Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Telekom si 1001 de povesti nemuritoare.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
redart32

redart32

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.10.2017
Salut prieteni! Ce am patit astazi cu telekom m-a facut sa deschid acest topic si sa imi spun povestea. In octombrie 2007 m-am abonam la romtelecom la voce fix + internet, in 2011 la tv maxim + hbo si din 2013 si la voce mobila cu doua abonamente L.
In 2016 dupa mai multe negocieri am ajuns la concluzia ca vreau sa renunt la serviciile fixe si sa raman cu cele doua abonamente de voce mobila. Telekom-ul nu a fost de acord sa mi le lase si a mers pe premiza "totul sau nimic". Asa ca am renuntat la toate si au pierdut un client care platea lunar 196 ron si la timp. Nu mai are rost sa spun si ce discutii am avut cu ei si cum am fost persiflat in asa fel sa nu mai revin niciodata.
Din obligatie pentru ca in zona mea nu am semnal bun la alti operatori in aprilie 2017 mi-am facut la acelasi telekom un abonament de voce mobila la 13 euro. Toate bune si frumoase. De curand am renuntat la vodafone si am trecut-o si pe sotia mea pe telekom. Dupa o discutie am ajuns la concluzia ca ne-ar mai trebui un abonament de voce mobila si m-am gandit sa imi mai fac unu. Intru pe site la ei si vreau sa imi comand unu de 17 euro cu un telefon huawei p9 lite si stupoare 500 ron depozit. Imi zic ca am gresit ceva si ca asa ceva nu este posibil. Incerc in magazin, la serviciul clienti... Nimic, 500 ron depozit.
Ma intreb un lucru, cum este posibil la un client cu asa un istoric sa ii ceri depozite? Daca aveam vreo datorie sau mai stiu eu ii intelegeam perfect.
In felul asta cred ca pierd foarte multi clienti. Nu mai zic nimic de serviciile scumpe pe care le distribuiesc in zonele rurale. 2-4 mbps la acelasi pret la care altii din alte zone primesc 500 mbps. In zona mea cand a venit UPC-ul au scazut abonamentele de la 75-90 ron la 25-30 ron. Cand le-am cerut acest lucru cu 2-3 luni inainte de a-si instala UPC cablu in zona mi-au spus ca au costuri uriase de intretinere a retelei si ca nu este posibil. Intre noi fie vorba, toata reteaua lor in zona mea este "reparata" cu saci menajeri.
De unde pana unde politica asta? De ce isi dau singuri cu stangul in dreptul?

#2
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
Am crezut ca a fost ceva mai grav...

Doar pentru ca ti-au cerut un depozit de 500 lei ai plecat de la ei?

Eu nu-mi iau telefoane de la operator (Nu e telekom), prefer unul la liber (iar daca nu am banii de el, il iau cu cardul de credit cu plata in rate). Imi incarc cartela cu cea mai ieftina optiune, iar daca nevoile mele de comunicare se schimba de la o luna la alta, pot lua o alta optiune mai scumpa exact pe perioada respectiva, nu vreau sa platesc mai mult cand nu am nevoie.

Romanii au mari asteptari de la operatorii la care sunt abonati ani de zile. Desteptati-va, doar voi va fidelizati cu ei, ei nu se fidelizeaza cu voi...asa ca e bine sa nu aveti mari asteptari de la operatori la care stati la coada sa le dati bani!

#3
redart32

redart32

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.10.2017
Nu-i vorba ca nu am banii... dar am luat-o ca pe o jignire. Pana la urma telefonul pe care il vroiam este 800 ron la liber, ce naiba? Doar ca de fiecare data cand intru in contact cu ei ma simpt jignit.
Contrar, cei de la UPC fac pe dracu in patru pentru client. Interventii la 22:00 seara pe o ploaie de nici cainele nu mi l-as fi dat afara, renegocieri de pret la 6 luni, interventii la locuinta sa iti traga cablu prin pereti GRATIS... Pe cei de la telekom nu ii inteleg.

#4
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postredart32, on 07 decembrie 2017 - 19:12, said:

Asa ca am renuntat la toate si au pierdut un client care platea lunar 196 ron si la timp. Nu mai are rost sa spun si ce discutii am avut cu ei si cum am fost persiflat in asa fel sa nu mai revin niciodata.
Din obligatie pentru ca in zona mea nu am semnal bun la alti operatori in aprilie 2017 mi-am facut la acelasi telekom un abonament de voce mobila la 13 euro.
Te-ai faultat singur. Mai sunt inca 3 operatori, din toti sigur macar unul va avea semnal acceptabil.
Pari foarte hotarat sa ramai la ei, de ce nu platesti depozitul?

#5
r629935

r629935

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.10.2017

View Postredart32, on 07 decembrie 2017 - 19:49, said:

Pe cei de la telekom nu ii inteleg.

Pai n-au venit aici sa investeasca, au venit sa stoarca bani.


Doi.
Zici ca esti din zona rurala.
E posibil sa fie ceva regional.
Pentru ca sunt persoane care iau telefoane, apoi se cara prin tari straine.
Probabil ai vecini care au facut asa, si ca sa descurajeze practica: uite depozitul.


Bine, nici eu nu te inteleg pe tine. Pari putin masochist.

#6
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Eu am mai scris pe aici , 3 seri in urma , pe un topic ce a fost sters . Telekom , ciuma europei . O companie ce nu merita nici bagata in seama , cu tehnicieni de 2 bani , si unii operatrori care raspund la telefon , chiar de toata jena .

#7
redart32

redart32

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.10.2017
Digi nu are acoperire si nici magazine in zona.
Vodafone are semnal slab sau inexistent de multe ori.
Orange... Doamne, pe astia imi vine sa ii injur grav. Prin 2004 m-am trezit cu scrisori de la ei ca le sunt dator... Eu niciodata nu le-am calcat in magazine sau am avut vreo treaba cu ei.
Asa ca telekom este un rau mai mic si necesar.
Cumva cu toti operatorii am un istoric bun, mai putin cu orange-ul care imi spunea ca am obonament la ei de la varsta de 15 ani. Deci...
Digi - 2004 - 2009
Romtelecom/telekom - 2007 - 2016
UPC - 2016 - prezent (si cel mai multumit de ei)

Edited by redart32, 07 December 2017 - 20:05.


#8
oxus

oxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 01.09.2003
Cred ca ar trebui facut un top al companiilor telecom dupa gradul de nesimtire.

#9
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Incearca in magazin si vei primi tot ce doresti fara garantie. Ceilalti operatori au intrat in panica. Am fost astazi cu o ruda care a portat in telekom un abonament din orange care il avea din 2006 si am vazut ca e o adevarata isterie cu portarile.Erau cel putin inca 4-5 clienti cu portari .
Sau incearca cu userul floreen .
Pe site e cam aiurea ,cere depozit chiar daca termini si vrei sa prelungesti.

Edited by mariusr1976, 07 December 2017 - 20:25.


#10
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,570
  • Înscris: 23.09.2017

View Postredart32, on 07 decembrie 2017 - 19:12, said:

De ce isi dau singuri cu stangul in dreptul?

Poate tu iti dai cu stangul in dreptul. Dupa cum bine ai zis, ai fost abonat la ei, plateai abonamente scumpe etc, ai plecat de la ei insa ai revenit iar. Posted Image)
Deci? Cine isi da cu stangul in dreptul?

Edited by alex342, 07 December 2017 - 20:29.


#11
redart32

redart32

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.10.2017
Nu am plecat de la ei din cauza preturilor sau al abonamentelor de voce mobila. In fine, 100% cand expira contractul voi ramane doar pe prepay. din ce vad au oferte mai bune ca la abonament si in plus de asta nu ai nici o obligatie. Poate in timp se mai schimba si chestia cu semnalul la concurenta.

#12
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,570
  • Înscris: 23.09.2017
Sa stii ca la prepay foarte multi au oferte mai bune. Imi aduc aminte ca era un timp in care aveam abonament la vodafone si era atat de prost incat unul care era pe cartela si platea fix cat plateam si eu, avea numar de minute/sms/mb x10 fata de ce aveam eu.

Edited by alex342, 08 December 2017 - 15:55.


#13
redart32

redart32

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.10.2017
Asa este si acum. La telekom abonament am 500 min internationale si 12 gb, la cartela prepay am 1700 min internationale si 50 gb. Min si sms nationale si in retea la ambele sunt nelimitate.
P.S. Astazi am primit o oferta de la vodafone la 18  euro (tot nelimitat + huawei p10 lite) fara sa imi ceara garantii. Deci inca odata telekomul ma face sa ma simpt si mai jignit. Pacat ca vodafonul este 0 in zona mea.

#14
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014

View Postredart32, on 12 decembrie 2017 - 14:14, said:

Asa este si acum. La telekom abonament am 500 min internationale si 12 gb, la cartela prepay am 1700 min internationale si 50 gb. Min si sms nationale si in retea la ambele sunt nelimitate.
P.S. Astazi am primit o oferta de la vodafone la 18  euro (tot nelimitat + huawei p10 lite) fara sa imi ceara garantii. Deci inca odata telekomul ma face sa ma simpt si mai jignit. Pacat ca vodafonul este 0 in zona mea.

"ma simpt si mai jignit"

Daca te "simpti" , e clar.

#15
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Adevarul e ca te simti un pic. Si eu la fel patesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate