Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Telefon nou

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

View Postiladi, on 07 decembrie 2017 - 14:27, said:

nu-mi vine sa dau atat pe el ca e urat Posted Image

https://www.gsmarena...3&idPhone3=8505

Acum am vazut ca nu ai spus nimic de buget...in cazul asta ti-as recomanda unul dintre cele 3 modele de mai sus.

#20
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View Postiladi, on 07 decembrie 2017 - 12:27, said:

si pe mine ma trage ata la S8 (are cam tot ce vreau - mai putin senzorul de amprenta, dar sa zicem ca ma obisnuiesc), dar nu stiu cum sta cu software. Update, bloatware, m-am obisnuit cu Arrow Launcher si nu stiu cum se pupa cu skinul Samsung.
dezamagitor s8-ul din punctul asta de vedere. mai am un android de vreo 2 ani (de la fostul nextbit, care acum a fost cumparat de razer, produc in continuare telefoane) care avea android curat, a primit 7.1 prin ianuarie. s8-ul este in continuare la 7.0 si experienta android per total e mult mai slaba.

eu unul votez pentru oneplus, pt ca in sfarsit au micsorat si ei bezel-ul, iar softul e ce trebuie. cam mare pentru gustul meu, dar daca asta e trendul...

#21
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008
Am redus candidatii la 2. Oricum vreau sa-mi fac un abonament nou la oferta VOLTE si am de ales intre

- Samsung S8

- Huawei Mate 10 PRO

Pentru S8 plusuri: ecran (altceva nu prea imi vine in minte -vorbesc de chestii obiective nu de cele de genul "e mai frumos")

Pentru S8 minusuri: inca e cu 7.0, nu prea stau grozav la capitolul update

Pentru Mate plusuri: Oreo, baterie ceva mai buna

Pentru Mate minusuri: EMUI 8 care nu stiu cu ce se mananca (bloatware?)


nu ma pot hotara, please help!

#22
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Mate 10 pro, de ce spun asta? Urmăresc ambele topice și știu ce spun! Mate 10 are deja volte și wowifi, Samsung încă se chinuie. Oreo la S8 ianuarie februarie, când au chef. Etc

Mate nu are bloatware, este o interfață emui, se poate schimba cu alt launcher.

#23
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Pe langa asta, Mate 10 PRO are suport Treble, in timp ce S8 nu.
Asta inseamna update-uri mai rapide pe viitor pentru Mate 10, in timp ce la S8 ramane obiceiul Samsung cu update-uri oferite tarziu si pline de bug-uri.

Un alt plus ar fi (daca vei folosi vreodata) faptul ca la Mate 10 Pro ai nevoie doar de cablu micro-USB C la HDMI si poti folosi modul desktop, care permite si functionarea simultana a telefonului, in timp ce la S8/Note 8 iti trebuie accesoriul DEX (aproximativ 100 de Euro sau mai mult)  si nu mai poti folosi telefonul cand e in mod desktop (cel putin deocamdata nu poti nici macar sa primesti apeluri).

Edited by Hider141, 15 December 2017 - 11:11.


#24
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Bine, probabil că ultimul avantaj pe care l-ai menționat este neglijabil. Oricum, +1 pentru Mate 10 Pro. Pare să fie pachetul mai complet.

#25
mikealex9

mikealex9

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 01.11.2013
+1 10 pro , nu compara cu telecomanda aia de S8 🙄

#26
Cosmin12D

Cosmin12D

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 23.06.2012
Eu tot Mate 10 Pro as lua. Eu am Huawei Honor 8 si am urmarit multe speed test-uri pe yt inainte sa il iau. Era destul de mult peste s8. Tinand cont ca honor 8 are ca procesor Kirin 950 iar mate 10 pro are Kirin 970, ar trebui sa fie si mai si.

#27
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Într-adevăr, Mate 10 Pro este de luat in seama in cadrul acestei comparații cu Note 8, dar sa nu exageram. Honor 8 este doar un mid-range.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate