Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Titan V (Volta architecture) is here !

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
VonBan

VonBan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.12.2017
Dar nu pentru muritorii de rand. Posted Image
Nu inca.

https://www.anandtec...or-3000-dollars

2999$


Pentru noi, guracascahomeusers, vestea buna este ca chipul este pe piata si a inceput numaratoarea inversa la lansarea modelelor pentru gaming.

Edited by VonBan, 08 December 2017 - 15:00.


#2
VonBan

VonBan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.12.2017
Sa privim in glob:
5120 Cuda Cores
1455MHz boost
250W TDP

Nu stiu ce vor ciunti la viitorul rege in gaming (1180Ti?) dar viitorul pare de bun augur.

Edited by eiffel, 08 December 2017 - 15:46.


#3
VonBan

VonBan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.12.2017

 Al3xandru35, on 08 decembrie 2017 - 15:42, said:

Sper ca stii ca daat este in format American, aka MM/DD/YYYY nu ca format normal, DD/MM/YYYY. Volta nici macar in rumour nu era in iulie 2017. Chiar imi pare rau pentru tine.
Ba da, are dreptate. Insa e o mica-mare diferenta intre Tesla + statie de lucru si Titan/GTX + Personal Computer. E drept ca nici titlul ales de mine nu e tocmai potrivit, dar invoc spiritul acestei arii drept cirmcumstanta atenuanta, arie unde se discuta in proportie de 99.99999% de gaming, muvi si alte asemenea.

OMG, a trecut taifunul pe aici! Posted Image))) Mersi pentru modificarile din titlul! Posted Image

PS. Asta este stirea pe care o astepta unul ca @ro_explorer (de el stiu sigur, dar sigur sunt multi altii aflati in postura lui). Este stirea care confirma ca seria pentru gaming va apare in viitorul foarte apropiat si in mod cert va aduce un plus in 4k.

Edited by VonBan, 08 December 2017 - 15:59.


#4
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Ce talmeș-balmeș ăsta aici?
Citezi pe unul care n-a postat; iar

Quote

spiritul acestei arii drept cirmcumstanta atenuanta, arie unde se discuta in proportie de 99.99999% de gaming
nu înseamnă nimic deoarece aria este "Forumul Softpedia > Professional Zone > Hardware > Stiri, Noutati, Generalitati"

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

 VonBan, on 08 decembrie 2017 - 15:47, said:

PS. Asta este stirea pe care o astepta unul ca @ro_explorer

Attached File  Fry_Shut_Up_And__4fedcced29f15_1024x1024.jpeg   73.65K   5 downloads

#6
VonBan

VonBan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.12.2017

 jobist, on 08 decembrie 2017 - 16:03, said:

Ce talmeş-balmeş ăsta aici?
Citezi pe unul care n-a postat; iar

nu înseamnă nimic deoarece aria este "Forumul Softpedia > Professional Zone > Hardware > Stiri, Noutati, Generalitati"
Daca nu ma insel, primul procesor pentru mase a fost 8008. A dat startul si la ceea ce cunoastem acum sub denumirea de Personal Computer. Dupa tine, era suficient un scurt articol despre acest prim procesor si, gata, aria nu isi mai avea sensul. La ce bun sa mai amintim de generatiile care le-au urmat, doar erau simple upgrade-uri, nu?
Titan V este o noutate in acest moment, totodata si garantia ca vom avea la inceputul anului viitor placi grafice pentru gaming echipate cu Volta. Pana ieri ne-am bazat doar pe raspunsul evaziv al unui CEO (nu mai stiu care) si care suna cam asa (adaptarea imi apartine): "Volta?! Pascal se simte foarte bine!"

@ro_explorer, Titan V nu prea mai are nimic in comun cu Titan X/XP. nVidia au reinviat traditia primilor Titani, excelente in gaming dar si pe partea de compute, numai ca actualul promite a fi un mic monstru in deep learning. Pretul e pe masura, fara doar si poate, dar pare o solutie atractiva pentru cei care nu isi pot permite Tesla si doresc si gaming de top. Cu Titan x/xp au cam esuat numai daca ne uitam la cei 3-4% oferiti in plus fata de GTX1080Ti la un pret cu 50% mai mare.
Sa asteptam modelele de gaming, in mod cert mult mai ieftine.

#7
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Eu astept versiunea Volta de gaming, probabil prin aprilie ... stau cu cardul pregatit, imediat ce apare in magazine, sar pe ea Posted Image.
Imi place sa am hardware high-end dar facut special pentru acttivitatile mele ... nu as fi in stare sa utilizez un Titan Volta la adevarata valoare .. caci nu fac nimic productiv pe partea de video sau codare sau ... bla bla ... doar ma joc si mai editez o poza din cand in cand Posted Image.
Mi-am alocat 800 euro buget pentru o placa video "top of the line", acum doar astept sa apara ceva in bugetul cu pricina si care sa justifice saltul de la un GTX 1080 ...

Edited by ro_explorer, 08 December 2017 - 18:46.


#8
VonBan

VonBan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.12.2017
https://wccftech.com...ing-benchmarks/

#9
VonBan

VonBan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.12.2017
https://www.anandtec...iew-titanomachy

Nu poti vinde o asemenea bijuterie la pretul vechilor titani.

Inca astept review-uri care sa includa si editoare video. Pretul Titanului V e prea.. special ca nVidia sa ii blocheze abilitatile in programe gen Premiere Pro. Lasat sa arate ce poate... pfuai!!... procesorul HEDT e si el pe acolo, pe post de secretara.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate