faptul ca "trebuie sa stai cu cd-ul in unitate" ca sa buteze, schimba ordinea de boot din bios cum trebuie.
E schimbata ordinea. Nu stiu daca ai citi tot, dar fara CD de Win, imi da eroarea "Boot mgr is missing".

#7
nickwhu

nickwhu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 12.11.2006

View Postrosix, on 10 decembrie 2017 - 03:59, said:

Nu e normal sa ai eroarea aia dupa o instalare proaspata de Windows. In primul rand investigheaza HDD-ul si cablul SATA, primul cu un HD-Tune, al doilea cu o inlocuire, daca se poate.
Apoi... va trebui sa instalezi din nou Windows de la zero, dar instalare curata, cu formatare de partitie.

Daca anivirusul ala chiar iti face probleme, cauta altul sau nu-l mai baga deloc...

https://ibb.co/ga44FG

asta e ceea ce mi-a dat HD tunes. deci....?

Edited by nickwhu, 10 December 2017 - 17:46.


#8
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Vezi cu HD Sentinel ce spune.

#9
nickwhu

nickwhu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 12.11.2006

View PostTort, on 11 decembrie 2017 - 03:13, said:

Vezi cu HD Sentinel ce spune.
asta e ce mi-a dat cu HD Sentinel.

http://ibb.co/feeFqG

http://ibb.co/ivLAPb

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate